Trīs karstākās cilvēkresursu un atlases tendences, kam pievērst uzmanību 2018. gadā
Oriģinālraksta autors : Dylan Redmond
Cilvēkresursu un personāla atlases speciālisti lieliski zina, cik svarīgi ir sekot līdzi jaunākajiem notikumiem nozarē. Vien pamirkšķinot acis, daudz ko iespējams palaist garām. Atvelciet elpu piecas minūtes un ļaujiet mums jūs iepazīstināt ar trīs tendencēm, kam būtu jāpievērš uzmanība 2018. gadā.
Attīstīsies mākslīgā intelekta tehnoloģija
2017. gadā vārdu salikumu „mākslīgais intelekts" noteikti daudzkārt dzirdēja lielākā daļa cilvēkresursu un personāla atlases speciālistu. 2018. gadā mākslīgais intelekts augs un attīstīsies vēl straujāk nekā gaidīts. Šodien cilvēki sāk pieņemt mākslīgo intelektu un to, kā tas var atvieglot dzīvi profesionālajā jomā. Reiz mākslīgais intelekts bija sava veida nākotnes tehnoloģija, kas tika pieminēta tikai fantastikas filmās, kuru darbība norisinās nākotnē.

Pirmkārt, mākslīgais intelekts samazina darba devēja neobjektivitāti, izvēloties kandidātus (neapzināto neobjektivitāti). Mākslīgais intelekts ir programmēts tā, lai koncentrātos uz kandidātu prasmēm, nevis demogrāfisko piederību, rasi vai vecumu. Rezultātā no kandidātu loka tiek atlasīti vistalantīgākie un paaugstinās kandidātu novērtēšanas kvalitāte. Tas ļauj atlases speciālistiem atvēlēt vairāk laika svarīgākiem ikdienas darba uzdevumiem. Mākslīgais intelekts ļauj darba devējiem būt efektīvākiem.

Mūsdienu talantu pārņemšanas tehnoloģija ar mākslīgā intelekta palīdzību ir ievērojami samazinājusi kvalitatīvu talantu atlasei nepieciešamo laiku. Darba devēji, kuri ieguldīs pūles mākslīgā intelekta tehnoloģiju apgūšanā, iegūs jaunas prasmes un galu galā paaugstinās savu produktivitāti. Tas savukārt novedīs pie kvalitatīvākas darbinieku atlases. Talantu kartēšanas un dažādu algoritmu izmantošana lielo datu analīzei palīdzēs darba devējiem piesaistīt augstvērtīgus talantus.
Arvien lielāku popularitāti gūst darbs attālināti
Šodienas darba tirgū, publicējot vakanci, arvien vairāk uzņēmumu kā vienu no priekšrocībām piedāvā iespēju strādāt attālināti. Un kāpēc gan ne? Paplašinoties WiFi savienojuma pieejamībai, daudziem darbiniekiem tiek dota iespēja strādāt no mājām. Saskaņā ar 2015. gadā veikto FlexJobs aptauju 85% tā dēvēto mileniāļu dotu priekšroku darbam attālināti, bet 54% izvēlētos elastīgu darba grafiku.

Jaunuzņēmumi ir sākuši pieņemt darbā attālināti strādājošus darbiniekus, kuriem ir dota iespēja strādāt pilna laika darbu no savām mājām. Izmantojot papildinātās realitātes tehnoloģijas sniegtās iespējas, jauni videokonferenču risinājumi ļaus sarunāties cilvēkiem, kuri atrodas dažādās vietās, vienlaikus daloties pieredzē ar videoplūsmas starpniecību. Pataupīsim to nākotnei, mēs tam vēl neesam gluži gatavi! Nevar noliegt, ka attālinātam darbam ir vairākas lieliskas priekšrocības. Tas ļauj atbrīvoties no lietām, kas novērš uzmanību, ievērojami uzlabojot darba-privātās dzīves līdzsvaru. Tomēr tas nenozīmē, ka darbam attālināti nav nekādu trūkumu!

Ja darbinieki strādā attālināti pilnu darba laiku, tas var atstāt būtisku ietekmi uz viņu labsajūtu. Darbs attālināti nav radīts visiem; daudziem pietrūkst komandas gara, ko, strādājot no mājām, nevar izjust. Jebkurā gadījumā, šķiet, ka plusi atsver šos mīnusus, un uzņēmumi izmanto šo iespēju kā priekšrocību talantīgu darbinieku noturēšanai, paaugstinot viņu kopējo apmierinātību ar darbu.
Nepārtraukta mācīšanās ir ceļš uz priekšu
Turpina pieaugt nepārtrauktas mācīšanās popularitāte, un cilvēkresursu vadītāji apzinās darbinieku prasmju pilnveidošanas un mācību nozīmi. Mācīties nekad nav par vēlu. Jebkuram darbiniekam ir svarīgi nepārtraukti papildināt savas prasmes un zināšanas, lai spētu pielāgoties pārmaiņām savā amatā vai uzņēmumā.

iRevu izpilddirektors un dibinātājs Maikls Hellers (Micheal Heller) apstiprina nepārtrauktas mācīšanās pieaugošo nozīmi un prognozē, ka tā būs viena no aktuālākajām tendencēm 2018. gadā:

„Nepārtraukta mācīšanās šogad būs aktuāla tendence. Cilvēkresursu vadītāji apzinās nepieciešamību mainīt darbinieku mācību un attīstības iespējas, ņemot vērā, ka darba stāžs mūsdienās var ilgt pat 60 gadus. Arvien pievilcīgāka šķiet digitālā pamācība, izmantojot mācību pārvaldības programmatūru, jo tā dod iespēju cilvēkresursu nodaļām izmērīt darbinieku produktivitāti ar konkrētiem datiem. Tā arī paplašina sadarbību, jo mācību saturu piedāvā dažādas nodaļas organizācijas ietvaros."
Laiks, kad cilvēkiem profesijā pietika ar vidusskolas vai augstskolas izglītību, ir pagājis. Neviens tirgus nav statisks. Personām, grupām un organizācijām vienmēr būtu jāmeklē iespējas paplašināt savas prasmes. Laika gaitā tas atmaksāsies un noteikti nesīs ilgtermiņa ieguvumus.
Dylan Redmond oriģinālraksts

Raksts tapis sadarbībā tulkošanas biroju un rakstisko un mutisko tulkojumu piegādātāju Tulkot.lv