SEMINĀRA
-ATKĀRTOJUMS-

CompenBen
[ atalgojums / motivācija ]
10. septembrī kopstrādes telpās "Teikums" notiks cilvēkresursu un personāla vadības konceptuālā projekta "SmartHR" atkārtots seminārs par mūsdienīgu atalgojuma un motivācijas sistēmas izveidi.

Pēdējā gada pētījumi cilvēku vadībā iesaka veikt pasākumus, kas palielinātu cilvēkkapitālu, un apsvērt uz prasmēm balstītas darbinieku novērtēšanas anketas, individuāli pielāgotu atalgojumu un benefitus, kas risinātu darba ņēmēja dzīves un personīgās vajadzības, un radīt alternatīvus ceļus karjeras izaugsmei. Tā kā elastīgums darba vietā kļūst par normu, darbinieki vēlas, lai viņu kompensācijas un benefiti jeb labumi būtu katram individuāli pielāgoti.

Darba spēka trūkums un atalgojuma pieaugums valstī liek darba devējiem regulāri pārskatīt piedāvātos darba nosacījumus, lai darba vieta būtu pievilcīga gan esošajiem, gan potenciālajiem darbiniekiem. Piedāvāto papildus labumu grozs palielinās, un aizvien vairāk darba devēju sāk domāt par individuālām programmām, lai motivētu dažādu paaudžu darbiniekus ar dažādām interesēm. Tādi labumi kā veselības apdrošināšana, apmācības, neformāli darba pasākumi jau ir kļuvuši par neatņemamu sastāvdaļu lielai daļai uzņēmumu, ko darbinieki jau uztver kā pašsaprotamu lietu.

Apzinoties pieaugošo pieprasījumu pēc kvalificētiem darbiniekiem, potenciālie kandidāti kļūst arvien izvēlīgāki. Darba piedāvājumi tiek salīdzināti gan pēc pamatalgas, gan papildu labumiem un, pieņemot lēmumu, arvien lielāka loma ir uzņēmuma izrādītajai interesei par darbinieku labsajūtu. Tas īpaši novērojams jaunākās paaudzes darbinieku vidū, kuru uzskati un darba motivācija ir krietni atšķirīga. Šobrīd vairs nav jautājums par to, vai vērts domāt par citiem labumiem, bet gan – kādā formā tos pasniegt darbiniekiem, lai tie derētu dažādu paaudžu interesēm un vajadzībām.

Lai gan tendences iezīmējas gana skaidri, paliek jautājums, vai darba devējiem būtu jāpielāgojas prasībām? Vai atalgojums ir motivācija? Kā izvēlēties papildus "labumus", ko darbinieki novērtētu un kas ir labas uzņēmuma atalgojuma un motivācijas sistēmas pamatā? Kā uzņēmums rīkojas ar tā finansēm un vai organizācija var atļauties nākamajā gadā piedāvāt algu pieaugumu?
10.09.2018 | Teikums | 13:00 - 16:30
12:30 - 12:50
Reģistrēšanās
13:00 - 13:20
Ievads: par gudru personālvadību un CompenBen
SmartHR misija ir radīt komunikācijai un idejām atvērtu vidi, kur iegūt zināšanas, apmainīties ar pieredzi un veicināt kreatīvu ideju attīstību personāla un darba resursu pārvaldības jomā, lai veicinātu nozares attīstību Latvijā.
13.20-13.50
Atalgojuma sistēmas ABC
Anta Praņēviča | Fontes Vadības Konsultācijas valdes locekle un pētījumu grupas vadītāja
Kam jābūt iekļautam katrā atalgojuma sistēmā? Kā veidot atalgojuma sistēmas pamatus? Kā izskatās strukturēta atalgojuma sistēma? Stratēģiski svarīgi jautājumi, uz kuriem atbildēt pirms sāk veidot atalgojuma sistēmu. Papildus odziņas atalgojuma sistēmas izveidē.
13.50 - 14.20
Ko darīt, lai 10 gadu laikā no 2 aizgājušajiem darbiniekiem 1 atnāktu atpakaļ?
Desmit gadu laikā no Wunder Latvia ir aizgājuši divi darbinieki, no kuriem viens ir atgriezies. Ernests semināra laikā mēģinās dot atbildi, vai to nodrošina liels atalgojums, īpaši bonusi, individuāla pieeja, veiksme vai maģija?
14.20 - 15.00
Frustrations in the HR community about salary increases? It is only starting!
Morten Hansen | SSE Riga Head of Economics Department
We may have forgotten but the Latvian economy has grown for eight years in a row following the financial crisis. This has also, together with worsening demographics and outward migration, put unemployment on a steady decrease, making today's - and not least tomorrow's - labour market very tight. Happy days are there again for employees, less so for employers.
15.00-15.30
Pauze ieelpai
(kafija, vīns, eklēri un sarunas)
15.30 - 16.30
Ekspertu darbnīcas
Kas jāzina HR par uzņēmuma finansēm?
Nora Freimane | TRIVIUMS trenere un konsultante
Nora Freimane ir vadības konsultante un trenere ar vairāk nekā 10 gadu praktisko pieredzi finanšu vadībā. Šajā darbnīcā būs iespēja uzzināt, kāpēc eksistē dažādi uzņēmuma finanšu pārskati un ko tajos var ieraudzīt? Kā izprast uzņēmuma ieņēmumu un izmaksu struktūru, un kā šo informāciju izmantot personālvadības prioritāšu noteikšanā? Un kāpēc ieņēmumi visbiežāk neatspoguļo konta stāvokli?
Kāda būtu kompensācijas un atalgojuma paka, ja teikšana būtu jauniešiem?
Šobrīd jau par normu ir kļuvusi uzņēmumu cīņa par jaunajiem talantiem darba tirgū. Veidojot motivācijas sistēmas un plānojot "benefitu" grozu nākotnes darbaspēka piesaistīšanai, tiek ieļauti arvien vairāk un radošāki labumi par apdrošināšanu un elastīgu darba laiku. Taču cik bieži Jūs pajautājiet pašiem jauniešiem, ko viņi vēlas? Kādiem labumiem, viņuprāt jābūt obligātiem? Kurus viņi paši izvēlētos? Kas jauniešus noturētu bez atalgojuma?

Jūlija beigās, sadarbībā ar SmartHR, tika veikta pavisam "svaiga" aptauja, par atalgojumu un benefitu ekspektāciju prakse.lv lietotājiem.
"Spēļo" vai zaudē! Kā motivēt un atalgot jaunās paaudzes jeb "Millennial" darbiniekus?
Statistikas dati liecina, ka līdz 2020. gadam vairāk kā 46% darbaspēka veidos "Millennials" jeb tūkstošgades paaudzes darbinieki. Jau šobrīd par aktuālu problēmu ir kļuvusi šīs paaudzes lielā darbinieku mainība, darba pieredzes un iesaistes trūkums, kas rada uzņēmumiem ievērojamus zaudējumus. Paaudžu maiņa un jaunās paaudzes nostiprināšanās darba tirgū nāk kopā ar jaunām prasībām un tendencēm.

Kāpēc jaunās paaudzes darbinieki var stundām pavadīt telefonos, bet nogurt darbā pēc 5 minūtēm? Kā spēļošana atšķiras no spēlēšanās, un kādus lielo uzņēmumu spēļošanas un Iesaistes trikus var izmantot ikviens uzņēmums, pat bez investīcijām?
Dalība seminārā un ekspertu darbnīcās
06.09.-10.09.2018

45 EUR
+ PVN

"Cīruļa biļete" cena, piesakoties līdz 05.09.2018 35 EUR + PVN

(iekļauta kafija, vīns, eklēri un diskusijas pēc pasākuma)
Pieteikties semināram
Aizpildiet pieteikuma formu un mēs ar Jums tuvākajā laikā sazināsimies.
Informācija par dalībnieku
Eksperta darbnīca
Izvēlieties ekspertu darbnīcu, kurā piedalīsieties semināra otrajā daļā.
Apmaksa
Seminārs notiek:
Gudrā rajona JAUNĀ TEIKA
kopstrādes un eksperimentu telpās Teikums

Gustava Zemgala gatve 78,
Biroju ēkā AUSMA,
2. stāvā

+371 2017 2099

birojs@smarthr.lv