25.augusts 2022.gads
Seminārs:
Atalgojums un motivācija / Compensation and benefits
2022.gada 25. augustā norisinājās "SmartHR Latvija" rīkotais ikmēneša seminārs: Atalgojums un motivācija / Compensation and benefits.

Pēdējo gadu pētījumu rezultāti cilvēkresursu vadībā iesaka veikt pasākumus, kas palielinātu fokusu uz esošo cilvēkkapitālu, un apsvērt uz prasmēm balstītas darbinieku novērtēšanas anketas, individuāli pielāgotu atalgojumu un benefitus, kas risinātu darba ņēmēja dzīves un personīgās vajadzības, un radīt alternatīvus ceļus karjeras izaugsmei. Tā kā elastīgums darba vietā kļūst par normu, darbinieki vēlas, lai viņu kompensācijas un benefiti jeb labumi būtu katram individuāli pielāgoti.

Darba spēka trūkums un atalgojuma pieaugums valstī liek darba devējiem regulāri pārskatīt piedāvātos darba nosacījumus, lai darba vieta būtu pievilcīga gan esošajiem, gan potenciālajiem darbiniekiem. Piedāvāto papildus labumu grozs palielinās, un aizvien vairāk darba devēju sāk domāt par individuālām programmām, lai motivētu dažādu paaudžu darbiniekus ar dažādām interesēm. Tādi labumi kā veselības apdrošināšana, apmācības, neformāli darba pasākumi jau ir kļuvuši par neatņemamu sastāvdaļu lielai daļai uzņēmumu, ko darbinieki jau uztver kā pašsaprotamu lietu.

Apzinoties pieaugošo pieprasījumu pēc kvalificētiem darbiniekiem, potenciālie kandidāti kļūst arvien izvēlīgāki. Darba piedāvājumi tiek salīdzināti gan pēc pamatalgas, gan papildu labumiem un, pieņemot lēmumu, arvien lielāka loma ir uzņēmuma izrādītajai interesei par darbinieku labsajūtu. Tas īpaši novērojams jaunākās paaudzes darbinieku vidū, kuru uzskati un darba motivācija ir krietni atšķirīga. Šobrīd vairs nav jautājums par to, vai vērts domāt par citiem labumiem, bet gan – kādā formā tos pasniegt darbiniekiem, lai tie derētu dažādu paaudžu interesēm un vajadzībām.

Lai gan tendences iezīmējas gana skaidri, paliek jautājums, vai darba devējiem būtu jāpielāgojas prasībām? Vai atalgojums ir motivācija? Kā izvēlēties papildus "labumus", ko darbinieki novērtētu un kas ir labas uzņēmuma atalgojuma un motivācijas sistēmas pamatā? Kā uzņēmums rīkojas ar tā finansēm un vai organizācija var atļauties nākamajā gadā piedāvāt algu pieaugumu?

Semināru viesiem būs iespēja iegūt pieredzi no Latvijas vadošo uzņēmumu pārstāvjiem un dalīties zināšanās ar citiem savas nozares ekspertiem.

Semināru iespējams apmeklēt klātienē, kā arī skatīties tiešraidē!

25.08.2022. | Jaunā Teika, "Minox" | 14:00 - 17:05
13:30 - 13:55
Reģistrēšanās
I Daļa | Atalgojums
14:00 - 14:35
Darbaspēka un atalgojuma prognozes šogad un nākotnē
Pagājušā gadā pandēmijais ietekmē darba tirgus situācija joprojām bija svārstīga, taču kopumā to raksturoja būtisks darbaspēka pieprasījuma kāpums, kā arī straujš atalgojuma līmeņa pieaugums. Arī šī gada sākums ir bijis dinamisks un darba devēju cīņa par talantiem arvien saasināsies. Savā prezentācijā ieskicēšu darba devēju nākamā pusgada plānus attiecībā uz nodarbinātību un atalgojuma izmaiņām, kā arī novērojamās izmaiņas pēc pēdējiem notikumiem pasaulē.
14:35 - 15:05
Kas Latvijā notiek ar atalgojumu 2022. gadā?
Anta Praņēviča | SIA Wunjo valdes locekle sadarbībā ar Fontes Palgakonsultatsioonid OU Igaunijā
Latvijā jūnijā bija viena no augstākajām inflācijām Eiropā, un kaut bezdarba līmenis nedaudz virs 7% neliecina, ka darba tirgus rezerves būtu izsmeltas, darbinieku piesaiste un noturēšana ir kļuvusi par sarežģītu misiju.

Jautājumi, kas gatavojot nākamā gada budžetu, nodarbina prātu – vai būtu jākompensē darbinieku algās augstā inflācija, lai viņi varētu samaksāt savus rēķinus, un nemeklētu citu darbu, ja rudenī gaidām recesiju? Kā rīkosies citas organizācijas? Kuri amati šobrīd ir visaugstāk apmaksāti? Un vai IT speciālistu atalgojums kādreiz arī pārstās pieaugt?
15:05 - 15:35
Vai ekonomikā gaidāma barga un ilga ziema?
Agnese Buceniece, Swedbank Latvija galvenā ekonomista p.i. Analizē, prognozē un skaidro notikumus tautsaimniecībā.
Agnese iepazīstinās ar jaunāko Swedbank ekonomikas apskatu un prognozēm. Pandēmijas sekas, karš Ukrainā, sankcijas Krievijai un Krievijas atbildes pasākumi ceļ cenas un nomāc ekonomikas izaugsmi. Otrajā ceturksnī ekonomikā jau vērojams kritums. Vai esam jaunas krīzes priekšvakarā? Inflācija ir sasniegusi gadsimta augstāko līmeni. Cik ilgi cenu kāpums turpināsies? Darba tirgus joprojām turas labi, bet, vai tā būs arī turpmāk?
15:35 - 16:05
Pauze ieelpai
(kafija, vīns, eklēri un sarunas)
II Daļa | Papildus labumi
16:05 - 16:35
Tendences darbinieku papildus labumos Latvijā
Valdis Bergs | Managing Director MobillyTX
Mobilly labumi ir lietotne, kas sniedz iespēju uzņēmumiem nodrošināt dažādus labumus saviem darbiniekiem, piemēram, pusdienas vai dāvanas. Aktīvi sekojam līdzi klientu prasībām un tendencēm, un varam novērot pasaules notikumu radītās tendences un izmaiņas. Apskatīsim bonusu veidus, pārvaldības rīkus un automatizācijas pieredzi Latvijā.
16:35 - 17:05
Akciju (daļu) opcijas kā darbinieku motivācijas rīks – kad, kāpēc un kā?
Ieva Tillere - Tilnere | Zvērināta advokāte, KPMG Law ZAB partnere. 20 gadu pieredze konsultējot uzņēmumus korporatīvo un darba tiesību jomā.
Ieva dalīsies pieredzē, kas gūta, klientiem sniedzot konsultācijas saistībā ar vēlmi kā motivējošu rīku uzņēmumā ieviest akciju opciju programmu. Tiks skaidrota akciju opciju rīka juridiskā būtība un piedāvātās iespējas, programmas izstrādes būtiskie aspekti atkarībā no motivējošā elementa mērķa un ieviešanas brīža, praktiskie aspekti, kas jāņem vērā uzsākot darbu pie šādas programmas un to ieviešot.
Seminārs notiek:
JAUNĀ TEIKA

Gustava Zemgala gatve 74a,
Pasākumu vietā: "Minox"

+371 2017 2099

birojs@smarthr.lv