25. janvārī kopstrādes telpās "Teikums" notika cilvēkresursu un personāla vadības konceptuālā projekta "SmartHR" seminārs par darba vietas funkcijām, tendencēm un radītājām sajūtām.
Seminārā "Gudra darba vieta" piedalījās mazu, lielu arī vidēju uzņēmumu pārstāvji, kuru kolēģi lielākoties ir vecumā no 26 līdz 44 gadiem.
Vairumam semināra apmeklētāju pēdējās izmaiņas darba vietā veiktas pēdējo 12 mēnešu laikā, semināra dalībnieki savu pārstāvēto uzņēmumu darba vietu novērtēja ar 7,5 vidējo atzīmi.

Seminārā, līdzīgās daļās, bija pārstāvēti uzņēmumi kā no maziem, tā vidējiem un lieliem uzņēmumiem, kas norāda uz augošo tendenci ar darbu izprast ne tikai pašu procesu, bet arī vides un cilvēkfaktorus. Arvien vairāk uzņēmumu sāk apzināties atbilstošas darba telpas, atbilstošu fizisko un psiholoģisko apstākļu, koleģiālo attiecību un kopējās atmosfēras saikni ar darbinieku produktivitāti, efektivitāti un iesaisti.

Juris Zalāns (CEO @ Benefits Latvija ) komentē:

"Lielu daļu dzīves mēs pavadām darbā, tāpēc nebūtu jāpaskaidro pareizas vides nozīme. Manuprāt, vienmēr būs lietas, ko ar vidi nevar ietekmēt, taču labsajūta, produktivitāte un darbinieku iesaiste nav starp tām. Jautājums ir par to, cik resursu un laika uzņēmums ir gatavs veltīt, lai pārdomātu darba procesus un radītu mērķiem atbilstošu vidi. Pēc semināra apmeklētājiem un to pārstāvētajiem uzņēmumiem spriežot, par darba vides uzlabošanu domā kā lielie, tā mazie uzņēmumi, un ne tikai tie uzņēmumi, kas vēlas piesaistīt jauniešus. "

Semināra dalībniekiem bija iespēja uzzināt par vadošo uzņēmumu realizētajiem projektiem, ekspertu viedokļiem un mācīties no pieredzes stāstiem.
 • Izbūvējot un izremontējot desmitiem tūkstošu kvadrātmetru biroju telpu, Teikuma attīstītājs Hanner ir redzējis gan veiksmīgus interjera projektu piemērus, gan bēdīgus. Bet, veidojot savu pirmo kopstrādes telpu, uzņēmums ietekmējās gan no pasaules pieredzes, gan no aktuālajiem zinātniskiem pētījumiem visdažādākās disciplīnās, no inženieru tīklu projektēšanas līdz antropoloģijai, dizaina domāšanai, radošumam un fizioloģijai.

  Šajā īslekcijā Oļegs Ņikitins, Teikums stratēģijas vadītājs, pastāstīja, vai ieguldījums biroja interjerā vienmēr atmaksājas un kā panākt, lai birojs veiksmīgi pilda savas pamatfunkcijas: ļauj strādāt produktīvi, veicina komunikāciju un komandas darbu uzņēmumā.
 • Kā Draugiem Group soli pa solim darba vidi padara gudru, investējot ne tikai tehnoloģijās un risinājumos, bet arī komandas sajūtās?
  Jānis Palkavnieks, Draugiem Group runasvīrs, stāstīja par darba vides uzlabošanu bez milzu investīcijām, par pasākumiem, kas veicina produktivitāti, par komandas iniciatīvas veicināšanu un kā šada investīcija atmaksājas uzņēmumam.
 • Prezentācijā tika apspriesta darba vides loma uzņēmuma attīstībā. Gabor Paukovics norādīja: "Organizācijām vajadzētu būt tik motivētām un informētām, veidojot savām vajadzībām piemērotu darba vidi, lai tās varētu pašas noteikt, kādai šai darba videi jābūt."

  Tā kā pēdējā laikā ir radusies tendence runāt par jautājumiem, kas skar organizācijas labklājību, tiek pievērsta lielāka uzmanība personāla darba pieredzes un vides uzlabošanai. Prezentācijas laikā ielūkojāmies darba vides vēsturē un ieraudzījām nākotnes darba vietas tendences.
Visiem semināra apmeklētājiem bija iespēja piedalīties SmartHR darbnīcās un klātienē izrunāt aktuālākos jautājumus komunicējot ar ekspertiem jau mazākās darba grupās
 • Ieva Vaine / TRIVIUMS apmācība
  Atsaucoties uz pieredzi, strādājot ar uzņēmumu darbiniekiem kā TRIVIUMS pasniedzējai, Ieva Vaine norāda, ka Gudras darba vietas pamatvajadzība ir gudrs darbinieks.

  Semināra dalībniekus viņa iedvesmoja un izaicināja ar praktisku uzdevumu, kurā bija jāformulē grūtības, ar kurām saskaras ikdienas darbā, jāvizualizē, kā būtu, ja šo problēmu nebūtu, jāpiefiksē idejas, kas varētu palīdzēt lietu risināt, jāizveido rīcības plāns (neaizmirstot konkretizēt izpildes laiku) un ieplānojot arī atpūtu. Un tad atliek vien rīkoties un nebaidīties sapņot!
 • Papīru kaudze uz galda, desmitiem vēstuļu e-pastā, klientu zvani... Tā vien šķiet, ka ikdienā ir daudz vairāk darba kā tam paredzētais laiks, un domas par daudzajiem darbiem kliedē koncentrēšanās spējas, paterē enerģiju un samazina mūsu produktivitāti. Taču gan uzņēmuma īpašnieki, gan mēs paši ikdienā vēlamies lietderīgi aizpildīt katru dienas minūti. Lai to sasniegtu, mums ir nepieciešama attelpa un spēka resursu atjaunošana.

  Artūrs Bernovskis, Efectio vadītājs, pievērsa uzmanību tam, kā ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību inovatīvos un interesantos veidos ir iespējams uzlabot darbinieku enerģijas līmeni, vienlaikus veicinot produktīvāku, saliedētāku un aizraujošāku darba vidi.
 • Uldis Kapaklis / Kangars & Kapaklis - Praktiskā akustika un dizains
  Lielākā daļa no darba vietām modernajos birojos nevar lepoties ar veicamajai funkcijai atbilstošu skaņas vidi… Atbalsis, iekārtas, pastāvīgs trokšņu fons…. Slikta akustiskā vide tiešā veidā negatīvi ietekmē darba efektivitāti un mazina darbinieka dzīves kvalitāti. Uzkrātais nogurums un stress darba vietā mazina motivāciju un rada izdegšanas riskus.

  Darbnīcā Uldis Kapaklis norādīja uz praktiskiem soļiem, kā uzlabot darbinieku labsajūtu, izmantojot jau pieejamos resursus, kā arī apskatīja profesionālos risinājumus un to pielietojumu.