29. janvārī
kopstrādes telpās "Teikums" notiks cilvēkresursu un personāla vadības konceptuālā projekta "SmartHR" seminārs
par rīkiem un metodēm darbinieku novērtēšanā.
Ikgadējā darbinieku novērtēšana ir notikums, kas sajūsmu rada reti, un tas nav nekāds lielais noslēpums. Patiesību sakot, daudzi darbinieki par to patiesi satraucas jau nedēļas vai mēnešus iepriekš. Un vai viņi to atzīst vai ne, bet arī paši vadītāji nav sajūsmā par darbinieku ikgadējās novērtēšanas periodu.
Taču par spīti visam, mēs turpinam šo ikgadējo tradīciju, pieņemot
status quo un pildot tradicionāi nepievilcīgās, pēc priekšrakstiem nepieciešamās uzņēmuma veselības pārbaudes. Šī tendence katru gadu mazliet samazinās, taču, kā norāda SHRM veiktais
pētījums vēl dažus gadus atpakaļ, gandrīz 72 % no uzņēmumiem turpina turēties pie tradīcijām.
Darbinieku novērtēšanas process var būt darbiniekiem neierasts un nekomfortabls, taču mērķis attaisno līdzekļus, ja tas ir sasniegts. Bet vai vienmēr pēc šī procesa notiek kādas tālākas darbības un visi saredz rezultātu?
Darbinieku ikgadējā novērtēšana ir vairāk nekā trešdaļu gadsimta sena, un jau pirms 10 gadiem veiktajos
pētījumos redzams, ka līdz pat 87 procentiem vadītāju un darbinieku netic šim procesam vai neuzskata to par lietderīgu.
Tad kāpēc mēs turpinām? Kas šajā procesā ir tik vilinošs un atkarību radošs, ka lielākā daļa organizāciju šim procesam seko tik ilgi? Daudzos gadījumos jāatzīst, ka tas ir vienkārši ieraduma spēks "tā mēs to esam darījuši vienmēr", vai arī " ja tas nav saplīsis, tas nav jālabo".
Bet jālabo ir! Organizācijas, to darbība un organizāciju kultūra ir mainījusies, tāpēc neizbēgami mainās arī darbinieku novērtēšana un tās metodes.
Kā darbinieku ikgadējā novērtēšana notiek 2019 gadā? Kādas ir alternatīvas darbinieku novērtēšanas taktikas? Kādu informāciju mūsdienās iespējams noskaidrot no mūsu darbiniekiem un kā šī informācija var palīdzēt, attīstot spēcīgu uzņēmumu un tā kultūru?