SEMINĀRS
Darbinieku novērtēšana
Rīki un metodes darbinieku novērtēšanai
29. janvārī kopstrādes telpās "Teikums" notiks cilvēkresursu un personāla vadības konceptuālā projekta "SmartHR" seminārs par rīkiem un metodēm darbinieku novērtēšanā.

Ikgadējā darbinieku novērtēšana ir notikums, kas sajūsmu rada reti, un tas nav nekāds lielais noslēpums. Patiesību sakot, daudzi darbinieki par to patiesi satraucas jau nedēļas vai mēnešus iepriekš. Un vai viņi to atzīst vai ne, bet arī paši vadītāji nav sajūsmā par darbinieku ikgadējās novērtēšanas periodu.

Taču par spīti visam, mēs turpinam šo ikgadējo tradīciju, pieņemot status quo un pildot tradicionāi nepievilcīgās, pēc priekšrakstiem nepieciešamās uzņēmuma veselības pārbaudes. Šī tendence katru gadu mazliet samazinās, taču, kā norāda SHRM veiktais pētījums vēl dažus gadus atpakaļ, gandrīz 72 % no uzņēmumiem turpina turēties pie tradīcijām.

Darbinieku novērtēšanas process var būt darbiniekiem neierasts un nekomfortabls, taču mērķis attaisno līdzekļus, ja tas ir sasniegts. Bet vai vienmēr pēc šī procesa notiek kādas tālākas darbības un visi saredz rezultātu?

Darbinieku ikgadējā novērtēšana ir vairāk nekā trešdaļu gadsimta sena, un jau pirms 10 gadiem veiktajos pētījumos redzams, ka līdz pat 87 procentiem vadītāju un darbinieku netic šim procesam vai neuzskata to par lietderīgu.

Tad kāpēc mēs turpinām? Kas šajā procesā ir tik vilinošs un atkarību radošs, ka lielākā daļa organizāciju šim procesam seko tik ilgi? Daudzos gadījumos jāatzīst, ka tas ir vienkārši ieraduma spēks "tā mēs to esam darījuši vienmēr", vai arī " ja tas nav saplīsis, tas nav jālabo".

Bet jālabo ir! Organizācijas, to darbība un organizāciju kultūra ir mainījusies, tāpēc neizbēgami mainās arī darbinieku novērtēšana un tās metodes.

Kā darbinieku ikgadējā novērtēšana notiek 2019 gadā? Kādas ir alternatīvas darbinieku novērtēšanas taktikas? Kādu informāciju mūsdienās iespējams noskaidrot no mūsu darbiniekiem un kā šī informācija var palīdzēt, attīstot spēcīgu uzņēmumu un tā kultūru?
29.01.2019 | Teikums | 15:00 - 18:00
14:30 - 14:50
Reģistrēšanās
15:00 - 15:20
Ievads: par gudru cilvēku vadību un darbinieku novērtēšanu
SmartHR misija ir radīt komunikācijai un idejām atvērtu vidi, kur iegūt zināšanas, apmainīties ar pieredzi un veicināt kreatīvu ideju attīstību personāla un darba resursu pārvaldības jomā, lai veicinātu nozares attīstību Latvijā.
15.20-15.50
Personāla vadības efektivitātes barometrs:
praktiski risinājumi, kā izveidot spēcīgu komandu un uzlabot produktivitāti
Laura Pļavniece
Bite Latvija Klimata kontroles menedžere
Nav noslēpums, ka darbinieki ir uzņēmuma vērtīgākais resurss, savukārt biznesa izaugsmes pamatā ir spēcīga, motivēta komanda. Tāpēc gudrs uzņēmējs ne vien regulāri vērtē visas komandas un katra darbinieka individuālo sniegumu, bet arī rūpējas par to, lai darbinieki darbā jūtas labi, ir novērtēti u.tml. Kādi personāla vadības instrumenti ļauj novērtēt darbinieku produktivitāti un apmierinātību, lojalitāti uzņēmumam visefektīvāk? BITES praktiskā pieredze.
15.50 - 16.20
We choose to gamify our employee evaluation!
Lekcijas valoda: latviešu.
Angļu valoda ir Solvay Business Services darba valoda, tāpēc, ņemot vērā uzņēmuma specifiku, lekcijas apraksts un vizuālā prezentācija tiek sagatavota un ievietota angļu valodā.


It is common to have relatively high employee turnover in shared services industry, and typically such organizations are well prepared for this business reality with standardized processes and smooth training plans.

In Solvay Business Services we aim for more and put employee value proposition high in our priority scale. We wish to match our set of benefits which employee receives in return for the skills, capabilities they bring to us. As well, we wish to put our new company behaviors in practice. We choose to gamify this to make it fun!

It has been insightful to know our employees better: how employees interact with managers, what benefits employees appreciate the most, who is the most active employee group, and has triggered some discussion how to turn this activity into a business process performance!
16.20 - 17.00
Pieredzes stāsti un novērojumi darbinieku novērtēšanā
Olga Dzene
TRIVIUMS līderības attīstības eksperte
Darbinieku novērtēšana – izaicinošs, neviennozīmīgs taču jaudīgs attīstības instruments. Kādās situācijās tas strādā, kad nedod rezultātu un kad nodara pāri cilvēkam un organizācijai? Kādi ir potenciālie ieguvumi un riski?

Pieredzes stāsti un novērojumi.
17.00-17.30
Pauze
(kafija, vīns, eklēri un valodas tests)
"Pašreiz" vai "patreiz" jeb pārbaudi savas latviešu valodas zināšanas!

Vadīs: Lingita Lina Bopulu, Valodu kursi Tev Mācību centra projektu vadītāja
Kafijas pauzē uzzināsi vērtīgus padomus, kā sekmīgi pārbaudīt potenciālo darbinieku svešvalodu un dzimtās valodas zināšanas. Tāpat Tev būs unikāla iespēja piedalīties interaktīvā spēlē un pārbaudīt savas latviešu valodas zināšanas. Spēles laikā iegūtās zināšanas palīdzēs ikdienā, piemēram, rakstot vēstules sadarbības partneriem, klientiem un potenciālajiem darbiniekiem.

Lai piedalītos aktivitātē, būs nepieciešams tikai viedtālrunis un ass prāts.
17.30 - 18.30
Ekspertu darbnīcas
Who actually works? For me? And why?
Thomas Bothe
Ingenious Leadership Communication Trainer
Lumina Learning is part of his leadership coaching & trainings
When asking such questions, we usually try to better understand "how to motivate people". If we are in a managing position and are looking for really useful answers, a fair bit of self-awareness is required.

Because a manager is not just a neutral observer, he or she is a big part of the other person's context. Anyone has, of course, a set of own competencies and personality traits, but a manager's personality / behavior does often unwittingly switch on / off certain manifestations of traits in the other person. So the question is not just "who …?". The question is really "who with me and why …?".

This Masterclass is about going two questions deeper than the butter-fingered approach of "motivating people".

Kā atpazīt kas strādā pie manis?
Socionika ir instruments, kurš var palīdzēt noteikt, ar kāda veida darbiem cilvēks vislabāk tiks galā un kāda veida atbalsts ir nepieciešams, lai darbi veiktos raitāk.

Socionikas zināšanas atklāj vēl vienu maņu. Pirms tam mēs visu uztvērām ar savām piecām maņām – dzirdi, redzi, garšu, tausti un ožu, bet tagad mums talkā nāk socionikas maņa. Zinot socioniku, Tu uzliec uz acīm brilles, kas atbrīvo Tevi jaunai pasaules uztverei (saprast sevi, citus, apkārtējo dzīves prioritātes, pasaules skatījumu un rīcību motivācijas). Socionika ir spēcīgs instruments darbā ar personāla atlasi. Ar socionikas palīdzību katrai vakancei var atrast atbalstošāko kandidātu, pēc tā dabas dotajām spējām un talantiem.

Kāpēc viens ir idejām bagāts, cits – piezemēts? Kāpēc viens spēj nodot daudz un plaši informāciju, bet citam nav vēlmes dalīties? Un vēl daudz dažādas lietas par to, kas notiek cilvēkam galvā pastāstīs Ineta Meldere.
Lai darbinieku novērtēšana strādā Tavā labā!
Lāsma Jansone
Eiro Personāls Assessment and Development Project manager
Šodien darbinieku novērtēšanas metožu un pieeju piedāvājums ir liels. Tomēr ne viss der visiem, un ne vienmēr izvēlētās metodes vai pieejas dod gaidīto rezultātu vai rada ticamību to kvalitātei. Kā izvēlēties atbilstošāko metodi vai pieeju? Par ko pārliecināties pirms tās izmantošanas vai ieviešanas? Par to, kas strādā un kā efektīvāk izmantot iegūto rezultātu.
Dalība seminārā un ekspertu darbnīcās

60 EUR + PVN
Psst! Ja paspēj pieteikties līdz
18.01.2019, cena dalībai seminārā ir EUR 45 + PVN !

(Iekļauta kafija, vīns, eklēri un diskusijas pēc semināra )
Seminārs notiek:
Gudrā rajona JAUNĀ TEIKA
kopstrādes un eksperimentu telpās Teikums

Gustava Zemgala gatve 78,
Biroju ēkā AUSMA,
2. stāvā

+371 2017 2099

birojs@smarthr.lv