26. februārī kopstrādes telpās Teikums notiks cilvēkresursu un personāla vadības projekta SmartHR Latvija seminārs - paneļdiskusija par HR digitalizāciju un procesu automatizāciju.
Vēsturiski personāldaļas departaments ir bijis uzņēmuma centrā, taču cilvēkus pārvaldījis it kā atstatus no pārējās organizācijas. Šī HR loma strauji mainās, pateicoties tieši digitālo tehnoloģiju sasniegumiem, īpaši SaaS (Software as a Service) un tās cilvēkresursu pārvaldības programmas (human capital management - HCM), kas tiek izvietotas mākoņu platformās, nevis vietnēs.
Bet ko tas viss nozīmē, izņemot to, ka tas ir moderns un kaprīzs 21. gadsmita "trends"? Un kā tas ietekmē personālvadības biznesu?
Digitalizācijas popularizēšanās radījusi revolūciju tieši tajā, kā HR kalpo vadītājiem un darbiniekiem. Augstāk pieminētās mākoņtehnoloģijas un mobilā funkcionalitāte integrē HR darbu ikdienas biznesa struktūrās. Personāla nodaļa var radīt un dot tādu uz datiem balstītu ieskatu, kas uzlabo darbinieku veiktspēju un tādējādi – vispārējo organizācijas sniegumu.
Tāpat kā digitālās tehnoloģijas ir mainījušas mūsu ikdienas dzīvi, tagad tās ir ienākušas biznesā caur HR kanālu un pārveido arī pašu darbinieku paradumus un uzskatus par personālvadību. Tās ļauj izmantot datus un analītiku, uzlabot darbinieku pieredzi, piedāvāt darbiniekiem pašapkalpošanās rīkus, un uzņēmumiem kļūt konkurētspējīgiem cīņā par talantu.
Ar ko sākt? Tas nu ir jautājums pašam profesijas standartam. Svarīgi ir saglabāt vēsu prātu. Sāciet ar pašiem vienkāršākajiem jautājumiem. Piemēram, "kādi HR procesi varētu tikt digitalizēti manā uzņēmumā?" (prombūtnes uzskaite, atvaļinājumu plānošana, komandas veidošana, slēpto līderu noteikšana, motivācijas veicināšana, apmācības, atalgojuma sistematizēšana, talantu atlase).
Vienas konkrētas atbildes nav, taču uzskatām, ka tā jāmeklē tieši diskusijās ar HR nozares speciālistiem un tehnoloģiju ekspertiem.