30. oktobrī
kopstrādes telpās "Teikums" notiks cilvēkresursu un personāla vadības konceptuālā projekta "SmartHR" seminārs par
personāla datu ieguvi, apstrādi un izmantošanu.
Vēsturiski personāla vadības galvenie uzdevumi bija nodrošināt personāla pietiekamību, ievākt un uzturēt darbinieku personīgos un profesionālos datus, piemēram, algu izmaksu un atalgojuma datus, apdrošināšanas un papildus labumu datus, snieguma un darbinieku novērtējuma datus. Tehnoloģijām attīstoties, šobrīd personāla vadības datu analītika un analītikas rīki ir nonākuši līdz posmam, kad tie var palīdzēt HR nozarei dziļāk izprast ne tikai uzņēmuma darbinieku profilu un palīdzēt pieņemt stratēģiskus lēmumus, bet arī dot ieskatu ar HR saistīto finanšu rādītājos un veicināt uz datiem balstītu resursu izmanošanu.
Ir vērts pieminēt, ka HR metrika un HR datu analītika nav sinonīmi. HR vadītāji izmanto metriku jeb pamatsakarības, lai nomērītu tādus lielumus kā darbinieku mainība un vidējo slimības dienu skaits. Ar HR analītiku mēs varam daudz dziļāk izprast darbinieku iesaistes rādītājus, apmierinātību uzņēmumā, kā arī to, vai darbiniekiem ir pareizās prasmes un vai viņu kultūra palīdzēs uzņēmuma mērķu veiksmīgai sasniegšanai. HR jomas eksperti šobrīd var izmantot rīkus un datu analītiku, kas personāla vadībai ļauj ieņemt vietu uzņēmuma stratēģiskajā vadībā, interpretējot datus, saskatot likumsakarības un tendences un veicot proaktīvas, datos balstītas darbības, lai palīdzētu uzņēmuma izaugsmei.
Ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā strauji attīstās dažādu faktoru datu analītika personāla vadībā, palielinot mūsu uzņēmumu konkurenci. Kā analizēt personāla atalgojumu un pielāgot to tirgus tendencēm? Kā aprēķināt darbinieku iesaistei un motivācijai iztērēto līdzekļu atmaksāšanos? Kā atspoguļot HR datus vadībai saprotamā veidā, lai pieņemtu stratēģiskus lēmumus?