SEMINĀRS
HR dati & analītika
Ieguve, apstrāde, izmantošana
30. oktobrī kopstrādes telpās "Teikums" notiks cilvēkresursu un personāla vadības konceptuālā projekta "SmartHR" seminārs par personāla datu ieguvi, apstrādi un izmantošanu.

Vēsturiski personāla vadības galvenie uzdevumi bija nodrošināt personāla pietiekamību, ievākt un uzturēt darbinieku personīgos un profesionālos datus, piemēram, algu izmaksu un atalgojuma datus, apdrošināšanas un papildus labumu datus, snieguma un darbinieku novērtējuma datus. Tehnoloģijām attīstoties, šobrīd personāla vadības datu analītika un analītikas rīki ir nonākuši līdz posmam, kad tie var palīdzēt HR nozarei dziļāk izprast ne tikai uzņēmuma darbinieku profilu un palīdzēt pieņemt stratēģiskus lēmumus, bet arī dot ieskatu ar HR saistīto finanšu rādītājos un veicināt uz datiem balstītu resursu izmanošanu.

Ir vērts pieminēt, ka HR metrika un HR datu analītika nav sinonīmi. HR vadītāji izmanto metriku jeb pamatsakarības, lai nomērītu tādus lielumus kā darbinieku mainība un vidējo slimības dienu skaits. Ar HR analītiku mēs varam daudz dziļāk izprast darbinieku iesaistes rādītājus, apmierinātību uzņēmumā, kā arī to, vai darbiniekiem ir pareizās prasmes un vai viņu kultūra palīdzēs uzņēmuma mērķu veiksmīgai sasniegšanai. HR jomas eksperti šobrīd var izmantot rīkus un datu analītiku, kas personāla vadībai ļauj ieņemt vietu uzņēmuma stratēģiskajā vadībā, interpretējot datus, saskatot likumsakarības un tendences un veicot proaktīvas, datos balstītas darbības, lai palīdzētu uzņēmuma izaugsmei.

Ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā strauji attīstās dažādu faktoru datu analītika personāla vadībā, palielinot mūsu uzņēmumu konkurenci. Kā analizēt personāla atalgojumu un pielāgot to tirgus tendencēm? Kā aprēķināt darbinieku iesaistei un motivācijai iztērēto līdzekļu atmaksāšanos? Kā atspoguļot HR datus vadībai saprotamā veidā, lai pieņemtu stratēģiskus lēmumus?
30.10.2018 | Teikums | 15:00 - 18:30
14:30 - 14:50
Reģistrēšanās
15:00 - 15:20
Ievads: par gudru cilvēku vadību un datiem
Jānis Dubinskis | CakeHR, Biznesa attīstības vadītājs
SmartHR misija ir radīt komunikācijai un idejām atvērtu vidi, kur iegūt zināšanas, apmainīties ar pieredzi un veicināt kreatīvu ideju attīstību personāla un darba resursu pārvaldības jomā, lai veicinātu nozares attīstību Latvijā.
15.20-15.50
Atalgojuma datu analīze
Vieni no svarīgākajiem datiem runājot par personālu ir algas un algu budžets. Uz kādiem lēmumiem balstīt atalgojuma budžeta datus? Kā noteikt, cik maksāt jaunam darbiniekam jaunā amatā? Kā veidot taisnīgu atalgojuma sistēmu? Kā veidot ieteikumus atalgojuma izmaiņām?
15.50 - 16.20
Kāda ir manu darbinieku motivācijas cena? Darbinieku iesaistes izdevumu datu analītika
Nevienam vairs nav jaunums, ka darbinieku skaits darba tirgū kļūst arvien mazāks. Kā saka ekonomisti, ja domājiet, ka tas tuvākajā laikā strauji mainīsies, tad kļūdāties divreiz - nedz strauji, nedz mainīsies. Tuvāko 5 gadu laikā darbinieku skaits Latvijas darba tirgū samazināsies vidēji par 10 tūkstošiem gadā.

Jau šobrīd uzņēmumi aktīvi strādā, ieviešot jaunus veidus, kā darbiniekiem likt novērtēt uzņēmumu un kā radīt vēlmi strādāt. Motivācijas pasākumi, komandas saliedēšanas piektdienas, atpūtas telpas, sporta izaicinājumi, iesaistes platformas, apmācības, balvas un loterijas labākajiem un vēl, un vēl, un vēl. Kā saprast kas strādā, un kas ne? Kā nomērīt, vai izvēles atmaksājas un to ietekmi uz iesaisti/ motivāciju/ apmierinātību? Un kā saprast, kad uzņēmums tērē lietās, kas nenes rezultātu?
16.20 - 17.00
Kā dati var padarīt jūsu organizāciju gudrāku?
Aldis Ērglis | Emergn Machine Learning Lab lead
Mēs daudz runājam par uz datiem balstītiem lēmumiem, taču ko tas nozīmē realitātē. Ikviens personāla vadītājs un HR profesionālis glabā visdažādākos datus par darbiniekiem. Datu iegūšanas ceļi ir dažādi - cv, aptaujas, anketas, darbinieku vadības sistēmu un "payroll" dati, utt., taču ko ar šiem datiem, kas glabājas tabulās un failos, darīt? Aldis Ērglis iepazīstinās ar Microsoft Power BI, lai parādītu, kā pāriet no tā, ka izmantojam atskaites uz patiešām uz datiem balstītiem biznesa procesiem. Kā viegli analizēt un atspoguļot uzkrātos datus? Cik viegli to ir izdarīt un kā tas var ietekmēt lēmumu pieņemšanu?
17.00-17.30
Pauze ieelpai
(kafija, vīns, eklēri un sarunas)
17.30 - 18.30
Ekspertu darbnīcas
Kāpēc apmācību analītika nebeidzas ar mācību rezultātiem?
Sergejs Sņegirjovs | BranchTrack vadītājs un INTEA līdzdibinātājs
Kad runājam par darbinieku apmācību rezultātu analītiku lielajos uzņēmumos, tā lielākoties satur apmeklēšanas statistiku vai sekmīgus/nesekmīgus mācību rezultātus. Tomēr mūsdienās svarīgi ir zināt arī: Kā apmācāmie reaģē uz piedāvāto mācību saturu? Vai mācību process ir iesaistošs? Vai var uzzināt, kuras tēmas sagādā grūtības daudziem, lai tās varētu ātri un efektīvi novērst? BranchTrack Insights risinājums ir tapis kā atbilde uz šiem daudzu uzņēmumu jautājumiem. Pateicoties tam, var gūt ieskatu tajā, kā apmācāmie patērē un mijiedarbojas ar apmācību saturu.

BranchTrack vadītājs un INTEA līdzdibinātājs Sergejs Sņegirjovs dalīsies ar savu pieredzi par analītikas lietošanu e-apmācībās, kā arī prezentēs augsti novērtētu reāllaika apmācību analītikas projektu vienā no Fortune 500 uzņēmumiem ASV.
Izbaudi datus - ZoomCharts
Strauji pieaugot ikdienā radīto un izmantoto datu apjomam, uzņēmumiem arvien aktuālāks izaicinājums ir operatīvi identificēt svarīgāko informāciju un efektīvi to komunicēt ar visām iesaistītajām pusēm.

ZoomCharts interaktīvie datu vizualizācijas risinājumi diktē jaunu globālo standartu, ievērojami paātrinot un padarot baudāmu datu uztveršanas, izpētes un komunikācijas pieredzi gan datorā, gan ikvienā mobilajā ierīcē.
Dalība seminārā un ekspertu darbnīcās
20.10.-30.10.2018

45 EUR
+ PVN

"Cīruļa biļete", piesakoties līdz 19.10.2018 35 EUR + PVN

(iekļauta kafija, vīns, eklēri un diskusijas pēc pasākuma)
Pieteikties Semināram
Aizpildiet pieteikuma formu un mēs ar Jums tuvākajā laikā sazināsimies.
Informācija par dalībnieku
Eksperta darbnīca
Izvēlieties ekspertu darbnīcu, kurā piedalīsieties semināra otrajā daļā.
Apmaksa
Seminārs notiek:
Gudrā rajona JAUNĀ TEIKA
kopstrādes un eksperimentu telpās Teikums

Gustava Zemgala gatve 78,
Biroju ēkā AUSMA,
2. stāvā

+371 2017 2099

birojs@smarthr.lv