SEMINĀRS
Komanda Personība
Talantu vadība un attīstība
13. decembrī kopstrādes telpās "Teikums" notiks cilvēkresursu un personāla vadības konceptuālā projekta "SmartHR" seminārs par efektīvu komandu un individuālās izaugsmes vadību.

Šķiet, mēs visi saprotam, ka ne visi cilvēki ķūst vai var kļūt par komandu. Vislielākās izredzes kļūt par komandu, ir ignorējot darbinieku personīgās/ personību atšķirības. Vadītāji gandrīz intuitiīvi saprot - lai nodrošinātu veiksmīgu komandas kopdarbību, nepieciešams pareizais zināšanu, pieredzes un personību "maisījums".

Kā vadītājam ir svarīgi pazīt cilvēkus, ar ko strādājat. Spēcīgas un uzticamas attiecības noved pie spēcīgām un uzticamām komandām, kas tālāk virza spēcīgu un uzticamu uzņēmumu. Taču iepazīt "savus cilvēkus" nenozīmē tikai uzzināt, kas ir viņu iecienītākīe TV raidījumi un kā sauc viņu bērnus. Tas ir virspusēji. Lai veiksmīgi vadītu savu komandu, jums jāpazīst savu darbinieku personības un motīvi, kas ietekmē viņu lēmumus.

Komandu veido indivīdi un tieši personības darbojas kā magnēti, kas satur visus kopā. Pareizi salikti, tie viens pie otra pievelkas un pretēji salikti - atgrūžas. Veiksmīgas komandas ir savstarpēji atkarīgi indivīdi. Tas nozīmē, ka visi nav vienādi - katram ir savas īpašības, kurām jāliek parādīties, taču šīs īpašības vislabāk parādās tieši sadarbojoties ar citiem. Komandas dalībniekiem jābūt spējīgiem sastrādāties. Vēl jo vairāk - tiem ir jāgrib to darīt un jāredz no tā ieguvums.

Ja vēlaties, lai uzņēmums sasniedz izcilus rezultātus, jums jāpieņem darbā izcili cilvēki. Taču kā saprast, vai šie cilvēki ir izcili kopā un kurš no tiem varētu būt līderis? Kā personība ietekmē komandas sniegumu? Kā attīstīt komandu un katru personību tajā? Un ko tas prasa?
13.12.2018 | Teikums | 15:00 - 18:00
14:30 - 14:50
Reģistrēšanās
15:00 - 15:20
Ievads: par gudru cilvēku vadību un izaugsmi
SmartHR misija ir radīt komunikācijai un idejām atvērtu vidi, kur iegūt zināšanas, apmainīties ar pieredzi un veicināt kreatīvu ideju attīstību personāla un darba resursu pārvaldības jomā, lai veicinātu nozares attīstību Latvijā.
15.20-15.50
Leadership – easier said than done
Agita Kalviņa
Valsts administratīvas skolas Direktore, RISEBA maģistra programmas pasniedzēja un Personāla vadūbas zinātniskais konsultants
Kādi faktori iespaido līderību.Uzticama līderība, mērķtiecīga līderība – ko mums pasaka šie jaunie termini, koncepti, pētījumu atziņas. Vai vadītāju un līderu apmācības ir īstermiņa izvēle vai iespēja patiesi turēt rūpi par savas organizācijas ilgtspēju.
15.50 - 16.20
Kāda ir komanda autentiskas un īstas personības vadībā?
Ilze Indrēvica
Līderības jomas attīstības vadītāja Luminor Grupā
Vakardiena jau ir pagājusi, taču rītdiena vēl nav pienākusi - "Fake it until You make it" un iepriekšējie vadības modeļi vairs nestrādā tik efektīvi.

Ja Google meklētājā uzrakstām vārdu salikumu "Authentic Leadership", atrodami vairāk nekā simts tūkstoši skaidrojumu un stāstu. Kāpēc tieši šodien autentiskums un spēja būt pašam ieņem tik nozīmīgu lomu biznesa terminoloģijā un kā līdz tam nonākt?
16.20 - 17.00
Uzticēšanās saldā nasta
Antra Zālīte

Visma Valdes priekšsēdētāja
Kā priekšstati un stereotipi kavē mūsu personības un komandas izaugsmi? Kā atgūt pārliecību un turpināt savu līderības attīstības ceļu? Ko nozīmē Agile Leadership?

Pieredzes stāsti par mācībām un veiksmēm, attīstot savu individuālo vadības stilu, ceļot uzņēmuma vērtību akcionāriem un palīdzot augt kolēģiem.
17.00-17.45
Quickfire pauze ar Catalyst Baltic
(kafija, vīns, eklēri un komandu saliedēšanās)
17.45 - 18.45
Ekspertu darbnīcas
Komandas vadīšanas meistarības attīstība ar Team Stream
Ilze Karlāne un Agnese Bīdermane
Team Stream konsultantes
Aicinām līdz 30. novembrim pieteikties vienai komandai (4-10 dalībnieki), lai meistarklases ietvaros risinātu sev būtisku jautājumu un galvenais - nonāktu pie reāla rīcības plāna!

Komandai būs iespēja kopā ar Team Stream konsultantēm Ilzi Karlāni un Agnesi Bīdermani apgūt soļu secību, kādā vadīt komandas darbu, un uzzināt, kāpēc komandas darba prasmes un līdz ar to komandas vadīšana tiek uzskatītas par vienām no nozīmīgākajām nākotnes prasmēm? Kāda nozīme ir komandas viedokļu apmaiņai un diskusijām? Un kādas prasmes ir nepieciešamas vadītājam, vadot komandas diskusijas?
Personība un komandas efektivitāte
Reinis Upenieks
Pieredzējis vadības konsultants un treneris, specializējies organizāciju psiholoģijas jomā, TRIVIUMS vada treniņus vadības, komunikācijas, organizācijas efektivitātes jomās
Viena no atzītākajām mūsdienu personības iezīmju teorijām ir t.s. Lielā Piecinieka (Big Five) modelis, kas apraksta personību piecās dimensijās: neirotisms, ekstraversija, labvēlīgums, apzinīgums un atvērtība pieredzei. Savukārt, lai izprastu komandas efektivitātes jēdzienu, ir vērts atsevišķi pievērst uzmanību gan "komandai", gan "efektivitātei".

Šajā nodarbībā apskatīsim, kā dažādās personības dimensijas saistās ar komandas darbu un ko katrs komandas dalībnieks var darīt, lai "lielais darbs uz priekšu tiek"!
Mēs visi esam nesadarīgi...
Gita Meldere
Lumina Learning Baltija partnere
Personību & komandu kultūras un snieguma koučs
ICF Latvia president (2017 - 2019).
Personību saderība komandās ir nevis vispārpieņemams fakts, bet vērā ņemams sasniegums. Tas rodas no katra cilvēka zināšanām par sevi un citiem, kā rezultātā tiek radītas jēgpilnas uzvedības izmaiņas.

Lai radītu ieskatu un idejas, kā efektīvāk vadītu cilvēkus, aicinu caur ļoti efektīvu spēļošanu gūt ieskatu par sevi un citiem. Tā būs meistarklase, kur inovatīvākie pētījumi personību zinātnē satiek jūsu intuīciju.
Dalība seminārā un ekspertu darbnīcās

60 EUR + PVN
Psst! Ja paspēj pieteikties līdz
02.12.2018, cena dalībai seminārā ir EUR 45 + PVN !

(Iekļauta kafija, vīns, eklēri un diskusijas pēc semināra )
Seminārs notiek:
Gudrā rajona JAUNĀ TEIKA
kopstrādes un eksperimentu telpās Teikums

Gustava Zemgala gatve 78,
Biroju ēkā AUSMA,
2. stāvā

+371 2017 2099

birojs@smarthr.lv