Laiks un NAUDA
SMART HR diskusijas un pieredzes apmaiņa, ekspertu viedokļi un darbnīcas
Zināšanās un pieredzē dalīsies:
26.07.2018. kopstrādes telpās "Teikums" notiks cilvēkresursu un personāla vadības konceptuālā projekta "SmartHR" seminārs par laika nozīmi uzņēmuma attīstībā.

Ko nozīmē laiks un nauda personāla vadībā? Ja runa ir par darbinieku laiku, tad noteikti svarīgi saprast, vai tas tiek izmantots lietderīgi un vai rada pievienoto vērtību. Vai darbinieki dara to, kas tiem jādara visefektīvākajā veidā - neizdarot liekas darbības un netērējot laiku? Te galvenais jautājums ir par to, kā panākt, ka darbinieku laiks ir produktīvs un nes uzņēmumam naudu?

Ja runājam par pašiem personālvadības procesiem, tad šeit tiek tērēts laiks. Uzņēmumu interesēs būtu jābūt, lai visi procesi būtu ekonomiski pamatoti, neatkarīgi no tā, vai tas ir laiks, kas tiek tērēts darbinieku grafiku sastādīšanai, darbinieku atlasei vai ikdienas komunikācijai. Uzņēmumos ar vēsturi, pat vismazāko lēmumu pieņemšana nereti ir smags birokrātisks process, kuram tiek tērēts ne tikai speciālistu, bet arī vadības dārgais laiks.

Arī procesu automatizēšana vai pašu lēmumu uzticēšana darbiniekiem var būt laikietilpīga un riskanta. Un pirms to ieviešanas būtu jāsaprot, kā tā var ietekmēt uzņēmumu tālākā nākotnē un kā tas palīdzēs attīstīties. Kā saprast, kādi procesi ir lieki un optimizējami, un kā panākt, lai paši darbinieki par to informē? Kā izlemt par vai pret optimizācijas sistēmu ieviešanu, un kā to pamatot vadībai?
26.07.2018. 15:00 - 18:30
14:30 - 14:50
Reģistrēšanās
15:00 - 15:20
Ievads: par SmartHR un par laika nozīmi personālvadībā
SmartHR misija ir radīt komunikācijai un idejām atvērtu vidi, kur iegūt zināšanas, apmainīties ar pieredzi un veicināt kreatīvu ideju attīstību personāla un darba resursu pārvaldības jomā, lai veicinātu nozares attīstību Latvijā.
15.20-15.50
Uzlabojumi ir pārmaiņas, bet vai pārmaiņas vienmēr ir uzlabojumi?
Georgijs Buklovskis uzskata, ka katra uzņēmuma komanda var sasniegt izcilus rezultātus, ja skaidri formulē savu mērķi un izveido stratēģiju, kura strikti fokusēta uz tā sasniegšanu. Bet veiksmīgi realizēt stratēģiju var tikai, ja uzņēmumam ir tā svarīgākais aktīvs – augsti motivēti darbinieki! Georgijs ir sasniedzis savu mērķi izveidot vienu no efektīvākajiem uzņēmumiem Eiropā, un šobrīd ir gatavs sniegt atbalstu citām kompānijām ceļā uz augstākiem rezultātiem.
15.50 - 16.20
Kā kļūt par punktuālāko aviokompāniju pasaulē, ievērojot darbinieku darba laika preferences?
Alīna Roščina | airBaltic VP Personāla vadības jautājumos
Aviācija ir ļoti dinamiska un prasīga vide, it īpaši tas izpaužas pilotu un stjuartu darba ikdienā - lidojumu plāns ir nestandarta darba grafiks, kad īsie pārlidojumi starp Baltijas valstu galvaspilsētām mijas ar vairāku stundu gariem lidojumiem uz Tuvajiem Austrumiem un ilgstošo būšanu ārpus mājas bāzes Rīgā. airBaltic izvirzīja par savu uzdevumu atrast balansu starp operatīvajām vajadzībām un darbinieku privāto dzīvi. SmartHR seminārā Alīna dalīsies airBaltic pieredzē, kā sniegt darbiniekiem pilnvarojumu pieteikt sev vēlamo darba laiku un kā respektēt šos pieprasījumus no 800 darbiniekiem ikmēnesi.
16.20 - 16.50
Strādāt jebkur – darīt 24/7 vai produktivitātes augstākais punkts?
Kristīne Mennika | LASAP valdes priekšēdētāja, PRprofesionālis sirdī un galvā (ar cilvēcīgu un pozitīvu attieksmi pret darbu un dzīvi)
Elastīgais darba stils kā laimīga darbinieka galvenais priekšnosacījums. Strādā jebkur principa izmantošanas izaicinājumi un ieguvumi. Vai dodot darbiniekiem brīvību strādāt jebkur uzņemums riskē samazināt produktivitāti un mazināt kontroli? Kā personīgā brīvība ietekmē darbinieka laika plānošanu un lēmumu pieņemšanu? Personīgā pieredze un gūtās atziņas.
16.50-17.20
Pauze ieelpai
(kafija, vīns, eklēri un sarunas)
17.20 - 18.20
Ekspertu darbnīcas
Kā ieviest inovācijas?
Produktivitāte jebkurā darbības jomā ir lielākais mūsdienu izaicinājums. Katrs uzņēmums, kas centies ieviest procesu uzlabojumus, jaunus produktus vai apkalpošanas standartus visticamāk ir saskāries tieši ar "cilvēcisko faktoru". Publiskajā telpā ir ļoti daudz informācijas par to "ko uzlabot", bet ļoti maz tieši par "KĀ?" šajā seminārā Pauls atklās svarīgākos "psiholoģiskos blokus", kas traucē organizācijās ieviest uzlabojumus vai izmaiņas.

Employee journey mapping - efektīvs modelis biznesa procesu optimizācijai
Oļegs Ņikitins | Teikums stratēģijas vadītājs
Employee journey mapping ir efektīvs rīks kā novērtēt uzņēmuma "lietojamību", no darbinieka skatpunkta. Tas var palīdzēt ātri un bez ieguldījumiem identificēt vājākos posmus uzņēmuma organizācijā.

Uz cilvēku vērsts dizains - pēdējos gados tieši šī pieeja visbiežāk ir ļāvusi produktu un pakalpojumu izstrādātājiem tikt līdz inovatīvākajiem no risinājumiem, iekarojot pircēju sirdis un padarot to autorus par tirgus līderiem, bet malā nostumtajiem konkurentiem liekot aizdomāties, kāpēc viņiem šīs it kā vienkāršas idejas neienāca prātā pirmajiem. Eppli un Ūberi, Teslas un Rumbas, sadzīves tehnika, mūzikas klausīšanās, veselības aprūpe, ceļošana…
HR tehnoloģiju ieviešanas ieguvumu noteikšana un finansiālo ieguvumu aprēķināšana
Jānis Dubinskis | CakeHR Biznesa attīstības vadītājs
HR tehnoloģiju un sistēmu galvenais ieguvums ir nelietderīgā laika ekonomija – tās ļauj automatizēt ikdienas birokrātisko darbu, tādējādi personāla vadītājam ļaujot veltīt laiku stratēģiski nozīmīgākiem darbiem.

Darbnīcas ietvaros uzskatāmā un praktiskā veidā ar konkrētiem piemēriem tiks demonstrēta un veikta dažādu HR tehnoloģiju ieviešanas ieguvumu analīze un finansiālo ieguvumu ROI (Return On Investment) aprēķināšana.
Dalība seminārā un ekspertu darbnīcās
16.07.-26.07.2018

45 EUR
+ PVN

"Cīruļa biļete" cena, piesakoties līdz 15.07.2018 35 EUR + PVN

(iekļauta kafija, vīns, eklēri un diskusijas pēc pasākuma)
Pieteikties Semināram
Aizpildiet pieteikuma formu un mēs ar Jums tuvākajā laikā sazināsimies
Izvēlieties interesējošo ekspertu darbnīcu
* O.Ņikitina un J. Dubinska darbnīcas ir nokomplektētas.
Maksājumu veikšu kā privātpersona
Dalībnieku skaits
+
Seminārs notiek:
Gudrā rajona JAUNĀ TEIKA kopstrādes un eksperimentu telpa "Teikums"

Gustava Zemgala gatve 78

+371 2017 2099

birojs@smarthr.lv