Mācības vai attīstība
Kā ietekmēt personāla izaugsmi?
19. septembrī, kopstrādes telpās "Teikums"
Mūsdienās arvien biežāk dzirdams teiciens ir: "pasaule nekad vairs nekustēsies tik lēni kā šodien". Šeit ir daži galvenie virzītāji: globalizācija, digitalizācija, inovāciju ātrums un novecojošs darbaspēks.

Daudzi uzēmumi jau ir apzinājušies, ka veids, kā šodien notiek korporatīvās mācīšanās un attīstība, nav piemērots mūsdienu digitālajai pasaulei, nemaz nerunājot par rītdienas digitālo pasauli. Ir nepieciešama uzvedības maiņa 4 līmeņos: organizācija, līderis, vadītājs un darbinieks. Organizācijā jāiekļauj mācīšanās, lai tā kļūtu par daļu no tās pamatvērtībām. Uzņēmuma līderiem un vadībai jādzīvo šai pamatvērtībai un jārāda piemērs. Vadītājiem jābūt atbildīgiem par savu darbinieku, kā arī pašu darbinieku attīstību.

Apmācība sniedz lielisku iespēju paplašināt visu darbinieku zināšanu bāzi, taču daudziem darba devējiem pašreizējā situācijā attīstības iespējas ir dārgas. Darbinieki, kas apmeklē apmācības, nokavē arī darba laiku, kas var aizkavēt projektu pabeigšanu.

Kā tiek veidotas modernas mācību un apmācību stratēģijas? Kādas ir tendences darbnieku apmācībā un talantu vadībā? Kā izvēlēties pareizo veidu atbilstoši savam uzņēmumam?

Programma
Ceturtdiena, 19. septembris
Kopstrādes telpas Teikums
14:00 - 17:30
13:30 - 13:50
Reģistrācija un kafija
14:00 - 14:20
Ievads: par gudru personālvadību
SmartHR misija ir radīt komunikācijai un idejām atvērtu vidi, kur iegūt zināšanas, apmainīties ar pieredzi un veicināt kreatīvu ideju attīstību personāla un darba resursu pārvaldības jomā, lai veicinātu nozares attīstību Latvijā.
14.20-14.50
Apmācību evolūcijas nākamā nodaļa
Sergejs Sņegirjovs
INTEA līdzdibinātājs un BranchTrack vadītājs
Pirmais solis: atgriezties pie mūsdienu korporatīvo apmācību pirmsākumiem un saprast, kā ir radušies visi mūsdienu izaicinājumi.

Otrais solis: atrast risinājumus un saprast apmācību vajadzības, kas būs aktuālas nākotnē.

Trešais solis: saprast, ko jūs varat izdarīt šodien, lai pārliecinātos, ka esat gatavi nākamajai apmācību evolūcijas nodaļai.
14.50 - 15.20
Kuros gadījumos formālās grupu apmācības nestrādā?
Anna Litvina
Fontes Līderības attīstības konsultante
Vai jebkuru izaicinājumu var standartizēt? Ļevs Tolstojs kādreiz ir rakstījis - visas laimīgas ģimenes ir līdzīgas cita citai, katra nelaimīgā ģimene ir nelaimīga savā veidā. Līdzīgi ir ar problēmām darba vietā, bieži vien tās ir ļoti unikālas un individuālas, kas prasa atbilstošu pieeju. Seminārā apskatīsim konkrētus nestandarta izaicinājumus un iespējamos risinājumus.
15.20 - 16.00
Lai mācības nav mocības
Inese Kuka
Partner at TRIVIUMS, Customer Relations Director

Viens no "burkāniem", kas tiek minēts darba sludinājumos, ir darbinieku iespēja attīstīties un mācīties. Kā būtisks motivācijas faktors tas parādās arī dažādos darbinieku apmierinātības pētījumos. Taču tiem, kas atbildīgi par mācību organizēšanu uzņēmumos, šis jautājums nereti sagādā galvassāpes.

Vai vienmēr par mācībām atbildīgs darba devējs? Kādi ir iespējamie mācīšanās veidi un kā atrast labāko, kas derēs tieši jūsu darbiniekiem? Kā izvērtēt ārējos mācību piedāvājumu? Kas jāņem vērā plānojot mācības un kā novērtēt atdevi no ieguldītā? Un, galu galā, ko vispār pieaugušiem cilvēkiem nozīmē mācīties? - par šiem jautājumiem savā pieredzē dalīsies mācību uzņēmuma TRIVIUMS klientu attiecību direktore Inese Kuka.

16.00-16.30
Kafijas pauze
16.30 - 17.00
Kā saskatīt un attīstīt talantīgus darbiniekus?
Bruno Rejs Corns
Visma Enterprise HRM produktu mārketinga vadītājs
Talantīgi darbinieki ir katra uzņēmuma panākumu atslēga, bet kā saskatīt, attīstīt un noturēt šos darbiniekus?
Talantu vadības risinājumi dod iespēju darbiniekiem veidot un īstenot savu attīstības plānu. Patstāvīgi organizēt savu apmācību plānu un efektīvāk pārvaldīt apmācību budžetu. Savukārt, organizācija iegūst vispusīgu redzējumu par tai pieejamajiem talantiem.
17.00-17.30
Vai 70-20-10 formula darbinieku attīstībai strādā uzņēmumos?
Edīte Kalniņa
Valsts nekustamie īpašumi Personāla daļas vadītāja
Pētījumi liecina, ka darbinieku attīstība 70% notiek darbu darot (norīkojumi, nosūtījumi, izaicinoši darba uzdevumi, projekti un pienākumi), 20% - attīstošās attiecībās kā mentorings, koučings, profesonālie tīkojumi un tiki 10% - formālā izglītībā kā semināri, kursi, grāmatu lasīšana, vebināri (McCall, Lombardo&Eichinger).

Vai šāda formula strādā praksē? Kā to ieviest uzņēmumā? Kā atrast izaicinošos uzdevumus?
Dalība seminārā un ekspertu darbnīcās

60 EUR + PVN
Psst! Ja paspēj pieteikties līdz
08.09.2019, cena dalībai seminārā ir EUR 45 + PVN !

(Iekļauta kafijas pauze, diskusijas un lektoru prezentācijas pēc semināra)
Seminārs notiek:
Gudrā rajona JAUNĀ TEIKA
kopstrādes un eksperimentu telpās Teikums

Gustava Zemgala gatve 78,
Biroju ēkā AUSMA,
2. stāvā

+371 2017 2099

birojs@smarthr.lv