CEO / HR
SMART HR diskusijas un pieredzes apmaiņa, ekspertu viedokļi un darbnīcas
Diskusijā piedalīsies
26.04.2018. kopstrādes telpās "Teikums" notiks cilvēkresursu un personāla vadības konceptuālā projekta "SmartHR" seminārs par personālvadības un vadības stratēģisku sadarbību.

Ko dara uzņēmumu vadītājs? Izpilddirektors, direktors, CEO (juridiski vai de facto) - tie ir nosaukumi, kas slēpj pozīciju ar vislielākajām iespējām un reizē arī pienākumiem. Stratēģijas un virziena noteikšana, uzņēmuma kultūras, vērtību un uzvedības modelēšana un noteikšana, kapitāla piešķiršana uzņēmuma prioritātēm un, iespējams, pats galvenais - vadošās komandas izveide. Vadītāja loma gadu laikā palikusi gana tieša un nemainīga.

Kā ir ar HR jeb "personālvadību"? Šī ir struktūrvienība, kuras pienākumi un mērķi, iespējams, visvairāk transformējušies pēdējo gadu laikā. Bieži vien uzņēmumos personāla vadības nodaļa ir kā "universālais kareivis", kas dara visu, sākot ar darbinieku atrašanu, darbinieku piesaistes mārketinga kampaņu organizēšanu, darbinieku tehnisko zināšanu nodrošināšanu un apmācībām, komunikācijas uzturēšanu ar visām uzņēmuma struktūrvienībām un sagatavoto stratēģisko plānu izpildi. Taču kas ir tas, ko sagaida no veiksmīgas personāla daļas?

Kāda ir mūsdienu personālvadības loma uzņēmuma attīstībā - vai tai ir izpildfunkcija, vai arī HR var būt uzņēmuma stratēģiskais partneris? Kādi ir pienākumi un kāds ir rezultāts, kas būtu jāsasniedz? Un kā uzņēmuma vadītāji uztver personālā ieguldītas investīcijas, un kā vērtē to rentabilitāti?
26.04.2018. 15:00 - 19:00
14:30 - 14:50
Reģistrēšanās
15:00 - 15:15
Iepazīstināšana ar projektu "SmartHR Latvija"
SmartHR misija ir radīt komunikācijai un idejām atvērtu vidi, kur iegūt zināšanas, apmainīties ar pieredzi un veicināt kreatīvu ideju attīstību personāla un darba resursu pārvaldības jomā, lai veicinātu nozares attīstību Latvijā.
15.15-16.15
Ko vēlas CEO no HR?
Daudzi uzņēmumu vadītāji galvenokārt fokusējas uz finansēm, operatīvo darbību, stratēģisko vadību, retāk - uz talantiem. Pats par sevi saprotams, ka veiksmīgas personāla vadītāja funkcijas ir stratēģiskas, jo HR vadītāji var spēlēt būtisku lomu biznesa lēmumu pieņemšanā un tieši HR vadītāji pārvalda vai ietekmē lielu daļu uzņēmuma izdevumu.

Kā šo pozīciju redz paši uzņēmumu vadītāji un kādas ir viņu ekspektācijas?
Andželika Berga, Luminor Personāla un kultūras vadītāja Baltijā
Andželika Berga iepriekš bijusi Swedbank Latvija personāla vadītāja, tāpat veiksmīgi veidojusi darba devēja tēlu un veidojusi darbinieku darbinieku iesaistes stratēģijas finanšu tehnoloģiju vides strauji augošajā savstarpējo aizdevumu uzņēmumā Eiropā «TWINO». Šobrīd Andželika pieņēmusi izaicinājumu uzņēmumā Luminor, kur viņas izaicinājums ir veidot jaunu, mūsdienīgu un atraktīvu uzņēmuma kultūru uzņēmīgiem talantiem Baltijā.
Valts Ābols, BKUS Valdes priekšsēdētājs
Valts Ābols, līdz 2017. gadam, kad kļuva par Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāju, strādājis vadošos amatos farmācijas kompānijā „GSK Latvia". Tāpat darbojies kā valdes loceklis Ārvalstu Investoru Padomē un vadījis Veselības darba grupu, kā arī Rīgas Stradiņa universitātē bijis lektors veselības programmā.
Iveta Bukane, Visma Labs Izpilddirektore
Visma Labs izpilddirektore pieredzi guvusi dažādos vadošos amatos ražošanas, aviācijas un IT nozarēs, strādājot tādos starptautiskos uzņēmumos kā Cemex, HAVAS Europe un Atea Global Services.
Arvils Kupris, šobrīdējais COO uzņēmumā „All Media Baltics", profesionālo pieredzi guvis uzņēmumos „Draugiem Group", „Bite Group" un vienā no lielākajiem Latvijas telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējiem „Lattelecom", strādājot produktu vadības, biznesa attīstības un vadības jomās.
Alīna Roščina, AirBaltic Personāldaļas viceprezidente
Alīna Roščina ir pieredzējusi profesionāle ar vairāk kā deviņu gadu pieredzi personāla vadībā. Alīna AirBaltic strādā kopš 2011. gada un gadu laikā uzņēmumā ieņēmusi dažādus ar cilvēkresursu vadību saistītus amatus. Bijusi vecākās viceprezidentes personāla vadības jautājumos vietniece, vadot darbinieku administrēšanas un personāla analītikas komandu. Papildus Alīna ir uzņēmuma airBaltic pārstāve Latvijas Personāla vadīšanas asociācijā, kā arī Latvijas Darba devēju konfederācijā.
Agitai Kalviņai ir pieredze cilvēkresursu vadībā, tai skaitā profesionālās attīstības jomā. Līdz šim viņa konsultēja publiskā un privātā sektora organizācijas stratēģiskajā plānošanā, pārmaiņu vadībā, procesu efektivizācijā. Papildus darbam VAS, Agita ir RISEBA pasniedzēja, ieguvusi piredzi uzņēmumos "Smart Change Consult" kā valdes locekle un konsultante, „Fontes" kā vecākā konsultante un Britu padomē kā HR pārmaiņu vadības programmas vadītāja un direktore.
Pauze ieelpai
(kafija, vīns, eklēri un sarunas)
16.45 - 17.45
Kādām būtu jābūt HR kompetencēm?
Personāla nodaļas vadītāju darba apraksti un pienākumi atšķiras no organizācijas. Atkarībā no uzņēmuma situācijas un stratēģiskajiem mērķiem HR vadītāji realizē kādu konkrētu funkciju - resursu attīstītājs, tehnoloģiju ieviesējs, personāla vadības eksperts, stratēģiskais atbalsts.

Kādas ir mūsdienu personāla vadītāja novērtētākās kompetences organizācijā - darba devēja tēla veidošana, biznesa vides un tirgus izpratne, orientācija uz rezultātu, tehnoloģiju izmantošana personāla vadības procesu optimizēšanā? Kāda ir atbilstošo kompetenču ietekme uzņēmuma attīstībā?
Olga Dzene, Līderības attīstības eksperte un konsultante Triviums apmācība
Olga Dzene pieredzējusi līderības attīstības eksperte un koučs ar ievērojamu praktisko pieredzi personāla vadībā organizācijas, komandas un personības attīstībā, vadības kompetenču novērtēšanā, karjeras konsultēšanā, kompetenču modeļu veidošanā, darbinieku novērtēšanas sistēmas izstrādē.
Ainārs Ozols, SEB Bank Head of HR
Kopš 2015. gada Ainārs Ozols ir SEB bankas Baltijas divīzijas personāla funkcijas vadītājs. Līdz tam vadījis SEB banku Latvijā (2007. – 2015.), kā arī ieņēmis vadošus amatus SEB bankā / SEB Latvijas Unibankā.
Zane jau 11 gadus vada un rada procesus Elektrum Olimpiskajā centrā - mājā, kurā dzīvo sports. Par ieguldīto darbu, organizējot NATO samitu Rīgā, apbalvota ar Viestura ordeni. Cilvēks, kurš prot pārvērst sapņus īstenībā un ar personīgo piemēru iedvesmo darbiniekus nekad neapstāties pie sasniegtā, jo tic, ka darbi runā par cilvēku.
Daiga Ērgle, 4Finance Chief People Officer
Latvijā atzīta personāla vadības, iesaistes, atlases un attīstības eksperte, Rīgas Biznesa skolas pasniedzēja un Eiropas personālvadības forumos regulāri aicināta spīkere Daiga Ērgle praktisko pieredzi guvusi vadot personāla procesus starptautiskos uzņēmumos - airBaltic Corporation, Pins.co, Stockmann, Siemens, Gutta, AIMS International Latvia. Kopš 2017. gada Daiga ir 4finance Group Chief People Officer un pārrauga grupas cilvēkprocesus 16 valstīs. Papildus darbam Daiga vada lekcijas Rīgas Biznesa skolā MBA programmas studentiem.
Ilva Bērziņa, EXPgroup Valdes locekle
Ilva Bērziņa ir eksperte cilvēkresursu nozarē. Ikdienā Ilva kā uzņēmēja konsultē citus biznesu vadītājus caur šo unikālo prizmu – personāla vadītājs un uzņēmējs vienā veidolā. Ilvas radītais uzņēmums EXPgroup uzņēmējiem piedāvā mūsdienīgus cilvēkresursus pakalpojumus – efektīvu komandu veidošanu, biznesa un personāla stratēģijas izstrādi, atlasi ar mārketinga elementiem, funkciju auditus kā efektivitātes uzlabošanas rīku. Pieredzi cilvēkresursu vadībā ieguvusi, strādājot tādos uzņēmumos kā Latvenergo, Nordic Partners, YIT Construction, LIDO, Grindex, RePharm, Euroaptieka, Tallink Latvija.
Dalība seminārā un ekspertu darbnīcās
16.04.-26.04.2018

45 EUR
+ PVN

"Cīruļa biļete" cena, piesakoties līdz 15.04.2018 35 EUR + PVN

(iekļauta kafija, vīns, eklēri un diskusijas pēc pasākuma)
Seminārs notiek:
Gudrā rajona JAUNĀ TEIKA kopstrādes un eksperimentu telpa "Teikums"

Gustava Zemgala gatve 78

+371 2017 2099

birojs@smarthr.lv