ROI un HR
SMART HR diskusijas un pieredzes apmaiņa, ekspertu viedokļi un darbnīcas
Zināšanās un pieredzē dalīsies:
14.06.2018. kopstrādes telpās "Teikums" notiks cilvēkresursu un personāla vadības konceptuālā projekta "SmartHR" seminārs par jaunu sistēmu ieviešanas ieguvumiem uzņēmumā.

Personāla vadības, kā jebkuras citas nodaļas, uzdevums uzņēmumā ir uzlabot esošo situāciju, ar savu darbu palielinot uzņēmumu vērtību. Ieviešot inovācijas, ir nepieciešamas investīcijas. Ja investīcijas mārketingā ir vieglāk paskaidrot - ir summa, kuru ieguldot tiek cerēts sasniegt noteiktu palielinājumu ieņēmumos, - tad investīcijas personāla vadībā nav tik viennozīmīgas. Cik lielu ieguvumu dod motivēti darbinieki, cik lielu labumu sniedz uzņēmuma kultūras attīstīšana vai jaunas darbinieku iesaistes platformas ieviešana?

Plaisa komunikācijā bieži vien rodas tādēļ, ka stratēģisko lēmumu pieņemšanai nepieciešami dati par ieguldīgumu rentabilitāti jeb to, cik lielu atdevi dos finanses, ko uzņēmums tērē darbiniekiem ārpus algu maksājumiem. Ieguldījumi personāla vadībā var satraukt augstākā līmeņa vadītājus, jo HR projektiem un programmām bieži vien sarežģīti aprēķināt taustāmus rezultātus - lai gan idejas par "darbinieku iesaisti" vai "lielāku darbinieku apmierinātību" šķiet emocionāli labas un saprotamas, paliek atklāts jautājums, vai tas nozīmē ievērojamu ieņēmumu pieaugumu un uzlabotu produktivitāti. Un kā to parādīt skaitļos? Spēja parādīt ROI jeb ieguldījumu atdeves aprēķināšana ir vitāli nepieciešama, lai veiktu pamatotus lēmumus uzņēmuma stratēģiskajai attīstībai.

Kā novērtēt darbinieku mainības cenu? Kā izmērīt atdevi no uzņēmuma kultūras vai risinājumu ieviešanas? Kā pamatot inovāciju ieviešanu uzņēmumā?
14.06.2018. 15:00 - 18:30
14:30 - 14:50
Reģistrēšanās
15:00 - 15:20
Ievads: par SmartHR un par ROI personālvadībā
SmartHR misija ir radīt komunikācijai un idejām atvērtu vidi, kur iegūt zināšanas, apmainīties ar pieredzi un veicināt kreatīvu ideju attīstību personāla un darba resursu pārvaldības jomā, lai veicinātu nozares attīstību Latvijā.
15.20-15.50
Kā nopelnīt ar darbinieku labsajūtu?
Artūrs Bernovskis | Mailigen līdzdibinātājs, Efectio partneris
Ja darbinieks strādātu alkohola reibumā, liekas pašsaprotami, ka viņš nebūs produktīvs. Tā koncentrēšanās spējas ir minimālas, pieļauto kļūdu skaits milzīgs un dienas beigās samaksa par darbu iet vējā, jo rezultāta nav. Tas visiem šķiet skaidrs. Taču cik produktīvs ir darbinieks, kad tas strādā pārguris, neizgulējies vai slims? Kā aprēķināt atdevi no investīcijām darbinieku labsajūtā un veselībā?
15.50 - 16.30
Kā pamatot un pārdot HR tehnoloģiju nepieciešamību uzņēmumā?
Jānis Dubinskis | CakeHR, Biznesa attīstības vadītājs
Centieni ieviest jaunus risinājumus un tehnoloģijas, lai pilnveidotu uzņēmuma ikdienas procesus ir ļoti jauki un atbalstāmi. TAČU brīdī, kad nonākam pie ieguvumu aprēķināšanas un izmaksu pamatošanas, ļoti bieži viss apstājas...

Viena no lielākajām problēmām, ar ko saskaras personāla vadītāji, ir iegūt augstākā līmeņa vadības atbalstu un uzticību - personāla nodaļu saredzēt kā būtisku partneri, nevis departamentu, kas būtībā paplašina finanšu izdevumus.

Savā prezentācijā Jānis atvilks aizkarus stratēģijai, praktiskiem piemēriem un piedāvās padomus tam, kā pamatot [un pārdot] vadībai HR tehnoloģiju ieviešanu.
17.00-17.30
Pauze ieelpai
(kafija, vīns, eklēri un sarunas)
17.30 - 18.30
Ekspertu darbnīcas

Kā noteikt mērķa atalgojumu organizācijā?
Anta Praņēviča | Fontes Vadības Konsultācijas valdes locekle un pētījumu grupas vadītāja
Šajā seminārā labprāt atbildētu uz jautājumiem: Vai noteikt ievērojami augstāku atalgojumu virs tirgus līmeņa ir ieguldījums vai izšķērdība? Vai zelta būrītis ir laba investīcija? Vai algot cilvēkus par zemāku atalgojumu ir izdevīgi arī ilgtermiņā? Kādi ir ieguvumi un riski nosakot organizācijas mērķa atalgojumu? Kuri faktori ir jāņem vērā, pieņemot šādu lēmumu?

Cilvēku mainība iet roku rokā ar zemā atalgojuma jautājumu. Kā aprēķināt viena darbinieka mainību? Kādas izmaksas ir organizācijai ar augstu mainības koeficientu, kurām organizācijām tas ir izdevīgi, kurām ne?
Darba laika uzskaites nozīme ROI aprēķināšanā
Toms Bļodnieks | DeskTime Klientu projektu vadītājs
Darba laika uzskaite nav tikai darbā ierašanās un aiziešanas laika piefiksēšana. Tas sevī ietver pilnu darba laika un darbinieku paradumu uzskaiti un analīzi. Šajā darba grupā Jums būs iespēja ar parktiskiem paņēmieniem ērti redzēt, kur paliek darbinieku neefektīvais laiks un kā varat uzlabot savu personālvadības ROI.
Soft prasmes un ROI
Gadiem ilgi investīcijas soft prasmju (līderība, vadība, komunikācija, komandas veidošana) efekts ir bijis mistērija atšķirībā no hard prasmju (IT, produktu zināšanas) acīmredzamās ietekmes uz organizācijas rezultātiem.

Ir daudz rakstu un pieredzes stāstu, kur profesionāļi min, ka tieši soft prasmes ir bijušas tās, kas atšķir veiksmīgas komandas un organizācijas. Taču kā?

Lai soft prasmju esamība vai neesamība kļūtu taustāma, acīmredzama un pamatojama, ir nepieciešami ticami un precīzi mērījumi par cilvēku uzvedības un attieksmes ietekmi uz biznesa rezultātiem. Šie mērījumi atbalsta jebkuru vadītāju modelēt rezultātu, pieņemt lēmumu par savas attieksmes ietekmi, kā arī veidot jēgpilnas sarunas ar komandas biedriem, radot klimatu un vēlmi sadarboties un uzņemties atbildību par pienesumu.

Nepamatota informācija vienmēr būs mistika jeb izmaksas, kam nav seguma. Taču stratēģiska, pierādījumos balstīta informācija padara soft prasmes par skaidrām, praktiskām, vadāmām un izsekojamām investīcijām.

Kā veidot, izmērīt un padarīt acīmredzamu soft prasmju klātesamību un to ietekmi uz ROI?
Dalība seminārā un ekspertu darbnīcās
04.06.-14.06.2018

45 EUR
+ PVN

"Cīruļa biļete" cena, piesakoties līdz 03.06.2018 35 EUR + PVN

(iekļauta kafija, vīns, eklēri un diskusijas pēc pasākuma)
Pieteikties Semināram
Lai pieteiktos semināram, aizpildiet pieteikuma formu.
Izvēlieties interesējošo ekspertu darbnīcu
Maksājumu veikšu kā privātpersona
Dalībnieku skaits
+
Seminārs notiek:
Gudrā rajona JAUNĀ TEIKA kopstrādes un eksperimentu telpa "Teikums"

Gustava Zemgala gatve 78

+371 2017 2099

birojs@smarthr.lv