Stress, veselība, labsajūta

24. oktobrī aizvadījām trešo SmartHR Latvija semināru kopstrādes telpās "Teikums"
Otrdien, 24. oktobrī kopstrādes telpās "Teikums" notika cilvēkresursu un personāla vadības konceptuālā projekta "SMART HR" seminārs, kurā uzņēmumu pārstāvji un nozares eksperti dalījās ar pieredzi un zināšanām par stresa vadību un veselīga dzīvesvieda kultūras radīšanu, darbinieku labsajūtas veicināšanai.
Seminārā personāla vadības profesionāļi un eksperti no tādiem uzņēmumiem kā Bite Latvija, Swedbank, RigaBrain u.c. dalījās ar savu pieredzi, padomiem, veiksmes stāstiem un piemēriem no dzīves, kā izmantot pieejamos resursus, lai ietekmētu darbinieku labsajūtu organizācijās. Tāpat arī semināra un darbnīcu laikā tika atpskatītas realizētās veselīga dzīvesveida kampaņas uzņēmumos, runāts par metodēm un taktikām stresa noturības veicināšanai un produktīvas darba vides radīšanai.

SmartHR partneris un Benefits Latvija vadītājs Juris Zalāns norāda, ka: „Šobrīd personālvadībā aizvien vairāk uzmanības tiek pievērsts darbinieku iesaistei un atbilstošas darba vides radīšanai. Tieši personāla vadības speciālistiem ir jākļūst par digitālās organizācijas līderiem, ne tikai ieviešot tehnoloģiskas platformas, bet arī testējot arvien jaunas metodes un mūsdienīgus rīkus personāla vadības sistēmās. Pēc semināros veiktajām aptaujām vairāk kā puse uzņēmumu pārstāvju atzīsts, ka jaunus risinājumus vai metodes personāla vadībā ir pielāgojuši vai ieviesuši pēdējo 12 mēnešu laikā. Ir visnotaļ apsveicami, ka Latvijas uzņēmumi kļust kreatīvāki, un realizē aizvien veiksmīgākus risinājumus. Tieš tas arī ir galvenais iemesls, kāpēc organizējam šos SmartHR seminārus, kur vadošo uzņēmumu speciālisti var dalīties savā pieredzē."

Semināra dalībniekiem bija iespēja uzzināt par vadošo uzņēmumu realizētajiem projektiem, ekspertu viedokļiem un mācīties no pieredzes stāstiem.
  • Laura Pļavniece / Bite Latvija
    Laura Pļavniece dalījās ar pieredzes stāstiem, kā Bite Latvija izdevies veiksmīgi realizēt pārmaiņu vadību un dalījās ar uzņēmuma pieredzi par skaidras komunikācijas un kopīgu mērķu nozīmi uzņēmuma pārmaiņu posmā.

    "Cilvēks viskomfortablāk jūtas mierīgā, stabilā vidē. Taču lielu, uz izaugsmi orientētu uzņēmumu darba ikdiena ir ļoti dinamiska, lielāki un mazāki izaicinājumi sastopami ik uz soļa. Ne visi darbinieki spēj pielāgoties. Daudziem pārmaiņas, izaicinājumi rada stresu. Cilvēki mēdz "salūzt". Stresu var pārvēst pozitīvā enerģijā un to izmantot, lai sasniegtu kopīgus mērķus pārmaiņu laikā. "
  • Kārlis Bardelis / Bored of Borders
    Kārlis Bardelis, pasaules apceļotājs, kas kopā ar kolēģi veiksmīgi pārvarējis okeānu airu laivā 142 dienu laikā, dalījās ar iedvesmojošiem stāstiem par stresa menedžmentu situācijās, kad par labsajūtu var tikai sapņot.

    " Kopā iespējams paveikt vairāk, taču darbs komandā ne vienmēr ir viegls. Ikvienā sadarbības formā rodas spriedze un stress. Darbā ir iespēja izbēgt un nepiedalīties - doties mājās, pamest sapulču telpu, vai pagriezties un aiziet. Bet ko darīt, ja nevari aiziet? Kā rīkoties, kad konflikts ir neizbēgams?" Kārlis Bardelis dalījās ar pieredzi, kad vārdi "vienā laivā" nav tikai izteikums, bet realitāte.
  • Alīna Roščina un Agita Jākabsone / Swedbank
    Alīna Roščina un Agita Jākobsone dalījās Swedbank veiksmes stāstos un pieredzē par finanšu labsajūtas, emocionālās labsajūtas un fiziskās labsajūtas līdzsvara nozīmi pozitīvas un iedvesmojošas darba vides veidošanā.

    "Kad darba tirgus tendences izceļ darbinieku labsajūtu kā vienu no darba devēju prioritātēm, kā veicināt veselību organizācijā un apmierināt interešu dažādību? Aktīvs. Vesels. Iedvesmots. "
    Pieredze par to, kā veselīgu izvēli padarīt par vieglu izvēli darbiniekiem un kur slēpjas panākumu atslēga darbinieku iesaistīšanās veselību veicinošos pasākumos.
Visiem semināra apmeklētājiem bija iespēja piedalīties SmartHR darbnīcās un klātienē izrunāt aktuālākos jautājumus komunicējot ar ekspertiem jau mazākās darba grupās
  • Inese Putniece/ EAP
    Inese Putniece, LPB pārstāve Eiropas Psihoterapijas asociācijā EPA un Latvijas Psihodinamiskās Psihoterapijas biedrības (LPPB) Valdes priekšsēdētāja: "Bieži vien cilvēki krīt galējībās, domājot par savām emocionālām reakcijām darba vietās. Svārstības no vēlmes pilnībā tās apslāpēt vai pilnīgi pretēji - būt spontānam un paust tās pilnīgi nepastarpināti visiem un vienmēr."

    Darbnīcā plašāk tika apskatīts stress un emocionālās reakcijas darba vietās psihoanalītiskā skatījumā. Kā emocionālas reakcijas var ietekmēt indivīda rīcību un uzvedību komandā? Kā stress ietekmē darbinieku darba kvalitāti, komandas sadarbību un biznesa rezultātus, un vai bioloģiski determinētas reakcijas ir iespējams koriģēt? Tie ir jautājumi, uz kuriem Inese Putniece palīdzēja rast atbildes darbnīcas dalībniekiem.
  • Pēteris Urtāns / RigaBrain
    Pēteris Urtāns smadzeņu treniņa centra RigaBrain vadītājs dalījās pieredzē un zināšanās par principiem, kas novēroti RigaBrain smadzeņu treniņu centra praksē (10 000 individuālas darba stundas, vairāk kā 10 gadi un vairāk kā 4 000 cilvēki).

    Darbnīcā tās dalībnieki apsprieda smadzeņu darbības funkcionēšanas pamatprincipus un klātienē iepazinās ar metodēm un tehnoloģiju procesu uzlabošanā.

  • Māris Žunda / Rūdīšanās skola
    Māris Žunda , Vima Hofa (Wim Hof) metodes treneris Baltijā un Rūdīšanās skolas izveidotājs, dalījās ar zināšanām, kā darbinieka darbaspējas jeb produktivitāti ietekmē viņa mentālās spējas vadīt un kontrolēt sarežģītas un saspringtas situācijas.

    Māris ar dalībniekiem ieskatījās, vai stress ir vadāms cilvēka fizioloģijas līmenī un kā trenēt vadāmību un kontroli darbiniekos. Kāda nozīme darba situācijās ir šim aspektam skatoties no katra darbinieka un uzņēmuma skata punkta. Cik gatavi ir darbinieki mainīgajam dzīves ritmam uzņēmumā fiziskajā līmenī? Kā novērtēt, ka darbinieks ir mentāli spēcīgs, noturīgs un prasmīgi spēs rīkoties sarežģītās un saspringtās situācijās? Darbnīcā iezīmēja, kāpēc attīstīt fiziskās un mentālās spējas darbiniekos ir svarīgi un kā tas var palīdzēt biznesam sasniegt veselīgākus rezultātus.