MŪSDIENĪGA talantu atlase
SMART HR diskusijas un pieredzes apmaiņa, ekspertu viedokļi un darbnīcas
Ar zināšanām dalīsies
22.03.2018. kopstrādes telpās "Teikums" notiks cilvēkresursu un personāla vadības konceptuālā projekta "SmartHR" seminārs par jaunākajiem risinājumiem talantu atlasē.

Ikviens, kas tiešā, vai pat netiešā veidā saskāries ar personāla atlases jautājumiem, visticamāk, sapratis cik sarežģīts, laikietilpīgs un dārgs šis process var būt. Un it kā ar to būtu par maz, tam klāt nāk arī atbildība par kandidātu. Šķiet, cik gan varētu izmaksāt "neīstais" darbinieks? Atkarībā no valsts un pētījumu metodes, nepareiza kandidāta pieņemšana var izmaksāt uzņēmumam līdz pat 30% no darbinieka pirmā gada algas.
Pieejas darbinieku atlasei ir dažādas, un tās atkarīgas no tādiem faktoriem kā uzņēmumam pieejamie resursi, steidzamība, nepieciešamo darbinieku skaits, u.c. Nav arī tā, ka uzņēmumi būtu pamesti vieni un nebūtu, kur meklēt palīdzību. Iespēju ir gana daudz - palīgā nāk sludinājumu portāli, sociālie tīkli, ārējie personāla atlases uzņēmumi, "head-hountinga" eksperti un pat tādi jauni rīki kā "Meet Frank".

Bet kā izvēlēties situācijai atbilstošo metodi? Veikt atlasi iekšeji vai nodot šīs rūpes ārpakalpojumu sniedzējiem? Vajadzības spiestiem pieņemt pirmo pretimnācēju, vai meklēt "īsto" un riskēt to neatrast? Ja veicies atrast, kā novērtēt tā potenciālu un atbilstību?

Semināru un darbnīcu viesiem būs iespēja iegūt pieredzi no Latvijas vadošo uzņēmumu pārstāvjiem, dalīties zināšanās darbnīcās ar citiem savas nozares ekspertiem, kā arī klātienē izmēģināt un pārbaudīt praksē jaunākos personāla vadības rīkus un metodes.

22.03.2018. 15:00 - 19:00
14:30 - 14:50
Reģistrēšanās
15:00 - 15:15
Iepazīstināšana ar projektu "SmartHR Latvija"
Mūsu misija ir radīt komunikācijai un idejām atvērtu vidi, kur iegūt zināšanas, apmainīties ar pieredzi un veicināt kreatīvu ideju attīstību personāla un darba resursu pārvaldības jomā, lai veicinātu nozares attīstību Latvijā.
15.15-15.45
Kā modernās tehnoloģijas maina darbinieku piesaistes biznesu?
Kristaps Kolosovs
CV Market.lv Biznesa attīstības vadītājs
Nav noslēpums, ka AI un Machine learning ienāk arī HR lauciņā, specifiski personāla piesaistē un atlasē. Nozares vidējais ir 100 dienas, lai aizpildītu pozīciju, tai pat laikā teorija uzsver, ka pie aptuveni 90 dienām uzņēmums sāk finansiāli izjust aizgājušo/atlaisto darbinieku.

Ko darba devēji var sagaidīt netālā nākotnē no ārpakalpojumu piegādātājiem? Ko uzņēmumiem nozīmē mākslīgā intelekta, mobilo aplikāciju, čatbotu un citu palīgu ienākšana tirgū?
15.45-16.15
Biežākie datu aizsardzības pārkāpumi atlases procesā
Sanita Pētersone
Sertificēts datu aizsardzības speciālists
KPMG ZAB vecākais jurists
Par pēdējā laika karstāko tematu kļuvusi GDPR jeb jaunās Vispārīgās datu aizsardzības regulas tuvošanās. Jau šobrīd personāla vadības speciālistiem nepieciešams pārzināt likumus un noteikumus saistībā ar sensitīvajiem kandidātu datiem - kādus datus uzņēmums drīkst prasīt, kā tos ievākt un pareizi uzglabāt un kā garantēt to drošību.

Seminārā Sanita Pētersone dalīsies zināšanās par principiem, kuri ir spēkā jau šobrīd, bet kurus GDPR ne tikai nemaina, bet pastiprina un uzsver, būtiski palielinot arī atbildību (sodus) par šo principu neievērošanu.
16.15-16.45
Why to MeetFrank?
MeetFrank is trying to change the sometimes bad perceptions of the recruitment industry. Holm explains the company's philosophy is to "believe that the problem we are solving is how to motivate people to keep their eyes on the market."

MeetFrank don't encourage anyone to switch jobs – their main focus is to bring people back to the market and to build up their confidence about their market value and choices they currently have.

16:45 - 17.15
Pauze ieelpai (kafija, vīns, sarunas)
17:15 - 18:15
Ekspertu darbnīcas (darbnīcas notiek paralēli)
Kad talantam zāle zaļāka šaipus žoga
Ineta Juškēviča
Visma Enterprise un Visma Consulting personāla direktore
Laikā, kad darbinieku piesaiste uzņēmumam kļūst arvien grūtāka, pastiprinās jau esošo darbinieku iesaistes un attīstības nozīme. Ko Visma Enterprise nozīmē talantīgs darbinieks un kā palīdzēt apgūt tās zināšanas, kas organizācijā svarīgas. Ko darīt, lai talanīgajiem un kompetentajiem nodrošinātu ilgtermiņā interesantu un saistošu vidi, kur augt un attīstīties?
Kā ātrāk un efektīvāk piesaistīt līderi nemitīgi mainīgajā tirgus situācijā
Kā saprast, ko meklē un kāpēc meklē? Kādas ir piesaistes stratēģijas? Kas ir līdera integrācija? Kā izmērīt, vai līderis ir veiksmīgi darbojies? Apskatīsim organizācijas kultūras maiņu līderu piesaistei un noturēšanai.

Meistarklasē Inese meklēs atbildes ar praktisku padomu palīdzību un ar pieredzē balstītiem piemēriem.
No kompetencēm uz potenciāla novērtēšanu atlasē
Ar prasmēm, kas ļāva gūt profesionālus panākumus vakar vai šodien, vairs nepietiks rīt! Strauji mainīgajā vidē par konkurētspējas priekšrocību kļūst tās īpašības un prasmes, kas ļauj ātrāk par citiem prognozēt pārmaiņas, gudri rīkoties un pastāvīgi apgūt jaunas prasmes.

Darbnīcā apspriedīsim šādus jautājumus:
Kas īsti ir potenciāls un kā tas atšķiras no talanta vai prasmēm?
Vai ir patiess izteikums "nost ar kompetencēm un lai dzīvo potenciāls"?
Kādas pazīmes raksturo potenciālu darba vidē?
Kā varam novērtēt darbinieku potenciālu jau atlases procesā?

Dalība seminārā un ekspertu darbnīcās
19.03.-22.03.2018

45 EUR + PVN

"Cīruļa biļete" cena, piesakoties līdz 18.03.2018 35 EUR + PVN

(iekļauta kafija, vīns un diskusijas pēc pasākuma)
Pieteikties Semināram
Aizpildiet pieteikuma formu un mēs ar Jums tuvākajā laikā sazināsimies
Izvēlieties interesējošo ekspertu darbnīcu
* Darbnīca "No kompetencēm uz potenciāla novērtēšanu atlasē / Gitāna Dāvidsone" nokomplektēta.
Maksājumu veikšu kā privātpersona
Dalībnieku skaits
+
Seminārs notiek:
Gudrā rajona JAUNĀ TEIKA kopstrādes un eksperimentu telpa "Teikums"

Gustava Zemgala gatve 78

+371 2017 2099

birojs@smarthr.lv