Vai jūsu pēdējā sanāksme bija lietderīgi izmantots laiks?

Raksta autors: Austin Nicholas
''Laiks ir bezmaksas, taču tas ir nenovērtējams. Laiks Jums nevar piederēt, bet Jūs varat to izmantot. Jūs to nevarat paturēt, bet varat iztērēt. Kad esat to pazaudējis, vairs nevarēsiet atgūt," Hārvijs Makajs.

Mūsdienās daudz laika tiek pavadīts sanāksmēs - pat strādājot no mājām. Pētījumi rāda, ka ASV uzņēmumu vadītāji sanāksmēs pavada vidēji 23 stundas nedēļā un līdz pat 80% no tā laika, kas veltīts pamatdarbam.
„Satraucoši ir tas, ka sanāksmju dalībnieki pusi no tām vērtē kā sliktas, un sliktas sanāksmes uzņēmumam izmaksā dārgi! Tie ir 7-15% no kopējā budžeta, kas paredzēts darbinieku algām, bet tas tiek tērēts sanāksmju organizēšanai" (Maikla Doila vērtējums: Kā panākt, lai sapulces darbotos; 1993). Neefektīvu sanāksmju prakse rada sekas, kas ietekmē uzņēmuma darbības produktivitāti, darbinieku apmierinātību un morāli (Rogelbergs: Darbinieku apmierinātība ar sanāksmēm: apmierinātības ar darbu mūsdienīgais aspekts; 2010). It īpaši tas attiecas uz organizācijām, kas sanāksmes rīko bieži.
Vai tas izklausās pazīstami? Vai sapulces, kurās piedalāties, rada jums vilšanās izjūtu un atņem laiku citiem svarīgiem uzdevumiem? Covid-19 aktualizētā pāreja uz virtuālām sanāksmēm tikai radīs lielāku kārdinājumu veikt citus uzdevumus vai izklaidēties tiešsaistes sanāksmju laikā. Šajā GetFocused e-grāmatā mēs dalāmies ar dažām pārbaudītām idejām un paņēmieniem, kā izveidot produktīvākus sanāksmju ieradumus, lai tās kļūtu mērķtiecīgas un efektīvas gan klātienē, gan neklātienē.
Kāpēc mērķtiecīgi plānotas un fokusētas sanāksmes ir svarīgas?
Sanāksmes ir spēcīgs instruments, ko uzņēmumi un organizācijas izmanto, lai darbs būtu efektīvāks, taču, tāpat kā daudzi instrumenti, kas paredzēti dzīves kvalitātes uzlabošanai, arī sanāksmes ir kļuvušas par briesmoni – laika zagli.
  • Vai kādreiz esat bijis sapulcē, pēc kuras joprojām Jums nav ne mazākās nojausmas, par ko tā bija?
  • Vai esat pametis sapulci bez skaidras norādes par to, kas Jums turpmāk būtu jādara?
  • Vai esat bijis sapulcē un domājis, ka ne visi, kam būtu bijis jābūt, ir ieradušies?
  • Vai Jums ir bijusi diena, kad rokas pilnas uzdevumiem, bet Jūs faktiski neko neesat varējis izdarīt, jo piedalījāties uzņēmuma sapulcēs?
Ja uz kādu no šiem jautājumiem esat atbildējis apstiprinoši, "7 ieradumi fokusētām sanāksmēm" ir domāti Jums un Jūsu komandai. "7 ieradumi fokusētām sanāksmēm" un teorija, pēc kuras tie veidoti, nodrošinās, ka sapulces laiks tiks izmantots produktīvi, koncentrējoties uz jēgpilnu dialogu!
"7 ieradumi fokusētām sanāksmēm" nodrošina, ka:
  • Jūs sanāksmē izvirzāt kā prioritāti dalīties ar svarīgākajām ziņām un projekta pašreizējo statusu;
  • izrunājat, kas jāizdara, un nosakāt nākamos darbības soļus, tostarp pienākumus, atbildību un termiņus;
  • izmantojat cilvēku laiku lietderīgi, nevis tērējat to.
Sanāksmēm jau ir slikta reputācija. 2015. gada Harisa aptaujā 46% respondentu atzina, ka viņi labprātāk darītu gandrīz jebko citu, nevis apmeklētu sapulci. 17% atbildēja, ka labāk izvēlētos skatīties, kā žūst krāsa. Laikā, kad sapulces arvien vairāk norisinās tiešsaistē, kārdinājums atvienoties no tām vai paralēli veikt citus uzdevumus (komplektā ar nogurumu, ko rada virtuālās sapulces) varētu vēl vairāk mazināt gandarījuma izjūtu.

Pēc-Covid pasaulē aizvien vairāk uzņēmumu pielājojas "jaunajai normai" un lielāko daļu sanāksmju rīko, izmantojot tiešsaistes tehnoloģijas.
7 fokusēto ieradumu piekopšana nodrošinās to, ka šīs samērā pēkšņās pārmaiņas dēļ netiks upurēti jūsu uzņēmuma vērtīgākie aktīvi - laiks, cilvēki un nauda!

Palīdziet savai komandai būt mērķtiecīgai, produktīvai un jēgpilni nodarbinātai, izmantojot e-grāmatā sniegtos padomus un paņēmienus un iekļaujot GetFocused savā organizācijā.

7 fokusētie ieradumi ir paredzēti, lai sapulces, gan klātienes, gan attālinātās, kļūtu mērķtiecīgākas un produktīvākas, veidojot ieradumus, kas jūs atbrīvo. Ļaujiet sev un savai komandai strādāt no jebkuras vietas!