Iesaistīšana
Onboarding, inclusion, engagement, collaboration - vadītāja uzdevumi, lai iesaistītu darbinieku.
Ievadīšana darbā (onboarding) ir pirmais vadītāja uzdevums
Neskatoties uz kolēģa profesionalitāti un viedumu, jauna pozīcija rada nepieredzētus apstākļus, starp kuriem darbiniekam jāspēj manevrēt. Sastādi plānu, ko dara vadītājs, citi kolēģi un darbinieks, lai veiksmīgi un ātri sasniegtu nepieciešamo produktivitātes līmeni. Un esi pacietīgs – tas var prasīt arī vairākus mēnešus.
Pētījumi rāda - iekļaušana (inclusion) ir priekšnosacījums iesaistei
Vai uzskati, ka cilvēki vecumā 50+ vairs nevar būt kreatīvi? Vai domā, ka sekretāres var būt tikai sievietes? Vai ziemassvētku dāvanas pasniedzat tikai darbiniekiem ar stāžu 1 gads? Ja atbildēji 'jā' uz kaut vienu no jautājumiem, tā ir pazīme problēmai ar darbinieku iekļaušanu. Iekļaušana (inclusion) nozīmē novērtēt ikvienu darbinieku un viņa potenciālu; iekļaušana nozīmē novērtēt dažādību. Ikviens vēlas justies pieņemts komandā.
Iesaistīšanās (engagement) ir darbinieka izvēle – uzņēmums var strādāt ar barjeru likvidēšanu
Darbinieks pats izvēlas, cik lielā mērā vēlas būt iesaistīts (engaged) uzņēmuma darbībā, vērtējot gan vārdus (vērtības, vīzija, misija, utml.), gan darbus (vadības stils, kultūra, tiešā komunikācija utml.). Vadītāji var tikai un vienīgi 'nesačakarēt' to. Attīsti līderības prasmes un izzini, kas ietekmē darbinieku vēlmi iesaistīties.
Biznesā uzvar komandas nevis atsevišķi spēlētāji – atslēga ir spējā sastrādāties (collaboration)
Vadītājiem jāspēj attīstīt komandas, kas dalās ar zināšanām (onboard), iekļauj visus komandas salībniekus (inclusion) un atraisa ikviena iesaistīšanos (engagement). Spējai sastrādāties un attīstīt citos sastrādāšanās spēju jābūt vienai no galvenajām vadītāju īpašībām. Vadītājs ir arī spēlējošais treneris, nevis tikai vecākais spēlētājs.
Kā iesaistīt darbiniekus?
Dalies ar pieredzi par "Iesaistīšanu" savā uzņēmumā, lai uzzinātu kā to dara citi nozares eksperti - kādus risinājumus vari ieteikt, un kādiem mērķiem tos izmanto, kādus pakalpojumus izmanto, kādi uzņēmumi vai eksperti Tev ir palīdzējuši. Līdzdarbojoties!
SmartHR nav fiksēts lielums vai esoša vērtība - tā ir nepārtraukta virzība uz progresu un attīstību. SmartHR vide ir tāda, kādu to veido dalībnieki un interesenti.
Kā tas strādā?
Dalībnieki un interesenti var piedalīties SmartHR izveidē, un noteikt, kāds tas izskatīsies - sūta ieteikumus un tēmas, kas šobrīd ir aktuālas.
Smart HR izskata un analizē, veidojot datubāzes un tēmu sarakstus.
Balstoties uz ieteikumiem, tiek meklēti eksperti, uzņēmumi, risinājumi, kas var palīdzēt, tiek veidoti raksti, semināri un darbnīcas par aktuālo.