Izdegšana mēdz parādīties līdz ar fiziska, garīga un emocionāla izsīkuma sajūtu, kas galu galā pārvēršas par kauna vai šaubu sajūtu par savām spējām.
Turklāt izdegšana var palīdzēt attīstīties cinismam, kad jūtat negatīvismu attiecībā uz saviem apstākļiem, kā arī bezpalīdzību un motivācijas trūkumu, lai risinātu problēmas vai virzītos uz priekšu. Jauns
Ņujorkas Pilsētas koledžas pētījums atklāj arī to, ka izdegšana simptomu un seku ziņā lielā mērā atgādina depresiju. Pētījumā, kurā piedalījās 1386 cilvēki, 86% izjuta to, ka izdegšana un depresija pārklājas. Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad stresu izraisa dzīves notikumi, problēmas vai atbalsta trūkums darbā.
Un izdegšana nav tikai individuāla pieredze. Saskaņā ar
Mičiganas Štata universitātes pētījumu to Jums var pielipināt arī citi. Pētnieki atklāja, ka izdegšana izplatās tuvu kolēģu starpā un kad cilvēki strādā kultūrā, kur pastāv izdegšanu veicinoši apstākļi. Jo īpaši, ja cilvēkiem Jūsu kontaktu lokā klājas grūti, viņi nespēj sniegt atbalstu ne zināšanu, ne laika, ne resursu, ne emocionālā koučinga ziņā. Īsāk sakot, kad cilvēki paši ir izsisti no sliedēm, viņi nevar palīdzēt citiem, un tas ietekmē visu kontaktu loku. Izdegšana ir raksturīga gadījumos, kad cilvēki jūtas zaudējuši kontroli, kad viņi jūtas neefektīvi, kad viņi uzskata, ka pret viņiem izturas netaisnīgi vai kad viņi jūtas atrauti no citiem.