PRODUKTIVITĀTE
5 iemesli jautrībai darba vietā
Kāpēc to vajadzētu darīt arī Jums
Gandrīz visi esam saskārušies ar korporatīvo darba vidi un atceramies, cik birokrātija un administratīvais darbs reizēm var būt smacīgs - mainīgās korporatīvās prioritātes, laika uzskaites tabulas un stress.
Protams, darbs reizēm var būt jautrs, taču lielākoties tas nav pirmais īpašības vārds, kas ienāk prātā domājot par darbu, darba vidi un darba kultūru.

Ja ir pašam savs uzņēmums, tad jautrība noteikti nav prioritāšu sarakstā un liekas, ka ir svarīgāki jautājumi, kuriem veltīt savu uzmanību.

5 iemesli
Kas mainītos un ko jūs iegūtu, ja izmainītu korporatīvo vidi tā, lai jautrība būtu starp prioritātēm?
 • Kreativitātes stimulēšana
  Cik bieži tev pašam ir ienākusi prātā ģeniāla doma, kamēr pārskati biezo dokumentu mapi? Ne pārāk bieži. Un cik bieži tāda ir ienākusi prātā, kamēr dodies vakara skrējienā? Brauc mašīnā vai ar motociklu? Vai kad spēlējies ar bērniem? Vai arī brīvajā laikā uzspēlējot basketbolu? Jā, tieši tā.

  Smadzenes vislabāk darbojas tad, kad ir atbrīvotas, īpaši izklaides un spēļu brīžos. Ļaujot sev un savam personālam mazliet atpūtas un jautrības darbā, tu atbrīvo ceļu radošumam.
 • Stresa novadīšana
  Smags un/vai rutīnas darbs bez atpūtas un izklaides mūs visus notrulina. Gan augsta līmeņa, gan zema līmeņa darbinieki ikdienā saskaras ar stresu un rutīnu, no kuras viņi cenšas tikt vaļā ņemot talkā kādu stiprāku dzērienu (labākajā gadījumā). Darba vieta, kur ir atļauta vai pat vēlama mērena muļķošanās, ilgtermiņā var izvairīties no darba kavēšanas, apgrozījuma un produktivitātes samazināšanās, nerunājot par medicīniskajām, juridiskajām un apdrošināšanas izmaksām.
 • Produktivitātes paaugstināšana
  Katram mazākam vai lielākam uzņēmumam ir sava kultūra, un tas, ko vajadzētu darīt, ir izveidot tādu kutlūru, kas kultivē jautrību un kreativitāti, tādējādi sekmējot labākus rezultātus. Tā vietā, lai atliktu savu pienākumu pildīšanu un vilcinātos, darbinieki kļūs tikai produktīvāki, jo viņiem patiks savs darbs, tas šķitīs atalgojošāks, viņi novērtēs savu priekšnieku un tāpēc izdarīs savu darbu.
 • Mainības samazināšanās
  Tūlīt pēc trešā punkta jāmin tas, ka cilvēki "turēsies" darbā, ja viņi to izbaudīs. Apdomā arī šo: laikā, kad finansiālie apstākļi liek savilkt uzņēmuma un to darbinieku jostas ciešāk, un finansiālos stimulatorus situācija neļauj pielietot, radīt pozitīvāku darba vidi ir viegls, visiem pieejams veids, kā atalgot un noturēt personālu.
 • Klientiem patīk entuziasms!
  Mēs visi esam kaut reizi spēruši savu kāju birojā, kur darbinieki, liekas, gandrīz automātiski izpilda savas kustības un nāk uz darbu un pavada tur savas stundas sen aizmirsta mērķa vārdā.

  Fakts ir tāds, ka aizrautīgi un ieinteresēti darbinieki veicina tādu pašu klientu piesaisti. Entuziasms ir lipīgs. Cilvēkiem tas patīk. Tāds personāls, kas izbauda savu darba dienu, ir personāls, kas pārdod jūsu uzņēmumu pārējai pasaulei.