5 soļi jauno darbinieku ievadīšanai

Agu Remmelg, Learning Design mācību vadības sistēmas Coursy dibinātājs un izpilddirektors
Es strādāju ar "C" līmeņa vadītājiem jau vairāk nekā 20 gadus, un varu teikt, ka, ja vissvarīgākais ir pareiza darbinieku atlase, tad otrajā vietā ir darbinieku darbā ievadīšana. Tas ir atkarīgs no amata, taču var paiet no 6 līdz 12 mēnešiem, lai Jūsu jaunais darbinieks uzņemtu pilnu ātrumu.
Bet, hei, nedzeniet zirgus — pirms ātruma uzņemšanas Jums ir jānosprauž mērķi. Vairumā gadījumu Jūs vēlaties iepazīstināt savu jauno darbinieku:

1) ar uzņēmumu (stāsts, kultūra, misija, vērtības);
2) ar kolēģiem;
3) ar viņa vai viņas personīgajiem mērķiem un veidiem, kā tos sasniegt.
Tagad Jūs varat sākt plānot. To darot, ņemiet vērā tālāk sniegtos padomus.
5 PRO padomi labākai darbinieku uzņemšanai:
1
Izstrādājiet un izveidojiet labu pirmo iespaidu savam jaunajam darbiniekam. Tas darbojas gan personīgajās attiecībās, gan arī attiecībā uz jauniem darbiniekiem. Piemēram, pilnībā sagatavojiet un aprīkojiet darba vietu, sveiciet savu jauno kolēģi, viņam ierodoties, un sagādājiet nelielu apsveikuma dāvanu.
2
Nosakiet personas, kuras būs atbildīgas par dažādiem darbinieka darbā iekļaušanas programmas posmiem. Iesaistiet galvenās personas apmācībā un izrunājiet tos mērķus, kas skar tieši viņu daļu. Protams, vispārējā vadība darbinieka iekļaušanā kolektīvā ir jāuzņemas tiešajam vadītājam.
3
Nesteidzieties. Atkarībā no amata var paiet līdz pat sešiem mēnešiem, līdz Jūsu jaunais darbinieks sāks sniegt pilnu ieguldījumu un darboties savā amatā. Izstrādājiet programmu apmēram 90 dienu garumā
4
Sniedziet atgriezenisko saiti. Hei, tā mēs mācāmies – kāpjam, paklūpam un mācāmies. Godīgas un savlaicīgas atsauksmes ir labākais darbā iekļaušanas paātrinātājs. Šim nolūkam izmantojiet ikdienas situācijas un iknedēļas "viens pret vienu" sarunu.
5
Izveidojiet īpašu darbinieku rokasgrāmatu ar visaptverošu informāciju par Jūsu uzņēmuma praksi un principiem. Tas būs noderīgi ne tikai jaunajiem darbiniekiem, bet arī visai esošajai komandai. Skatiet piemēru no Wise: https://wise.com/documents/TransferWise-handbook-180702-v12.pdf.
Papildpadoms

Ir pagājuši tie laiki, kad Jūs visus savus jaunos darbiniekus savācāt vienā telpā, lai sāktu darbā uzņemšanas programmu. Mūsdienās Jūs varat izmantot tehnoloģijas. Izveidojiet apmācības programmu, izmantojot savu mācību pārvaldības sistēmu. Jūs varat pārveidot savu darbinieku rokasgrāmatu par e-mācību programmu ar automatizāciju, interaktivitāti, uzdevumu sarakstiem un daudz ko citu. Jūs varat pieslēgt savus jaunos darbiniekus e-uzņemšanas programmai pat pirms viņi vēl ieradušies savā jaunajā darbā.
Agu Remmelgs
Learning Design mācību vadības sistēmas Coursy dibinātājs un izpilddirektors