2018. gada Pasaules Bankas pētījums saka, ka darba samaksas atšķirības starp dzimumiem pasaules ekonomikai izmaksā 160 miljardus dolāru.

Ziemeļamerika un Eiropa ir tie reģioni, kuros ir vislielākie kopējie labklājības zaudējumi dzimumu nevienlīdzības dēļ, kas svārstās no 40 līdz 50 miljardiem dolāru. Latvijā starpība starp vīriešu un sieviešu darba samaksu vienā amatu kategorijā ir no 14% līdz 22%. Vienlīdzīgs atalgojums, vienādas darba stundas un vienlīdzīga līdzdalība varētu izraisīt globālu labklājības pieaugumu, kā arī radīt papildu priekšrocības, piemēram, zemākus nepietiekama uztura rādītājus un bērnu mirstības līmeni.

Diskusijas laikā dalībnieki atbildēs uz jautājumiem par sieviešu un vīriešu atalgojumu, sociālām garantijām, to aprēķināšanas principiem, politikām u.c.
 • Reinis Lasmanis
  Sabiedrības integrācijas fonda Sekretariāta direktora vietnieks - Pilsoniskās sabiedrības atbalsta departamenta direktors.
  R. Lasmanim ir pieredze politikas plānošanā, ieviešanā un valsts budžeta administrēšanā. Kā vieslektors Rīgas Tehniskajā universitātē lasa lekcijas studentiem. Kā arī darbojas kā brīvprātīgais dažādās nevaldības organizācijās.
 • Dace Helmane
  Biedrības "Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts" (InCSR) valdes locekle.
  Atbildīga biznesa aktīviste, dažādības eksperte, Korporatīvas ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja, 4 bērnu mamma.

 • Laila Vārtukapteine

  SIA ELVI Latvija komercdirektore
  Laila vairāk kā divpadsmit gadus vada viena no vecākajiem pašmāju mazumtirdzniecības tīkliem Latvijā operatīvo darbību, attīstot vienotu iepirkuma, mārketinga un IT atbalstu. Pēdējos trīs gadus viņa organizējusi arī ELVI loģistikas uzņēmumam izveidi un attīstību.
 • Anta Praņēviča
  "Figure" atalgojuma konsultante, valdes locekle
  Par dzimuma vienlīdzību galvenokārt runā no atalgojuma pētījuma skatu punkta - gan par atalgojuma atšķirībām vienādos amatos, gan citiem apstākļiem, kas rada atšķirīgas iespējas abiem dzimumiem.
 • Dace Dovidena
  Valdes priekšsēdētāja,
  SIA Reitan Convenience Latvia

  Profesionāle mazumtirdzniecībā ar vairāk kā 30 gadu Baltijas pieredzi nozarē.
  Pēdējos 3.5 gadus vada Latvijā lielāko franšīzes mazumtirdzniecības veikalu tīklu Narvesen un Caffeine kafijas bāru ķēdi.

 • Haralds Burkovskis
  Pasākumu un forumu moderators, TV un radio raidījumu vadītājs, pieredzējis komunikācijas jomas eksperts un konsultants, iedvesmas lekciju veidotājs un augstskolu vieslektors.
08.11.2022. 13:30 - 16:30 | Jaunā Teika

Dalība seminārā: BEZMAKSAS
Pasākuma apmeklēšanai klātienē vietu skaits ierobežots

(iekļauta kafija, tēja, eklēri un diskusijas pēc pasākuma)
Gustava Zemgala gatve 74a | Pasākumu telpā "Minox"
Pasākumu organizē:
 • Sabiedrības integrācijas fonds
  Sabiedrības integrācijas fonds nodrošina efektīvu sabiedrības saliedēšanas politikas īstenošanu un sniedz nozīmīgu atbalstu nevaldības sektoram, lai stiprinātu valstisko piederību un demokrātiju, atbalstot pilsoniski izglītotu, aktīvu, atbildīgu, iekļaujošu un saliedētu sabiedrību.
Atbalsta:
Seminārs notiek:
JAUNĀ TEIKA

Gustava Zemgala gatve 74a,
Pasākumu vietā: Minox

+371 2017 2099

birojs@smarthr.lv