7 idejas hibrīda komandas saliedēšanai

Uzzini, kā veicināt savas komandas saliedētību, ja ikdienā strādājat attālināti!
Raksta tapšanā izmantots oriģinālraksts no "ELVA" bloga: Pareiza darba laika plānošana – nozīmīga investīcija biznesa attīstībā
Starptautiski pētījumi rāda, ka vairāk nekā puse darbinieku neizmanto ikgadējo atvaļinājumu vai turpina pildīt darba pienākumus savas atpūtas laikā, strādājot virsstundas vakaros un brīvdienās, galarezultātā izjūtot no tā stresu.

SmartHR 2023. gada aptaujas rezultāti liecina, ka 3 no 4 respondentiem atvālinājumā risina darba jautājumus.

Spēja nodalīt darbu no atpūtas tieši attālināta darba režīmā ir liels izaicinājums, tādēļ uzņēmuma vadībai ir svarīgi rūpēties par savu darbinieku atpūtu, jo tā sekmē virkni lietu, kas ietekmē biznesa attīstību.

Ko iegūst uzņēmuma darbinieks, ļaujot savam prātam atslēgties atpūtas brīžos

  1. Labāk risina problēmas
  2. Attīsta radošumu
  3. Ir produktīvāks lēmumu pieņemšanā
  4. Ir motivētāks pabeigt iesākto un uzņemties atbildību

Ko iegūst uzņēmums?

  1. Uzlabotu darba efektivitāti
  2. Atvērtību pārmaiņām
  3. Uz sadarbību vērstu komandu
  4. Veselīgu organizācijas iekšējo kultūru

Kā panākt, lai darbinieki dotos atpūtā?

Sāciet darba nedēļu ar jautājumu savai komandai. Uzdodiet sarunu rosinošu jautājumu, kas liek pasmaidīt, rosina pozitīvas domas un ir labs ievads savstarpējai komunikācijai visas nedēļas garumā. Piemēram: "Kas ir 3 foršākās lietas, kas ar Tevi notika brīvdienās?"

Microsoft Teams dod iespēju izveidot nelielu grupu čatus, apmainīties ar fotogrāfijām un saviem iespaidiem tikai un vienīgi šīs izveidotās grupas ietvaros.

3. Interešu grupas

Izveidojiet grupas, kas apvieno kolēģus ar līdzīgām interesēm, piemēram, māmiņas, puķu audzētāji, kulināri, kultūras baudītāji. Noteikti šajā interešu pulkā būs kāds, kurš var dot padomus bērnu audzināšanā, izglītot dārzniecībā, nolasot īsu pamācību lekciju, ko Microsoft Teams platformā var ierakstīt, bet pēc tam to kā video failu brīvi izmantot katrs grupas dalībnieks. Komunikācija par saistošām tēmām ļaus darbiniekiem pārslēgt uzmanību no darba lietām, nodrošinot smadzenēm atpūtu efektīvam darbam pēc pauzes.

4. Dalīšanās ar iespaidiem

Izvirziet mērķi, kas jāsasniedz arī ārpus darba laika, piemēram, jāpagatavo deserts, jānofotografē tas, bet pēc tam foto vai video recepti jānodod saviem komandas biedriem. Stafeti pārņem kāds cits kolēģis un gatavo ēdienu pēc šīs receptes, pieliekot kaut ko no savas izdomas klāt. Idejas ir bezgalīgas – svarīgākais ir atrast tādu, kas ir kopīga un interesanta visiem grupas biedriem.

Microsoft Teams OneDrive atmiņa ir, sākot no 5GB bezmaksas versijai, kas nodrošinās, ka faili, kas tiek sūtīti čata ietvaros, tiek arī automātiski uzglabāti un brīvi pieejami jebkuram grupas dalībniekam. Microsoft Teams atbalsta daudz un dažādas trešo pušu aplikācijas, piemēram, uzfilmētais materiāls ir saglabājams un skatāms kā Youtube video, kas komandas biedriem ir ērti un parocīgi lietojams.

5. Uzņēmuma konkursi

Attālināts darbs nevar būt šķērslis visiem uzņēmuma darbiniekiem sanākt kopā un sarīkot džemperu konkursu, nodziedāt kādu dziesmu, apsveikt vadītāju vai uzrīkot atjautības viktorīnu, pat, ja tā ir tikai virtuāla – pozitīvas emocijas būs garantētas. Microsoft Teams nodrošina iespēju kopīgā sanāksmē vienoties no 100 līdz 300 cilvēkiem atkarībā no izvēlētā Teams plāna.

6. Uzņēmuma izaicinājumi

Ideāls visas organizācijas saliedēšanas plāns – ieviest izaicinājumu grafiku visam gadam (Teams iespējams izmantot kalendāru, kurā var atzīmēt gan kolēģu svētku dienas, gan uzņēmumam īpašus datumus), kas stiprinās gan savstarpējo sadarbību, gan vienlaikus attīstīs katra darbinieka individuālo mērķtiecību. Tātad, katru mēnesi – jauns izaicinājums, kas katram kolēģim individuāli vai grupas ietvaros ir jāsasniedz, bet pēc laika – jāprezentē pārējiem kolēģiem. Tas saliedēs komandu, kā arī neļaus ierūsēt komunikācijas prasmēm un uzstāšanās iemaņām. Microsoft Teams piedāvā lielisku iespēju īstenot kopīgu prezentāciju, ļaujot katram dalībniekam izteikties, pārņemot prezentācijas vadīšanu savās rokās.

7. Virtuālie treniņi

Grupas fitnesa pārtraukumi var kļūt labs darba rutīnas ieradums. Vai tie ir izstaipīšanās vingrinājumi, vienkārša un relaksējoša joga, vai tikai acu kustības un elpošanas vingrinājumi – kopīga darbošanās ļaus gan komunicēt citādā veidā, gan uzturēt sevi labā fiziskā formā.

Komunikācija kolēģu vidū ir panākuma atslēga ceļā uz harmonisku organizācijas iekšējo kultūru, darbinieku pozitīvām emocijām, labu noskaņojumu darbā un produktivitāti ikdienas pienākumu veikšanā.

Tas, ka darbinieks strādā no mājām, nekādā ziņā nenozīmē to, ka viņš ir viens!

Vēlies uzlabot hibrīdkomandas ikdienas darbu?

Piesakies bezmaksas konsultācijai
un atrodi piemērotāko risinājumu savai vajadzībai!

Citi raksti SmartHR lasītavā