Mūsdienīgi digitālie instrumenti ražošanas darbiniekiem

Uzlabota komunikācija un sadarbības iespējas, paaugstināti produktivitātes rādītāji, optimizēta darbības efektivitāte un samazinātas izmaksas – tās ir tikai dažas priekšrocības, ko sniedz darbinieku nodrošināšana ar moderniem tehnoloģiju rīkiem. Ražošana ir viena no jomām, kur šādi rīki ir ļoti nepieciešami, tomēr tikai 1 no 4 uzņēmumu kritisko procesu darbiniekiem uzskata, ka viņiem ir piemēroti instrumenti sava darba veikšanai.

Viens no risinājumiem, kas uzlabo ražošanas darbinieku ikdienu un darbinieku pieredzi, ir Microsoft Teams – digitālo rīku komplekts, kas uzlabo iesaisti, efektivitāti un produktivitāti. Darbinieki var piekļūt pakalpojumam Teams no dažādām ierīcēm, tostarp personālajiem datoriem, viedtālruņiem, planšetdatoriem un citām mobilajām ierīcēm, atvieglojot sadarbību starp komandām un darbiniekiem visa uzņēmuma ietvaros. Minētie rīki, kā arī citas specializētas funkcijas padara Microsoft Teams par ražošanas uzņēmumiem ļoti ērtu risinājumu.

Kāda varētu izskatīties ražošanas darbinieka diena, izmantojot Microsoft Teams?

Microsoft Teams (MT) darbiniekiem ražošanas jomā piedāvā visu nepieciešamo, lai uzturētu sakarus, digitalizētu darbplūsmas un praktiski sadarbotos ar īstajiem speciālistiem. To labi ilustrē piemērs no uzņēmuma Northwind Traders ražotnes operatora darba dienas:

• Darbinieks ierodas darbā un reģistrē savas maiņas sākumu MT. Viņa lietotne ir pielāgota ar tieši tiem rīkiem, kas konkrētajam darbiniekam ir nepieciešami darbam un produktivitātei.
• MT ir integrēta ar paša uzņēmuma cilvēkresursu un darbplūsmu reģistrācijas sistēmām, bet viss ir savienots un pieejams vienā ērti lietojamā lietotnē.
• Konkrētajam darbiniekam funkcijā pinned channels ir pieejama visa darbdienai būtiskā informācija. Tur viņš var arī ērti sazināties ar kolēģiem un apskatīt viņam uzticētos uzdevumus katrai maiņai.

Viens no darbiniekam uzticētajiem uzdevumiem ir sūkņu sistēmas rutīnas pārbaude vienā no ražošanas līnijām. Darba uzdevumā ir norādīts, kas šajā apskatē ir jāpārbauda, kā arī tur ir pieejama standarta pārbaudes veidlapa, lai sistēmā reģistrētu iekārtu apkopes procesus. Ja veicot rutīnas pārbaudi, darbinieks, piemēram, vienā no sūkņiem atklāj noplūdi, viņš savam ziņojumam par negadījumu var pievienot fotoattēlu un citu nepieciešamo informāciju. Pēc šī ziņojuma iesniegšanas automātiski tiek ģenerēts jauns darba uzdevums, lai sekotu nepieciešamajiem remontdarbiem. Atbildīgajam darbiniekam ir pieejama informācija par sūkņu sistēmas tehniskajiem parametriem, un viņš lietotnē redz, kādi darbi jau ir veikti iepriekš. Secinot, ka labošanas darbiem nepieciešama jauna detaļa, darbinieks lietotnē ar rācijas funkcionalitāti var operatīvi sazināties ar savu vadītāju un šo jautājumu saskaņot. Nepieciešamās detaļas pasūtījums tiek nekavējoties apstiprināts, un remonta uzdevums tiek uzticēts citam speciālistam - tehniskajam darbiniekam. Tikmēr tehniķis savā MT saņem paziņojumu, ka viņam ir steidzams uzdevums - salabot bojāto sūkni. Pirms šī darba uzdevuma izpildes, speciālistam rodas specifisks, tehniskas dabas jautājums: kuras elektriskās ķēdes viņam vispirms jāatvieno, lai darbus veiktu droši. Microsoft Teams lietotnē viņš var viegli atrast elektriķi, kuram konkrētajā laikā ir maiņa. Pat ja elektriķis atrodas pavisam citā ražotnē, ar brīvroku videozvaniem un pareizo aprīkojumu tehniķis var parādīt elektriķim problēmvietu, lai elektriķis droši ieteiktu pareizo risinājumu. Visi darbinieki MT lietotnē var arī apskatīt savu maiņu grafiku, pieteikt brīvdienu, mainīt un savstarpēji sadalīt maiņas ar kolēģiem un izmantot citas noderīgas funkcijas.

Galvenie izaicinājumi ražošanā, kas liek lūkoties pēc jauniem instrumentiem:

- Trūkst efektīvu risinājumu reāllaika komunikācijai – situācija ražošanā pastāvīgi mainās. Piemēram, tehniska problēmas jārisina ātri, tomēr īstā darbinieka atrašana plašajā ražotnes teritorijā var būt grūts uzdevums, īpaši tad, ja problēmas risināšanā ir jāpiesaista vairāki speciālisti vienlaikus.

- Ierobežota piekļuve nepieciešamajiem datiem un resursiem — ražošanas darbiniekiem nereti darba procesā nepieciešama papildu informācija vai ieteikumi, ko var sniegt vadība vai specifiska dokumentācija.

- Grūtības nodot ar darba procesu saistītu informāciju no maiņas uz maiņu — maiņas darbiniekiem bieži ir grūti atstāt skaidrus norādījumus par nepabeigtiem uzdevumiem vai prioritāšu izmaiņām ienākošajai maiņai. Tas var izraisīt neparedzētas kļūdas un mazināt darba efektivitāti.

Viens rīks, daudz iespēju

Microsoft Teams (MT) kalpo kā visaptverošs risinājums produktivitātes, sadarbības un saziņas veicināšanai, un ietver tādus noderīgus rīkus kā Walkie Talkie, Task Management un Shift Management. Lietotājiem arī ir piekļuve vairākiem saziņas kanāliem, tostarp drošai tērzēšanas ziņojumapmaiņai, balss zvaniem, videozvaniem un tiešsaistes sapulcēm. Turklāt Teams spraudņus un integrācijas iespējas var dažādos veidos un pēc nepieciešamības papildināt, lai vēl vairāk veicinātu uzņēmējdarbības efektivitāti.

Lai labāk izprastu ieguvumus, izmaksas un izaicinājumus, ko potenciāli rada Teams ieviešana, Microsoft uzņēmumam Forrester Consulting pasūtīja veikt pētījumu Total Economic Impact™ (TEI) Eiropas un ASV uzņēmumos, kuros ieviests MT. Izvērtējot šī risinājuma efektivitāti ražošanā, 2022.gada pētījums atklāj, ka investīciju atdeves (ROI) faktors sasniedz 345%, kā arī ir pierādīta virkne citu priekšrocību, piemēram, par 25% samazinājās kļūdas darbā, kas citkārt radās dezinformācijas rezultātā, labāka klientu pieredze palielināja uzņēmumu ieņēmumus, pieauga sapulču produktivitāte u.c.

Šie nebūt nav vienīgie Microsoft ražošanas uzņēmumiem radītie risinājumi:

Uzņēmums ASUS ilgstoši meklē labākos veidus, kā izskaust nelaimes gadījumus darba vietā. Pēdējos gados Taivānā ir pieaudzis nelaimes gadījumu skaits, kuros gūtas arodtraumas, vairojot izpratni par to, ka uzņēmumiem ir nepieciešami efektīvāki riska novēršanas un drošības pārvaldības risinājumi, lai darba traumu risku mazinātu. ASUS šīs problēmas risināšanu ir pacēlis jaunā līmenī. Uzņēmums izmanto Azure (Azure Data Factory, Azure Databricks un Azure Machine Learning), lai apkopotu reāllaika datus par ražotnes ikdienu un ar mākslīgā intelekta palīdzību modelētu iespējamos avāriju scenārijus un novērstu iespējamos riskus.

Schaeffler Group tehniķi var virtuāli apmeklēt jebkuru rūpnīcu pasaulē: kā globāla mēroga autoindustrijas un rūpniecības uzņēmumu piegādātājs, Schaeffler grupa ir atkarīga no modernām iekārtām, lai ražotu augstas kvalitātes produktus industriālā mērogā, kā arī no augsti apmācītu apkopes tehniķu komandas, kas nodrošina nevainojamu šo iekārtu darbību 75 rūpnīcās visā pasaulē. Lai palīdzētu tehniķiem digitāli sazināties ar uz vietas esošajām komandām un samazinātu oglekļa pēdas nospiedumu, ko rada bieža ceļošana, uzņēmums rūpnīcas visā pasaulē aprīkojis ar Microsoft Dynamics 365 Remote Assist HoloLens 2 jauktās realitātes tehnoloģijām. Ieviešot jauktās realitātes vidi darbam un konsultācijām, Schaeffler palielināja speciālistu pieejamību, un līdz ar to varēja realizēt elastīgāku un ātrāku sadarbību savā rūpnīcu tīklā un ieviest videi draudzīgāku un ilgtspējīgāku biznesa praksi.

Microsoft 365, Microsoft Teams un citi risinājumi piedāvā iespējas, kas var palīdzēt ražošanas uzņēmumiem ikdienas darbā un digitālajā pārveidē. Uzziniet vairāk, kā Microsoft var palīdzēt jūsu uzņēmumam!
Rakstu sagatavoja
Microsoft, SmartHR sadarbības partneris

Vēlies uzlabot savas komandas ikdienas darbu?

Piesakies bezmaksas sarunai ar SmartHR konsultantu
un atrodi piemērotāko risinājumu savai vajadzībai!

Citi raksti SmartHR lasītavā