Kā sarīkot ilgtspējīgu komandas saliedēšanas pasākumu?

Vai mēs pēc pasākumu organizēšanas domājam par sekām kādas pasākumi atstāj uz dabu. Reti vai biežāk nē, bet labā ziņa ir tā, ka pasaulē aizvien biežāk par to aizdomājas, ne tikai pasākumu organizatori, bet arī uzņēmumi - kā veidot iekšējos komandu pasākumus ilgtspējīgākus, kā sapulces un tikšanās rīkot gudrāk, kā uzņēmumu iekšējo komunikāciju veidot labāku un atbildīgāku.
Pandēmijas gads ir ieviesis daudzus pozitīvus aspektus ilgtspējīgas darba organizācijas plānošanā - kā piemēram, mēs vairs lieki neceļojam, tikšanās spējam produktīvi organizēt online vidē, ēst gatavojam mājās, jo tās ir kļuvušas par mūsu biroju un daudzi citi.
Kā pasākumu nozare, ne tikai publiskajā, bet arī organizāciju iekšienē var kļūt gudrāka un ilgtspējīgāka? Iespējams šie trīs padomi noderēs plānojot nākošo darba pasākumu, uzņēmuma dzimšanas dienu vai komandu saliedēšanās aktivitātes.
1. Plāno gudri un laicīgi

Regulāri pasakumi, kas savīti kopā ar uzņēmuma mērķiem, vīziju un misiju. Katrā pasākumā velti mazliet laiku, lai informētu, izglītotu darbinieku par iespējām katram individuāli un visam uzņēmuma kopā rūpēties par dabu un vidi sev apkārt. Pasniedz tos caur uzņēmuma misijas un mērķu prizmu saviem darbiniekiem.
2. "Zero waste" pasākumi

Atkārtoti izmantotas lietas, kuras atliek vien nedaudz pielāgot nākošajam pasākumam - vai tās būtu dekorācijas, norises vieta, digitālie ielūgumi, spēļu inventārs. Drukājiet uz pārstrādāta papīra vai nodoties konkrētos drukas materiālus pēc tam pārstrādē, izmantojiet zibatmiņas failus (USB), kurās tiek nodoti faili, audio, video pasākuma dalībniekiem, vai tiek tiek izsūtīti elektroniski. Dāviniet pārdomātas un praktiskas dāvanas gan darbiniekiem, gan sadarbības partneriem, gan klientiem. Vai vislabāk dāviniet kopīgu piedzīvojumu/pasākumu.
3. Pielāgojies situācijai

Esi radošs, domā ārpus rāmjiem. Izveido online kanālu, kuru izmanto kā komunikācijas rīku ar darbiniekiem un klientiem, informējot par aktualitātēm, pasākuma norisi un visu tehnisko informāciju. Izmanto radoši konkrēto platformu veidojot arī to kā pasākuma "pre-party" . Vai tas būtu iekšējais podkāsts, mājaslapa, uzņēmuma radio, video žurnāls vai kāds cits variants. Meklējiet dažādus risinājumus un jaunuas pasākumu formātus. Pandēmijas laiks ir atvēris daudzas, jaunas durvis!
Lai izdodas radīt jaunus, inovatīvus, risinājumus ilgtspējīgiem pasākumiem Jūsu uzņēmumā. Jo bez domām par dabu un nākotni uzņēmumi nespēs attīstīties un augt.
"Pastāvēs kas pārvērtīsies" /Rainis/
  • Dace Grante
    Prieksdarba.lv
    Projektu vadītāja

    +371 28346634
    dace@prieksdarba.lv