Kā sekmīgi vadīt hibrīdkomandu?

Lī Balcingera, MSHRD, GPHR, iHerb.com cilvēkresursu vecākā viceprezidente
Komandas locekļi mājās, birojā un pa visu pasauli – kopš pandēmijas sākuma 2020. gadā hibrīddarbs ir iekarojis lielu mūsu darba vides daļu. Tas nekur nepazudīs. Bet kā mēs varam sekmīgi turpināt vadīt hibrīdkomandas arī pēc pandēmijas? Un kā šīs vadības iemaņas palīdz komandām atrast līdzsvaru starp darbinieku uzticību un iesaisti šajā jaunajā darba vidē?
Kā cilvēkresursu nodaļas vadītāja starptautiskā uzņēmumā esmu veltījusi daudz laika, lai kopā ar kolēģiem, tostarp mūsu darbinieku izaugsmes un uzņēmuma iekšējās kultūras vadītāju Elizabeti Luzardo, izsvērtu, kas varētu būt panākumu atslēga. Tālāk esmu nosaukusi septiņus principus – aicinu hibrīdkomandu vadītājus tiem pievērst uzmanību.
1. Aiciniet darbiniekus izteikt savas domas!
Darbinieku apmierinātības aptaujas sniedz datus, kas var palīdzēt uzņēmuma vadībai izstrādāt svarīgas stratēģiskas programmas. Saskaņā ar Gallup tās var paaugstināt darba ražīgumu un drošību, kā arī mazināt kavējumus. Hibrīdkomandu vadītāju sekmju pamatā ir ikgadēja darbinieku apmierinātības aptauja un darbinieku iesaisti veicinoši pasākumi.
2. Veiciniet iesaisti!
Iesaisti būtiski ietekmē saikne, ko pastāvīgi veidojat ar komandas locekļiem, tāpēc vairojiet lojalitāti, rādot piemēru. Lai gan jūs šķir attālums vai esat dažādās laika zonās, ir ļoti svarīgi uzturēt regulāru personīgu kontaktu un rīkot komandas sapulces. Centieties satikt savus komandas biedrus vismaz reizi nedēļā, lai veicinātu viņu iesaisti un darba ražīgumu.
3. Esiet pieejams!
Kalendārs lielāks pilnāks nekā jebkad agrāk, un nav viegli atrast laiku komandas biedriem. Lai uzņēmējdarbības procesi un projekti neapstātos, meklējiet jaunu saziņas kanālus. Izmantojiet ekrāna ierakstīšanas programmas, kas ļauj komandas biedriem dalīties ar nelieliem videoklipiem. Informācijas apmaiņa veicina izpratni un palīdz ātri pieņemt lēmumus.
4. Svarīgi ir rezultāti, nevis aktivitātes!
Nosakiet, ko gaidāt no katra darbinieka, un informējiet viņus gan par to, gan arī par viņu amata standartiem, kas nosaka, ko "uz rezultātu orientēts darbs" nozīmē jūsu uzņēmumam. Neatkarīgi no tā, vai strādājat birojā vai no mājām, šie standarti pastāvīgi atgādina visai hibrīdkomandai par konsekventiem principiem, kurus ievēro visa organizācija. Tie arī noder, dodot norādījumus darbiniekiem, un palīdz komandas biedriem saprast, ko no viņiem gaida, lai komanda varētu pāriet nākamajā līmenī.
5. Nodrošiniet komandas locekļus ar visu viņiem vajadzīgo, dodiet padomus un informāciju, kas nepieciešama sekmīgam darbam!
Labjūte darbā nav vienkārši modes tendence. Apsveriet veselības veicināšanas programmas, kas atalgotu komandas locekļus par veselību uzlabojošām aktivitātēm. Šīs programmas var saliedēt komandas locekļus ar jautru, kopīgu mērķi ārpus darba.
6. Veiciniet atgriezenisko saiti bez nosacījumiem!
Mācieties klausīties. Veids, kā strādājam, pandēmijas laikā mainījās, un lai atjaunotu attiecības, vajadzīgs laiks. Hibrīdkomandā ir svarīgi būt atvērtam par izaicinājumiem, ar ko katrs komandas loceklis saskaras individuāli, un apspriest labākos veidus, kā strādāt kopā, lai izmantotu viens otra stiprās puses. Atgriezeniskā saite ir jāsniedz pareizajā brīdī, un neaizmirstiet aicināt komandas biedrus izteikt domas par jums kā vadītāju.
7. Sviniet!
Rīkojiet komandas pasākumus. Lai arī sanākt kopā uz pusdienām vai kafiju vairs nav tik vienkārši kā agrāk, nepārstājiet satikties un svinēt kā komanda. Svarīgi koncentrēties uz jūsu jaunajām normām un radīt pozitīvu vidi. Lai nezaudētu jautro noskaņojumu, rīkojiet virtuālās pusdienas un citus komandas saliedēšanas pasākumus. Neaizmirstiet nosvinēt nozīmīgus sasniegumus, piemēram, gadadienas un dzimšanas dienas, un ļaujiet komandas locekļiem apsveikt vienam otru ar panākumiem darbā.
Visas septiņas stratēģijas caurvij viens vienojošs elements: ieguldiet attiecībās ar savas komandas locekļiem un veiciniet atklātu komunikāciju grupas iekšienē. Hibrīddarbs nekur nepazudīs, un jūsu spēja pielāgoties komandas mainīgajām vajadzībām spēlēs lielu lomu!
Nelauzi galvu! Prieks Darbā palīdzēs Jūsu uzņēmumam atrast vispiemērotāko un jaudīgāko pasākumu!
⇩ Ieskaties ⇩
Raksts tapis sadarbībā ar Hieroglifs International