Kā mākslīgais intelekts var padarīt personāla atlasi efektīvāku?

Deivids Vindlijs Forbes Councils loceklis
Runājot par galvenajiem darbības rādītājiem, personāla atlases speciālistu gandrīz vienmēr vērtē pēc diviem rādītājiem: laiks, kas veltīts darbinieka atrašanai un darbinieka kvalitāte.
Personāla atlases speciālistiem nemitīgi prasa samazināt izmaksas un vienlaikus nodrošināt labākus rezultātus, kaut arī kvalitatīvu darbinieku atrašana svarīgiem amatiem gandrīz vienmēr tiek minēta kā viena no galvenajām problēmām, ar ko saskaras izpilddirektori. Personāla atlases vadītājiem pastāvīgi sev jāuzdod jautājums: "Kā padarīt personāla atlasi izdevīgāku un efektīvāku?"

Personāla atlases speciālisti un personāla daļas darbinieki jau sen ir apsvēruši mākslīgā intelekta aspektus un to, kā tas var personāla atlases procesu padarīt efektīvāku. Dažu pēdējo gadu laikā esmu rīkojis daudzas diskusijas un forumus par mākslīgo intelektu personāla atlasē un atbildējis uz vienu un to pašu jautājumu daudzās platformās: Kā mākslīgais intelekts ietekmēs personāla atlasi?
Samaziniet personāla atlasei veltīto laiku
Cilvēki un viņu talanti, ko viņi ienes organizācijā, ir vissvarīgākie priekšnoteikumi, lai uzņēmums gūtu panākumus. Lai atrastu īsto cilvēku, kas pievienotos jūsu konkrētajai organizācijai un tās konkrētajiem apstākļiem, ir jāpievērš uzmanība detaļām un ir vajadzīga cilvēka pieredze. Mākslīgais intelekts vēl nav gatavs aizstāt cilvēkus šajā svarīgajā procesā. Tomēr tas var būt noderīgs līdzeklis, lai samazinātu laiku, kas tiek veltīts vienveidīgu un ikdienišķu uzdevumu veikšanai, kas prasa lielu daļu no personāla atlases speciālista laika. Šo tehnoloģiju var pakāpeniski integrēt personāla atlases procesā, izmantojot programmatūru, kas pārvalda interviju plānošanu, vai automatizējot pieteikšanās procesu, vienlaikus izmantojot mākslīgo intelektu, lai iesūtītajos CV meklētu atslēgvārdus. Personāla atlases speciālists var veltīt pat līdz 40% sava laika, ievadot datus kandidātu izsekošanas sistēmā vai caurskatot CV. Šo laiku var daudz labāk izmantot, komunicējot ar kandidātiem, veidojot attiecības un uzlabojot kandidātu pieredzi.

Attīstīts mākslīgais intelekts izmanto mašīnmācīšanos, lai atdarinātu cilvēka uzvedību. Lai sasniegtu augstu līmeni, nepieciešams daudz datu, un joprojām pastāv risks, ka mākslīgais intelekts iemācīsies arī cilvēka neapzinātos aizspriedumus. Visskaļākais mākslīgā intelekta neobjektivitātes gadījums bija 2018. gadā, kad atklājās, ka Amazon personāla atlases mākslīgajam intelektam tā algoritmā bija iestrādāti aizspriedumi pret sieviešu dzimuma kandidātiem. Bet šis piemērs nav izņēmums; mašīnmācīšanās jāuzrauga cilvēkam, lai tā sasniegtu vislabākos rezultātus.
Uzlabojiet darbinieku kvalitāti
Daudzi mūsu uzņēmuma klienti un mūsu pašu komandas locekļi apgalvo, ka īstā cilvēka atrašana lielā kandidātu grupā ir visgrūtākā personāla atlases procesa sastāvdaļa. Mākslīgo intelektu un mašīnmācīšanos var izmantot kā palīgu šajā procesā, lai īsā laikā caurskatītu lielu datu apjomu un atrastu kandidātus, kas atbilst meklēšanas kritērijiem. Jo vairāk personāla atlases speciālists izmanto mākslīgo intelektu, jo labāk tas "iemācīsies", kādus rezultātus lietotājs vēlas atrast. Šī tehnoloģija ir īpaši noderīga, meklējot pasīvos kandidātus. Piemērotu pasīvo kandidātu loks ir daudz lielāks par to pretendentu skaitu, kas aktīvi meklē vakances. Spēja lietpratīgi pārbaudīt visus resursus, lai atrastu iespējamos kandidātus, ļauj veikt visaptverošāku un efektīvāku meklēšanu. Mākslīgā intelekta izmantošana, lai sašaurinātu kandidātu loku vai sniegtu vērtīgus datus par noteiktu kandidātu grupu, var būtiski palielināt personāla atlases procesa vērtību un efektivitāti. Tādējādi personāla atlases speciālists spēj procesā iekļaut vairāk kvalitatīvu kandidātu, kurus citādi, viņš, iespējams, nebūtu atradis.

Lai atrastu informāciju, ko mākslīgais internets var sniegt dažu sekunžu laikā, pirms dažiem gadiem būtu bijušas vajadzīgas nedēļas. Paveroties šai salīdzinoši vieglajai piekļuvei datiem, personāla atlases speciālisti var nespēt tikt galā ar milzīgo informācijas apjomu, tādējādi zaudējot efektivitāti. Datu zinātnieku un datu analītiķu pievienošanās personāla atlases komandai var būt nākamais solis personāla atlases evolūcijā. Pieeja informācijai ir tikai tik vērtīga, cik attīstīta ir jūsu spēja to izmantot.
Mākslīgais intelekts un prasmīgi personāla atlases speciālisti: uzvarošā kombinācija
Skaidrs, ka mākslīgais intelekts var celt personāla atlases izdevīgumu un efektivitāti. Personāla atlases evolūcija ir atstājusi pagātnē personīgos tīklus un darba sludinājumu dēļus, taču mākslīgais intelekts nav vienīgais risinājums, lai paaugstinātu personāla atlases spējas. To lietojot vienu pašu, varam iegūt datus, kas var nebūt noderīgi; tas ignorēs cilvēku kultūras īpatnības un arī piemērotus kandidātus ar nepietiekoši labiem CV. Personāla atlases stratēģija, kas apvieno mūsdienu spēcīgās tehnoloģijas ar pieredzējušiem personāla atlases profesionāļiem būs vissekmīgākais veids, kā nākotnē uzvarēt cīņā par labākajiem darbiniekiem.
Raksts tapis sadarbībā ar Hieroglifs International
Vēlies paplašināt savas HR zināšanas? Dodies uz SmartHR.Digital - skaties vebinārus, piedalies diskusijās un uzdod jautājumus ekspertiem!