Mercer Benchmarking HR Digital 2019

Raksta autore: Liesma Rijniece

Pētījums veikts Rietumeiropā un varam tikai minēt par līdzībām ar Latviju un Baltiju, taču kopējo sajūtas tendenci var just.

Lūk daži no punktiem, kas man ātri pārlasot atskaiti, aizķērās un kādas pārdomas rosināja:
Vidēji 38% respondentu uzskata, ka digitalizāciju vada uzņēmumu vadītāji. 18% gadījumā tie ir biznesa attīstības vadītāji un tikai 2% gadījumā digitalizāciju vada HR.
Jo veiksmīgāk uzņēmums tiek galā ar digitalizāciju, jo konkurētspējīgāks un uz attīstību vērstāks tas kļūst ilgtermiņā
Vai uzņēmumi, kuri nav gatavi izmantot digitālo pārmaiņu laiku, ne tikai paši ilgtermiņā zaudē izaugsmes potenciālu, bet nodara to pašu arī saviem darbiniekiem, kuri zaudēs savu konkurētspēju, jo savā darbā izmanto novecojušas sistēmas un neattīsta digitālās prasmes?
Ļoti patika ideja par maiņu no "zero-error" (nulle kļūdu) kultūras uz "trial-and-error" kultūru (izmēģini un kļūdies), tas ir kā zinātniskajā revolūcijā cilvēces attīstībā. Kamēr uzskatījām, ka visu zinam un protam, tikmēr cilvēce dzīvoja stagnātiskajos viduslaikos. Attīstoties zinātnei un izpratnei, ka mūsu zināšanas ir nepārtraukti jāattīsta, arī progress kļūst iespējams.
Vispār daudz par kultūru un stratēģisko vadību – interesanti būtu redzēt datus, kā ir mūsu uzņēmumiem ar stratēģisko vadību? Jo tas faktiski ir sākums jebkādām pārmaiņā,
Interesanti par Personāla datu vadību - pusei aptaujāto organizāciju nav vienotu personālvadības procesu, darbinieku datu uzskaite, datu analītika, amatu arhitektūra, atlase utt. Pētījums secina, ka tieši mākoņrisinājumi ir tie, kas uzņēmumiem var palīdzēt šo jomu sakārtot.

Un vēl daudz visa interesanta – noteikti iesaku izlasīt: Mercer Benchmarking HR Digital 2019.

Tāpat ir iespēja pieteikties Mercer vebināriem, kur par šo pētījumu īsumā tiks izstāstīts.