Digitalizācijas rīki ražošanas uzņēmumiem, kas var palīdzēt apsteigt konkurentus

Noskaidro, kādi digitālie risinājumi var veicināt ražošanas uzņēmumu konkurērspēju.
Ražošana ir viena no nozarēm, kas pēdējos gados piedzīvo straujāko tehnoloģisko izaugsmi. To veicina arī nebijuši izaicinājumi – neprognozējamas piegādes ķēdes, sarežģītas normatīvās prasības, nepieredzēti drošības apdraudējumi un saasināta konkurence.

Tomēr vairāk nekā trešdaļa no visiem ražošanas uzņēmumu kritisko procesu darbiniekiem ziņo, ka viņiem nav pareizo tehnoloģisko rīku, lai efektīvi veiktu savu darbu, vairāk nekā puse uzskata, ka profesionālos pienākumus viņiem nācies apgūt darba gaitā bez oficiālas apmācības, un lielākā daļa pauž, ka viņu vadība spēcīgu darba vietas kultūru neuzskata par prioritāti, kā arī uzņēmumā svarīga informācija viņus bieži nemaz nesasniedz. Labās ziņas ir tās, ka nozare strauji mainās, un minēto trūkumu novēršana ražošanas uzņēmumiem ir lieliska iespēja konkurentu apsteigšanai un stratēģiskiem izrāvieniem biznesā.

Kritiski svarīgo procesu darbinieks ražošanā ir ikviens, kas piedalās uzņēmuma produktu ražošanā, pakalpojumu uzturēšanā, apkalpošanā vai pārdošanā. Šo darbinieku lomas ir ļoti dažādas, taču vajadzības ir līdzīgas: ērti saziņas un sadarbības rīki, automatizētākas darbplūsmas, kas palīdz uzlabot plānošanu un saņemto uzdevumu pārvaldību, kā arī apmācību un attīstības iespējas. Šie rīki var palīdzēt piesaistīt un noturēt darbiniekus, kā arī uzlabot viņu prasmes. Tas īpaši svarīgi darba tirgū, kur ražošanas uzņēmumi par labiem un uzticamiem darbiniekiem spiesti sīvi konkurēt.

Nodrošināt efektīvu reāllaika saziņu

62% ražošanas nozares kritiski svarīgo darbinieku saka, ka vadības ziņojumi vai saziņa esošajos komunikācijas tīklos bieži pazūd, viņus nesasniegusi. Tādējādi pirmais solis digitalizācijas procesā ražošanā ir nodrošināt reāllaika saziņas un sadarbības rīkus, kas darbiniekiem palīdzētu ikdienas darbā.

Lūk daži noderīgi Microsoft risinājumi, kas nodrošina reāllaika saziņu un sadarbību:

  • Iespēja apvienot visu korporatīvo komunikāciju vienā platformā;
  • Shift-aware tagging funkcija – darbinieks tiek informēts, ja sūta ziņu vai informāciju personai, kura tobrīd nestrādā maiņā
  • Brīvroku saziņas rīki;
  • Darbinieki saņem paziņojumus par darba prioritātēm;
  • Rācijsaziņas funkcionalitāte.

Automatizējiet ražošanas procesus un darbplūsmas

46% darbinieku vēlētos, lai tehnoloģiskie rīki palīdz samazināt ar darbu saistīto stresu. Procesu apvienošana un darbplūsmas automatizācija ir liels palīgs gan vadītājiem, gan pašiem darbiniekiem, optimizējot ražošanu un rentabilitāti, kā arī tiecoties pēc darbinieku labbūtības.

Microsoft mūsdienīgie darba risinājumi palīdz apvienot dažādas darbplūsmas un noteikt prioritātes; izveidot, atjaunināt un dalīties ar darba grafikiem digitāli, kā arī digitalizēt manuālus un ar dokumentu apriti saistītus procesus.

Kā uzlabot savu darbinieku prasmes un zināšanas?

Uzņēmuma kultūra, kurā ikvienam ir pareizās prasmes un pieejama vajadzīgā apmācība, nozīmē augstu produktivitāti. Tomēr tikpat svarīgi ir līdzsvarot produktivitātes mērķi ar darbinieku labbūtību. Darbinieku apmācības procesiem ir jāmainās: Microsoft radījis risinājumus, kas palīdz apmācību un dažādu darba instrukciju digitalizēšanā, ļauj izstrādāt apmācību materiālus, kas veidoti pēc kontekstuālās mācīšanās metodes, kā arī fiksēt pašu darbinieku uzkrātās vērtīgās zināšanas, izmantojot viegli pielāgojamu platformu.

Ražošanas darbinieku apgādāšana ar nepieciešamajiem digitālajiem rīkiem un to savienošana ar Microsoft Cloud dod vēl kādu priekšrocību – datus par visām darbībām un procesiem uzņēmumā, ko vadība var likt lietā, lai saredzētu tendences, atklātu problēmas, kā arī rastu efektīvus risinājumus.

Ko saka lielākie ražotāji?

Blum — viens no vadošajiem mēbeļu furnitūras ražotājiem, kura ražotnēs tapušās mēbeļu eņģītes, atvilktņu sistēmas vai citi furnitūras risinājumi, iespējams, ir arī jūsu mājās. Blum ir 33 meitasuzņēmumi un klienti vairāk nekā 120 pasaules valstīs. Pirms pārmaiņām Microsoft 365 un Microsoft Teams licences uzņēmumā galvenokārt bija tikai biroja darbiniekiem. Taču uzņēmums vēlējās sniegt darba ērtību atbalstu visam kolektīvām, tāpēc, izvērtējot dažādu darbinieku pieredzes platformu iespējas, nolēma ieviest Microsoft Viva. Uzņēmuma darbinieki piekļūst Viva, izmantojot Teams, lai vienkopus atrastu uzņēmuma jaunumus, darba uzdevumus un saziņas rīkus ar citiem darbiniekiem vai komandām. Tā kā Viva Connections ir ērti pieejams gan datoros, gan mobilajās ierīcēs, Blum kritiski svarīgo procesu darbinieki to izmanto arī ražotnē, lai apmainītos ar informāciju, komunicētu, kā arī veiktu citas noderīgas darbības, piemēram, rezervētu atpūtas pauzes vai brīvdienas, pārskatītu savas algas vai pat pasūtītu uzkodas pārtraukumiem.

Dānijas multinacionālais farmācijas uzņēmums Novo Nordisk ir pasaulē lielākais insulīna un GLP-1 produktu ražotājs. Pēdējos gados uzņēmums ir ieviesis vairākus Microsoft digitalizācijas risinājumus, lai uzlabotu ražošanas procesus un darbinieku pieredzi. Viens no ieviestajiem risinājumiem: pāreja no rakstiskas tehniķu un ražotnes operatoru instruktāžas uz paplašinātās realitātes apmācību. Risinājuma pamatā ir HoloLens 2, Microsoft jauktās realitātes ierīce. Darbinieks, kas to uzvilcis, var veikt dažādas darbības, piemēram, strādāt ar ražotnes iekārtām, un, izmantojot Remote Assist, reāllaikā dalīties ar saviem kolēģiem ar to, ko viņš tobrīd redz un dara. Izmantojot HoloLens 2, darbinieki arī var veikt dažādas, bieži vien sarežģītas procedūras, reāllaikā izpildot 3D norādījumus par katru darbības soli.

Globālais būvmateriālu ražotājs Etex lepojas, ka tā panākumi ir saistīti ar spēju veicināt kopības, uzticēšanās, iedrošināšanas un sadarbības kultūru, kas savukārt veicina inovācijas, izaugsmi un motivē darbiniekus jauniem sniegumiem. Viens no Microsoft produktiem, ko izvēlējies Etex, ir Microsoft Viva Connections. Izmantojot Viva Connections, uzņēmums darbiniekiem nodrošina vietu, kur pieejams viss viņu darbā nepieciešamais. Piemēram, pa tiešo no personāla vadības vietnes darbinieki var veikt pat darba braucieniem nepieciešamo ceļojuma rezervāciju vai pieprasīt ceļojuma izdevumu kompensāciju.

Ražošana ir viena no lielākajām nozarēm, kas skar ik katru cilvēka ikdienas dzīves aspektu. Digitalizācija un inovācijas šajā nozarē ir vitāli svarīgas gan pašiem ražošanas uzņēmumiem un to darbiniekiem, gan pārējai sabiedrībai.

Lai uzzinātu vairāk par to, kā Microsoft risinājumi var palīdzēt jūsu organizācijai, skatiet Microsoft Teams for Frontline Workers vai Microsoft Cloud for Manufacturing.

Rakstu sagatavoja
Microsoft, SmartHR sadarbības partneris

Vēlies uzlabot savas komandas ikdienas darbu?

Piesakies bezmaksas konsultācijai
un atrodi piemērotāko risinājumu savai vajadzībai!

Citi raksti SmartHR lasītavā