Mākslīgais intelekts spēj uzlabot darbinieku apmācības

Nepārtraukti mainīgajā uzņēmējdarbības pasaulē mākslīgais intelekts (AI) šobrīd spēj padarīt mācīšanos darbavietā efektīvāku un saistošāku nekā jebkad agrāk. Pēdējā laikā mākslīgais intelekts ir mainījis veidu, kādā darbinieki mācās, atsakoties no tradicionālās pieejas, kad visiem tiek mācīts viens un tas pats vienā un tajā pašā tempā, izmantojot vienādas metodes. Pateicoties mākslīgā intelekta straujajai attīstībai, mācīšanās turpina kļūt daudz personalizētāka un aizraujošāka. Labā ziņa: šis ir tikai sākums.

Pārmaiņu centrā ir jauna veida platforma, kas risina pieaugošo vajadzību pēc personalizētas mācību pieejas uzņēmējdarbības vidē. Izmantojot Microsoft vidi, tā padara mācīšanos darbā vienkāršu un aizraujošu. Tas nozīmē, ka darbinieki var apgūt jauno vietā, kuru viņi jau pazīst un kas viņiem patīk, – Microsoft Teams vidē.

2022. gadā Latvijas tehnoloģiju uzņēmums WeAreDots iepazīstināja ar Intervy – mūsdienīgu risinājumu korporatīvajām mācībām. Šis rīks, izmantojot īsas mikroapmācību nodarbības, spēj iekļaut mācības pat visaizņemtākajos darba grafikos. Tas pielāgo gan to, ko lietotājs mācās, gan to, kā jaunās zināšanas tiek pārbaudītas, padarot jaunu prasmju apgūšanu saistošu un vienkāršu.

Intervy evolūcija uz Ervy

Šogad platforma no Intervy kļuva par Ervy, un šī zīmola maiņa uzsver apņemšanos turpināt radīt inovācijas un vienkāršot mācīšanos darbavietā. Pāreja no Intervy uz Ervy (ervy.app) zīmolu atspoguļo vēlmi ar vēl pamatīgāku vērienu integrēt un uzlabot apmācību pieredzi uzņēmumos.
Platforma kopš darbības uzsākšanas ir piesaistījusi vairāk nekā 20 000 lietotāju no vairāk nekā 400 uzņēmumiem. Galvenā uzmanība tiek pievērsta tehnoloģiju inovācijai un stratēģisko partnerību veidošanai, lai palielinātu lietotājiem un uzņēmumiem sniegto pievienoto vērtību.
Lūk, ko spēj Ervy:

Darbinieku apmācība: Platforma piedāvā virkni kursu, ko veidojuši attiecīgo nozaru profesionāļi un kas ir piemēroti tūlītējai lietošanai, kā arī iespēju radīt mikroapmācības nodarbības no jebkura augšupielādētā dokumenta ar mākslīgā intelekta palīdzību. Platformā atrodamie kursi aptver tādas tēmas kā kiberdrošības pamati galalietotājiem un kiberdrošība ekspertiem, efektīva komunikācija darba vietā un darbinieku labsajūta.
Zināšanu izguve: Darbinieki var uzdot jautājumus par mācību saturu vai meklēt informāciju par uzņēmuma iekšējām vadlīnijām, politikām un procedūrām, izmantojot mākslīgajā intelektā balstīto virtuālo asistentu. Visu informāciju var iegūt, uzdodot asistentam jautājumus vienkāršā sarunvalodā.
Ervy galvenās funkcijas:
 • 1
  Saistošas un efektīvas mācību metodes:
  Lai uzlabotu zināšanu noturību, mikroapmācību platformā integrētas dažādas inovatīvas stratēģijas, piemēram, spēļošana (gamification). Šie paņēmieni uztur lietotāju motivāciju un padara mācīšanos par gandarījumu nesošu un mentāli stimulējošu pieredzi.
 • 2
  Microsoft Teams integrācija:
  Ervy iekļauj mācīšanos ikdienas darba procesā, veicinot nepārtrauktu darbinieku izaugsmi. Tas nozīmē, ka darbinieki var piekļūt nepieciešamajiem materiāliem, kad vien to vēlas, un mācīties sev ērtā laikā.
 • 3
  Viedā mācīšanās:
  Risinājums nodrošina personalizētu mācību pieredzi, kas ir pilnībā pielāgota katra individuālajām vajadzībām un vēlmēm. Katra lietotāja mācību pieredze ir atšķirīga – to izveido un pielāgo algoritms, kas analizē lietotāja pašreizējās prasmes un robus zināšanās.
 • 4
  Pielāgojamība:
  Ervy ir vienkāršojis pielāgotu mācību moduļu izveidi, ļaujot jaunus kursus veidot ar mākslīgā intelekta palīdzību. Dažu minūšu laikā no jebkura dokumenta (piemēram, uzņēmuma iekšējās kārtības noteikumiem vai produkta rokasgrāmatas) iespējams radīt saistošu kursu.
 • 5
  Tūlītēja zināšanu izguve:
  Ervy virtuālais asistents spēj iedziļināties uzņēmuma zināšanu bāzē, un, saņemot jautājumu, uzreiz iegūt nepieciešamo informāciju no Word vai PDF dokumentiem un citiem datu avotiem.
 • 6
  Datos balstīta pieeja:
  Izmantojot platformā pieejamo analītiku, iespējams pieņemt patiesi pamatotus lēmumus un uzlabot mācību stratēģijas. Dati par lietotāju iesaisti mācībās un veiksmīgi apgūtajām tēmām palīdz nepārtraukti uzlabot lietotāju pieredzi.
Ervy pieredze

Ervy ir rīks, kas ļauj organizācijām droši virzīties uz priekšu cauri visām izmaiņām, ko uzņēmējdarbības pasaulē šobrīd rada mākslīgais intelekts. Tas dod iespēju katram uzņēmumam attīstīt mācīšanās un pielāgošanās kultūru savā darbavietā, kas ir būtisks priekšnosacījums, lai gūtu panākumus dinamiskajā biznesa vidē. Ar Ervy darbinieku apmācību nākotne ir taustāma realitāte, kas tiek veidota jau šodien.
Kristaps Vergins

Ervy.ai Co-Founder

E-pasts: kris@ervy.ai

Citi raksti SmartHR lasītavā