Semināra
"HR TEHNOLOĢIJAS" atziņas

Uzzini vērtīgākās atziņas no SmartHR semināra, kas tika veltīts personāla vadības procesu digitalizācijai
2023. gada 23. novembrī SmartHR aizvadīja semināru, kuru veltīja personāla vadības procesu digitalizācijas iespējām, fokusējoties uz IT risinājumu piedāvājumu un finansējuma piesaisti digitalizācijas projektiem.

Pasākumā piedalījās:

  Nauris Vītols no SmartHR/Latvija
  Ilze Raudiņa no Latvian IT Cluster / DIH
  Arīna Kudrjavceva no Investment and Development Agency of Latvia (LIAA)
  Elīna Pentjuša no Trodo
  Evelīna Gredzena no EY

  Pasākuma otrajā daļā notika HR risinājumu EXPO, kurā dalībnieki ekspress prezentācijās un pie stendiem varēja uzzināt par 15+ IT rīkiem personāla procesu pilnveidošanai.
  Zemāk esam apkopojuši vērtīgākās atziņas, ar kurām dalījās runātāji.
  Slaids no dalībnieku Menti aptaujas

  Izmaksas kā aktuālākais izaicinājums digitālizācijas procesu īstenošanā

  Atbildot uz jautājumu par lielāko izaicinājumu, digitalizējot HR procesus, vairākums dalībnieku atbildēja, ka tas ir finansējums. Vēl izaicinājumu sarakstā tika minēta datu sinhronizēšana, vadības pārliecināšana, atšķirīgs digitālās pratības līmenis organizācijā.
  Slaids Naura Vītola prezentācijas (SmartHR)

  Ar vienu risinājumu var digitalizēt vairākus HR procesus

  Attīstoties digitāliem HR risinājumiem, tirgū ir pieejami vairāki rīki, kas palīdz digitalizēt vairākus personāla vadības procesus reizē. Nauris Vītols uzsvēra, ka ir būtiski pirms meklēt piemērotāko risinājumu, paskatīties uz HR procesiem organizācijā plašāk, lai izvēlēto rīku varētu izmantot arī nākamajos digitalizācijas soļos.
  Slaids no K. Bošas prezentācijas | SmartHR Latvija
  Slaids no Ilzes Raudiņas prezentācijas (EDIC)

  Latvijas uzņēmumiem ir pieejams finansējums procesu digitalizācijai

  LIAA un EDIC pārstāves iedeva detalizētu ieskatu iespējās piesaistīt finansējumu digitalizācijas projektiem. Slaidā ir apkopots uzņēmuma ceļš atbalsta saņemšanai. Kā uzsvēra runātājas, finansējums ir pieejams līdz 2026. gada 31. marta, šobrīd jau ir iesniegti vairāki pieteikumi, tāpēc dalībniekus aicināja pieteikties laicīgi. Līdz finansējuma termiņa beigām projektam jābūt pilnībā noslēgtam.

  Vairāk informācijas: dih.lv
  Slaids no K. Bošas prezentācijas | SmartHR Latvija
  Slaids no Ilzes Raudiņas prezentācijas (EDIC)

  Pirms pieteikties finansējumam

  Pirms pieteikties finansējumam uzņēmumam ir nepieciešams veikt sagatavošanas darbus: noformulēt skaidru vīziju, pārliecināties, ka komandai ir kapacitāte realizēt iecerēto projektu, pārdomāt sasniedzamos efektivitātes rādītājus un projekta ietekmi uz organizāciju kopumā.
  Slaidi no Evelīnas Gredzenas prezentācijas (Ernst & Young)

  Algu aprēķina integrācija ar HR sistēmu palīdz ietaupīt

  Ernst & Young pārstāve Evelīna Gredzena uzsvēra, ka algu aprēķina sistēmas integrēšana ar personāla vadības sistēmu ir iespēja samazināt komandai administratīvo slogu, atbrīvojot laiku datu analīzei, kā arī mazinot dokumentu aprites apjomu.
  Slaids no Elīnas Pentjušas prezentācijas (TRODO)

  Digitalizācijas projektu veiksmes pamatā - skaidrs plāns un pārdomāta komunikācija

  Elīna Pentjuša no TRODO dalījās uzņēmuma stāstā par personāla vadības procesu digitalizāciju. Viņa uzsvēra sagatavošanas darbu nozīmi pirms ieviest kādu digitaļo risinājumu: jāsaprot lielais mērķis, jādefinē uzdevumi un vēlamie rezultāti, kā arī detalizēts ieviešanas plāns.

  Kā vienu no priekšnoteikumiem raitai risinājumu ieviešanai viņa minēja pārdomātu komunikāciju ar darbiniekiem. TRODO gadījumā tā bija komunikācija mazās grupās, ar IT speciālistu atbalstu un patīkamu fonu - ēdienu un draudzīgu gaisotni.
  30.11.2023

  Atziņas apkopoja:
  Elīna Harčenko, SmartHR komunikācijas projektu vadītāja
  Citi raksti SmartHR lasītavā