Visbiežāk mainīt darbu vēlas darba ņēmēji vecumā no 30 līdz 39 gadiem

2023. gada aprīlī SmartHR sadarbībā ar Norstat veica Latvijas iedzīvotāju aptauju par karjeras iecerēm tuvākā gada laikā. Šajā rakstā apkopojām interesantākās atziņas.
23% darba ņēmēju vecumā no 30 līdz 39 gadiem šī gada laikā plāno mainīt darbu, liecina SmartHR aptauja. Vidēji Latvijā šāda iecere ir katram sestajam jeb 16% iedzīvotāju. Aptaujas dati norāda uz vēl vienu tendenci – katrs trešais respondents, kurš plāno pārmaiņas karjerā, esošajā darba vietā strādā līdz 2 gadiem.
16% respondentu uz jautājumu "Vai jūs šogad plānojat mainīt darbu?" atbildēja "jā" un "drīzāk jā", savukārt 76% atbildēja "nē" un "drīzāk nē", vēl 8% nevarēja sniegt precīzu atbildi.

Analizējot dziļāk respondentus, kuri plāno mainīt darbu, tika novērotas divas tendences: visbiežāk lēmumu par darba maiņu pieņem cilvēki vecumā no 30 līdz 39 gadiem. Savukārt, no darba stāža perspektīvas, 30% no tiem, kas ir gatavs pārmaiņām karjerā, esošajā darba vietā strādā līdz 2 gadiem.
"30-39 gadu vecumā cilvēks jau ir uzkrājis zināmu pieredzi un ir gatavs spert nākamo soli savā karjerā, augt profesionāli un uzlabot arī savu finanšu labklājību. Ja darba devējs vēlas noturēt šos darbiniekus, ir jāpiedāvā iespēja attīstīties uzņēmuma ietvaros. Vairāki pētījumi rāda, ka izaugsmes iespēju trūkums ir viens no biežākiem iemesliem, kāpēc cilvēki meklē citu darbu. Un, es domāju, ka šai vecuma grupai tas ir īpaši raksturīgi," stāsta SmartHR vadītājs.
Karjeras koučs un darba meklētāju konsultante Vineta Bērziņa arī skaidro šo tendenci caur paaudžu prizmu.
Paaudžu īpatnības ir iemesls arī tam, ka darbinieki nepaliek ilgi vienā darba vietā, saka V. Bērziņa. Z un Y paaudzēm darbā ir svarīga atgriezeniskā saite, ātra izaugsme. Ja organizācija nespēj nodrošināt vajadzīgo, tad darbinieks diezgan ātri maina darba vietu, kas arī ir vidēji 1-3 gadi. Tāpat jāņem vērā, ka Z paaudze karjeru vairs neveido vienā nozarē vai profesijā, viņiem nav tikai viens darbs."

Lai palīdzētu uzņēmumiem rast risinājumus darbinieku noturēšanai, 27. aprīlī plkst. 13.30 – 17.30 SmartHR aicina personāla vadības speciālistus un vadītājus uz semināru "Darbinieku iesaiste un noturēšana". Pasākums notiks Microsoft Latvija birojā Zaļajā ielā 1 un būs pieejams arī attālināti.
Rakstu sagatavoja Elīna Harčenko
SmartHR komunikācijas projektu vadītāja

Citi raksti SmartHR lasītavā