Kā digitālie risinājumi palīdz finanšu un apdrošināšanas darbiniekiem sniegt izcilu servisu?

Finanšu sektorā daudz ko nosaka klienta pieredze - 82% cilvēku to atzīst par izšķirošo faktoru, izvēloties banku vai kredītdevēju un pie šī pakalpojumu sniedzēja paliekot ilgtermiņā. Liela daļa klienta pieredzes veidojas mijiedarbībā ar banku, finanšu institūciju un apdrošināšanas kompāniju klientu apkalpošanas speciālistiem. Šis darbs nav viegls: nodrošināt ātrumu un efektivitāti, vienlaikus paturot prātā uzņēmumu mērķus un cenšoties gādāt par personalizētu pieeju katram klientam – šie faktori padara finanšu sektora darbinieku darbu sarežģītāku, īpaši bez piemērotiem instrumentiem.

Lai gan darba pienākumi bankā, apdrošināšanas, kapitāla tirgus un citos finanšu pakalpojumu nodrošināšanas uzņēmumos var atšķirties, vajadzības ir kopīgas:

• Efektīvi komunikācijas un sadarbības rīki;
• Vairāk automatizētu darbplūsmu;
• Labāka piekļuve apmācībai un prasmju attīstīšanas instrumentiem.

Uzlabo saziņu, sadarbību un komandas darbu

Pirmais solis, lai ar tehnoloģiju palīdzību atbalstītu vadošos finanšu pakalpojumu darbiniekus, ir viņu nodrošināšana ar moderniem rīkiem, kas veicina efektīvu un operatīvu komandas darbu, arī hibrīddarba apstākļos. Ir svarīgi, lai šie rīki darbiniekiem sniegtu ātru piekļuvi vajadzīgajiem cilvēkiem un zināšanām brīdī, kad tas nepieciešams. Piemēram, izmantojot Microsoft Teams tērzēšanas, e-pasta ziņojumu, zvanu un failu koplietošanas iespējas, darbinieki var efektīvāk sazināties gan ar kolēģiem, gan klientiem.

Microsoft Teams ar rīka Tasks palīdzību piedāvā skaidru pārskatu par darba slodzēm, lai darbinieki varētu sekot līdzi visiem dienas uzdevumiem un tos labāk prioritizēt, un vien pāris klikšķu attālumā viņiem būtu arī citi nepieciešamie instrumenti, informācija un resursi.

Paaugstina efektivitāti caur automatizāciju

Plaši izplatīta problēma finanšu pakalpojumu organizācijās nereti ir liels daudzums obligātu un atkārtoti veicamu manuālu uzdevumu, kas ierobežo produktivitāti un novērš uzmanību no darba ar augstāku pievienoto vērtību – saskarsmes ar klientu. Darba vienkāršošana un darbplūsmu racionalizēšana ir galvenais veids, kā samazināt izmaksas un uzlabot efektivitāti, piemēram, automatizējot sadrumstalotus uzdevumus un procesus. Microsoft risinājumi, tostarp automatizētas apstiprinājumu procedūras, uzdevumu un darbplūsmu pārvaldība, viedā robotprogrammatūra jeb boti, ļauj racionalizēt gan sarežģītus, gan ikdienišķus uzdevumus, lai klientu servisa darbinieks savas darbdienas laikā varētu paveikt vēl vairāk.

Uzlabo darbinieku pieredzi

Attālā un hibrīdā darba vide ir uz palikšanu, un šādos apstākļos darbinieku izdegšanas sindroms kļūst arvien izplatītāks. Šī iemesla dēļ ir svarīgi gādāt, lai darbiniekiem hibrīddarba apstākļos būtu tāds pats atbalsts un iespējas, kādas bija tradicionālajā birojā. 62% finanšu sektora darbinieku apgalvo, ka pozitīva darbinieka pieredze uzlabo viņu spēju veikt darba pienākumus saskarsmē ar klientiem. Darbinieki vēlas justies iekļauti un attīstīt jaunas prasmes — arī šie ir izaicinājumi, kurus palīdz risināt Microsoft Viva: no produktivitātes un labbūtības uzlabošanas, izmantojot Viva Insights, līdz plaša, nozarei specifiska mācību satura atbalstam, izmantojot Viva Learning.

Sniedz vērtīgus datus, kas palīdz biznesam augt

Finanses ir viena no jomām, kur, iespējams, nekas nav svarīgāks par datiem. Darbinieku ikdienas darbs, klientu lēmumi, komunikācija – atbilstoši digitālie rīki uzņēmumā ļauj savākt daudz vērtīgas informācijas par tendencēm un aktualitātēm. Ar Microsoft Cloud finanšu pakalpojumiem uzņēmumi gūst piekļuvi šim nereti nepietiekami izmantotajam datu potenciālam, lai to liktu lietā uzņēmuma izaugsmes veicināšanā.

Ko dara vadoši uzņēmumi, lai būtu soli priekšā?

HSBC ir viena no lielākajām banku un finanšu pakalpojumu iestādēm pasaulē, kas ik dienu apkalpo miljoniem klientu un nodarbina vairāk nekā 200 000 darbinieku 64 valstīs. Viena no lietām, ko banka cenšas attīstīt visaugstākajā līmenī, ir komunikācija un mijiedarbība ar klientiem. Uzņēmums ir ieviesis vairākus inovatīvus rīkus, kas palīdz darbiniekiem šajā svarīgajā darbā. Tie nodrošina labāku piekļuvi noderīgam saturam un padomiem, lai darbinieki varētu veidotjēgpilnākas sarunas ar klientiem. Lai izveidotu šādu risinājumu, HSBC ir izvēlējies Microsoft viedo biznesa lietojumprogrammu portfeli, piemēram, Microsoft Dynamics 365 un Microsoft Dynamics 365 Sales.

ASV apdrošināšanas gigants The Hanover Insurance Group savā ikdienas darbā izmanto vairākus Microsoft produktus, tomēr, viņuprāt, starp tiem visvairāk izceļas tieši Power Automate. Apdrošināšanas nozares specifika nozīmē, ka uzņēmuma darbiniekiem jāveic daudz manuāla darba, tostarp jākārto dokumentācija. Šī iemesla dēļ uzņēmums ir ieviesis rīkus, kas automatizē dokumentācijas organizēšanu un atvieglo darbinieku ikdienu. Tādējādi uzņēmums atbrīvo savu darbinieku laiku tam, lai viņi varētu vairāk koncentrēties uz klientu, risku izvērtēšanu un sasniegtu citus organizācijai svarīgus darbības rādītājus (KPI). Tikai vairāk nekā divu gadu laikā automatizācijas procesi uzņēmumā spēja uzlabot produktivitāti, produktu veiktspēju, attiecības starp ieinteresētajām pusēm un darbinieku prasmes.

Tikmēr apdrošināšanas sabiedrība NIP Group, kas savu tehnoloģiju infrastruktūru pati pārvaldīja 30 gadus, nonāca izvēles priekšā: veikt milzīgas investīcijas vai migrēt uz mākoni. IT infrastruktūras pārvietošana uz Microsoft Azure izrādījās pat labāks risinājums nekā uzņēmums sagaidīja. Tas ne tikai vienkāršoja IT pārvaldību un uzlaboja drošību, bet arī palīdzēja uzņēmuma darba vidi no obligāta darba klātienē pārorientēt uz pilnībā attālināta darba iespējām, radot iespēju darbiniekiem būt elastīgiem un strādāt no jebkuras vietas. Tas savukārt uzņēmumam dod iespēju piesaistīt talantīgus darbiniekus visā valsts teritorijā.
Rakstu sagatavoja
Microsoft, SmartHR sadarbības partneris

Vēlies uzlabot savas komandas ikdienas darbu?

Piesakies bezmaksas sarunai ar SmartHR konsultantu
un atrodi piemērotāko risinājumu savai vajadzībai!

Citi raksti SmartHR lasītavā