iedvesma
Trīs TED runas, kuras būtu jānoskatās katram personāla vadītājam
Trešā daļa - Džeisons Frīds
Raksta autore: Deirdre Pluck
Cilvēkresursi ir pietiekami plaši apspriesta tēma TED runu arhīvos. Portāls Core HR 2015. gadā izvēlējās trīs uzstāšanās, kuras pēc tā redaktoru domām būtu jānoskatās katram personāla vadītājam.
Darbs ārpus biroja: kāpēc darbs nav labākā vieta, kur strādāt – Džeisons Frīds
Vai biroja vide ir vispiemērotākā vieta darbam? Atbilde ir „visticamāk, ka nē". Šajā runā ir apskatītas lietas, kas visbiežāk traucē koncentrēties birojā, un veidi, kā tās pārvarēt.

Kad Džeisons jautā: „Kur jūs dodaties, kad jums ir jāizdara kaut kas tiešām svarīgs?" atbildes ir dažādas, taču ļoti reti tiek minēts birojs. Trīs visbiežāk minētās atbildes: kāda vieta vai telpa, piemēram, virtuve vai viesistaba; transports, piemēram, vilciens vai lidmašīna (darbs, esot ceļā); vai noteikts laiks – piemēram, agri no rīta (vietai šajā gadījumā nav nozīmes.

Vadītāji baidās par to, ka viņu darbinieki nestrādā, ja viņus neredz strādājam. Viņš pauž viedokli, ka birojs nav vispiemērotākā vieta darbam, jo tajā ir pārāk daudz lietu, kas novērš uzmanību. Viņaprāt, divi lielākie uzmanības traucēkļi birojā ir vadītāji un sapulces.

Galvenais secinājums: darbs nav jāveido ap obligāto 8 stundu darba dienas shēmu. Svarīgi ir:

  • izdarīt to, kas nepieciešams, un radīt uzņēmumā elastīgu vidi, kurā darbinieki var izpildīt to, ko no viņiem sagaida;
  • dot darbiniekiem četras stundas laika bez traucēšanas. Tā ir vislabākā dāvana, ko vadītājs var sniegt saviem darbiniekiem;
  • izvēlēties pasīvākus saziņas veidus, piemēram, e-pastu un kopdarbības rīkus, aktīvo (aci pret aci) metožu vietā.
Uzdrošinieties atcelt nākamo sapulci un redzēsiet, ka viss nepieciešamais joprojām tiks izdarīts – turklāt, iespējams, pat efektīvāk nekā citās reizēs.

Raksts tapis sadarbībā ar rakstisko un mutisko tulkojumu piegādātāju Tulkot.lv