iedvesma
Trīs TED runas, kuras būtu jānoskatās katram personāla vadītājam
Otrā daļa - Stīvs Džobss
Raksta autore: Deirdre Pluck
Cilvēkresursi ir pietiekami plaši apspriesta tēma TED runu arhīvos. Portāls Core HR 2015. gadā izvēlējās trīs uzstāšanās, kuras pēc tā redaktoru domām būtu jānoskatās katram personāla vadītājam.
Talantu pārvaldība: kā dzīvot, pirms nomirt – Stīvs Džobss
Vai jums ir problēmas ar personāla mainību un vāju darbinieku entuziasmu? Kā būtu, ja mēs ieteiktu jums necensties «vadīt» savus darbiniekus, bet tā vietā ļaut viņiem vadīt pašiem sevi?

Šī ir viena no visu laiku leģendārākajām TED runām un attiecas uz visiem sabiedrības slāņiem. Lai arī šī runa bieži netiek citēta cilvēkresursu kontekstā, mēs uzskatām, ka tā ir aktuāla. Lai varētu pārvaldīt talantus uzņēmumā, ir jāspēj solidarizēties ar darbiniekiem. Reizēm mēs esam pārāk pārņemti ar biznesa mērķiem. Ir svarīgi iejusties darbinieku lomā, kā arī saprast to, ka darbs nav visa viņu dzīve, un tā tam arī nevajadzētu būt.

Darbinieki galu galā ir tādi paši cilvēki kā visi pārējie. Viņiem ir sava ģimene, dzīve, cerības un sapņi. Ļaujiet viņiem pievērsties tiem, viņi būs laimīgāki cilvēki, kas samazina personāla mainību un paaugstina produktivitāti. Produktivitātes pieaugums ļauj sasniegt un desmitkārt pārsniegt biznesa mērķus.

Būtiskākais secinājums. Kā cilvēkresursu vadītājam jūsu pienākums ir iemācīt tiešajiem vadītājiem būt iejūtīgiem pret darbinieku dzīvi. Palīdziet viņiem ieraudzīt priekšrocības, ko sniedz lojalitāte viņu dzīvei ārpus darba laika. Tas savukārt ienesīs apmierinātāku gaisotni uzņēmumā, samazinās personāla mainību un paaugstinās produktivitāti.

Varbūt ir vērts apsvērt neierobežota atvaļinājuma piedāvāšanu darbiniekiem? Iepazīstieties ar dažiem praktiskiem pētījumiem par uzņēmumiem, kas to ir izdarījuši.
Raksts tapis sadarbībā ar rakstisko un mutisko tulkojumu piegādātāju Tulkot.lv