iniciatīva
Iniciatīva "Darbā bērni"
Jau otro gadu uzņēmumi tiek aicināti piedalīties akcijā "Darbā bērni", kas tiek rīkota 1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, tādejādi veicinot darbinieku lojalitāti uzņēmumam un ģimenēm draudzīgu darba kultūras veicināšanu Latvijā.
Ikviens uzņēmums, liels vai mazs, tiek aicināts izrādīt iniciatīvu un piedalīties akcijā. Radot bērniem, sapratni par vecāku darbu ikdienā, interesi par savu nākotni un kvalitatīvi pavadītu laiku.

Laimīgs darbinieks ir uzņēmuma lielākā vērtībā. Rūpes par darbinieku darba un personīgās dzīves līdzsvaru ļoti novērtē esošie darbinieki, kas ir viens no vsvarīgākajiem iemesliem, kas notur esošajā darbavietā, liecina pētījumu kompānijas TNS veiktā aptauja par ģimenes un darba dzīves saskaņošanu.

Latvijā jau liela daļa uzņēmumu aktīvi iesaistās savās iespēju robežās šajā iniciatīvā. Vadot ekskursijas darba vietā, sagatavojot pārsteigumu paciņas darbinieku bērniem, rīkojot dažādus izklaides pasākumus un daudz ko citu. Tā ir lieliska iespēja jaukā veidā parādīt uzņēmuma vadībai, ka viņiem rūp darbinieku labsajūta un apmierinātība ar darba vidi.

Ņemot vērā, ka darba apstākļi ir viena no būtiskākajām jomām, kas nosaka darbinieku vēlmi strādāt konkrētajā uzņēmumā, personāla vadītājiem ir jābūt vienmēr modriem, lai noteiktu iekšējo klimatu uzņēmumā, radītu arvien jaunas idejas un pasākumus darbinieku motivācijai un labsajūtas nodrošināšanai.

Dažas idejas no Prieks Darbā komandas aizraujošai "Darbā bērni" dienai
  • Vienoties par pasākuma laiku, cik garšs plānots pasākums. Lai vecākiem nebūtu papildus jādomā par bērna nogādāšanu darbā vai mājās, iesakām rīkot pasākumu rīta pusē, kad darbinieki ierodas darbā kopā ar bērniem. Un iespēju robežās veidot īsāku darbadienu, lai arī mājās došanās būtu ērta vecākiem kopā ar bērniem.
  • Izveidojiet dienas plānu, ar konkrētiem laikiem, bet iespēju būt elastīgiem. (Jo tie ir bērni :) ). Ar plānu iepazīstināt laicīgi arī kolēģus un vecākus, kas plāno vest bērnus uz darba vietu.
  • Dienas plānā iekļaut aktivitātes, kad bērni tiek nodarbināti bez vecāku klātbūtnes, ļaujot veikt aktuālos darba pienākumus.
  • Noteikti plānot arī uzkodas un dzērienus bērniem.
  • Iekļaut aktivitāti, kuras laikā bērni kaut ko izgatavo, izveido, kas paliek kā piemiņa no pasākuma.

Arī mēs esam sagatavojuši nelielu piedāvājumu aktivitātēm. Apskatiet to ŠEIT un radiet skaistu dienu bērniem, pozitīvas emocijas darbiniekiem!

Dace Grante
Prieks Darbā!
Projektu vadītāja