seminārs
Team Building
VS
Team Development
25. aprīlī, kopstrādes telpās "Teikums"
25. aprīlī kopstrādes telpās Teikums notika cilvēkresursu un personāla vadības projekta SmartHR Latvija seminārs - par komandas veidošanu un attīstību.
Komandas un komandu darbs - bez tā neizdzīvo neviens uzņēmums. Spēja veiksmīgi sadarboties un kopīgi virzīt uzņēmuma darbību ir liela vērtība viscaur uzņēmuma struktūrā. Sākot ar operatīvā darba komandām, beidzot ar uzņēmuma vadības komandu. Tātad...

"Vai uzņēmuma vadībai jārūpējas par komandu veidošanu un attīstību?"
- "Jā!" (95,4%)

Vai piekrītat apgavlojumam, ka "mūsu uzņēmumā esam izdarījuši visu, lai veidotu un attīstītu komandas" ?
-"Vairāk nepiekrītu, nekā piekrītu" (49,2%)

Šīs ir dalībnieku atbildes uz seminārā uzdotajiem jautājumiem. Tātad dalībnieki gandrīz vienprātīgi piekrīt, ka vadībai ir jārūpējas par savām komandām, reizē jūtot, ka nav izdarīts viss, lai tās veidotu un attīstītu. Tāpēc šķiet pavisam saprotami, ka uz semināru, meklējumos pēc atbildēm jautājumam, kāpēc vienas komandas ir nenoliedzami veiksmīgākas par citām, lielākoties bija ieradušies dažāda līmeņa vadītāji.

Apmēram puse no šiem vadītājiem un personāla vadītājiem (54%) apmeklēja SmartHR pirmo reizi, atlikusī puse bijusi vai nu vairāk par vienu reizi (34,9%) mūsu semināros vai arī tās pārstāvētajiem uzņēmumiem jau ir iegādāts abonements (11,1%).

Mūsu pieredze rāda, ka rūpes par komandu vairāk izrāda tieši mazu komandu vadītāji. Tie ir vadītāji, kuri pārstāv mazus (37,1%), lielus (29,1%), vidējus (20,9%) un mikro (12,9%) uzņēmumus. Šo uzņēmumu komandas lielākoties sastāda darbinieki vecuma grupās 26-33 (55,6%) un 34-44 gadi (25,4%), neaizmirstot arī par jaunāko (11,1%) un vecāko darbinieku paaudzi (7,9%).

Lai kāda arī nebūtu semināra tēma, karstākais jautājums uzņēmumos nav mainījies. Pirmajā vietā arvien ir motivācijas un iesaistes veicināšana, aiz kuras aprīlī sekoja komandas attīstība un darbinieku piesaiste un noturēšana.

Šajā seminārā aicinājām dalībniekus iepazīties ar ekspertu pieredzi komandu veidošanā un attīstībā. Lai sniegtu pēc iespējas dažādu ieskatu, aicinājām ar pieredzi dalīties gan IT, gan psiholoģijas, gan finanšu nozares pārstāvjus, kā arī specializētus komandu koučus, trenerus un pasākumu rīkotājus.
I daļa
  • Uzņēmumā Scandiweb ir sapratuši, ka darbinieki arī darbā vēlas izbaudīt dzīvi, piedzīvot aizraujošus notikumus un piešķirt darba videi jēgu.

    Evija dalījās ar kādām komandas saliedēšanas aktivitātēm darbiniekus iepriecina, saliedē un notur palikt kompānijā. Koncerta apmeklējums vai komandas rallijs - tas vairs nav tikai darbs no 9-18, bet tā ir dzīve / vide, kur veidojas draudzība, patīkami notikumi un jēga strādāt!

    Interesanta pieredze par aktivitātēm, kas darbojas un kas nē, kā Evija atrada ceļu līdz tam, kas der Scandiweb darbiniekiem.

  • Maruta Freimane Intellego vadītāja, Dr.psych., sertificēta kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite, klīniskā un organizāciju psiholoģe
    Tas, kam ticam, nosaka mūsu uzvedību. Arī komandas attīstību lielākoties daudz spēcīgāk ietekmē tādi nerakstīti likumi kā "šefam vienmēr taisnība" vai "kļūdīties nedrīkst", nevis vērtības, kas minētas organizācijas mājas lapā.

    Maruta dalījās atziņās par to, kā darbinieku pieņēmumi par darbu, sasniegumiem un attiecībām ietekmē komandas uzvedību un attīstību.

  • Lolita Jēkabsone
    Group Head of Learning and Development at 4finance
    The strength of entire team lies in the hands of each individual. Skills are the currency of a team and the currency of success. We launched peer-to-peer learning program to empower employees to become equal partners in the learning process.

    Lolita shared with us why and how they created peer-to-peer learning program LevelUp and how it supports teams to grow.
Evija Ridūze-Skujiņa
Maruta Freimane
Lolita Jēkabsone
II daļa

  • Gita Meldere
    Lumina Learning Baltija partnere
    Līderības & komandu snieguma koučs
    Pētījumi pierāda, ka komandas biedru vienotībai ir spēcīga korelācija ar daba sniegumu un biznesa veiksmi.

    Un, lai palielinātu komandas sniegumu, arvien vairāk tiek izvēlēts komandas koučings - process, kura būtība ir radīt iespēju, ka ikviens komandas biedrs mācās būt daļa no komandas, ar savu individuālo pienesumu. Lai process būtu paliekošs, nozīmīga ir līderu iesaiste vēlamās kultūras izveidē, sadarbības veicināšanā un būt kopā kā vienai sistemai.


  • Lelde Vīnkalna un Inta Konstante
    Ideju dīdekles / Event Manager @ DiDi
    Izjutušas uz savas ādas komandas veidošanas posmus, kāpumus un kritumus, pirms 2 gadiem DiDi radošajai komandai noplaka interese rīkot tikai un vienīgi jautrākās ballītes, un kļuva interesanti vērot, kāpēc vienu uzņēmumu ballēs darbinieki nēsā vadību uz rokām, bet citā uzņēmumā, par spīti ''5 kailiem Busuļiem uz skatuves", pasākumu apmeklētība krītas un ne tikai uzņēmumu kultūra, bet arī paši uzņēmumi lēnām iznīkst vai saskaras ar būtiskām darba resursu problēmām.

    Šajā darbnīcā Lelde un Inta ne tikai dalījās savā pieredzē team building pasākumu organizēšanā, atziņās par šādu pasākumu nozīmīgumu uzņēmuma ikdienā un ieteikumos, ko īsti šajos pasākumos dara un vajadzētu darīt, bet arī iesaistīja dalībniekus aktivitātēs no team building programmām.

  • Roberts Rubenis
    Sense of Team izpilddirektors un treneris
    Darbnīcā iepazīstināja ar P. Lencioni modeli, kurš izskaidro, kā izveidot uz uzticību balstītu vienotu komandu un ar to sasniegt rezultātus.
    Kā arī aplūkoja rīku, ar kuru mērīt un attīstīt uzņēmuma kultūru.
Gita Meldere
Lelde Vīnkalna un Inta Konstante
Roberts Rubenis