Seminārs
New_Gen HR rīki un pakalpojumi
25. septembris | Teikums
25. septembrī eskperimentālajās kopstrādes telpās Teikums norisinājās līdz šim atklātākā HR risinājumu prezentācija Latvijā "New_Gen HR rīki un pakalpojumi", kurā piedalījās uzņēmumi un risinājumi, lai parādītu labāko un jaunāko, ko var nodrošināt HR profesionāļiem Latvijā.

Katram pakalpojuma sniedzējam tika dotas tieši 2 minūtes laika, lai prezentētu sevi un atbildētu uz visiem jautājumiem, kurus vien semināra dalībnieki vēlējās.

Cilvēkresursi ir viena no tām nozarēm, kas nav pieminēta zinātniskās fantastikas grāmatās, un, šķiet, neviens neizaug ar ideju revolucionizēt tehnoloģijas šajā konkrētajā tirgū. Tomēr darba vide mainās un līdz ar to mainās arī tehnoloģiju un inovāciju pieejamība darbinieku un procesu vadībā, rezultātu prognozēšanā un kopējā organizāciju pārvaldībā. HR mainās! Mācīties no lieliem un stabiliem uzņēmumiem, kas gadiem ilgi attīstījuši tehniku un procedūras, pierādot to efektivitāti - tā bija ierasta prakse. Piedāvajm nelielu ieskatu SmartHR semināra "Jaunās paaudzes rīki un pakalpojumi personālvadībā" dalībnieku profilā - auditorijā, kas, līdzīgi pasaules tendencēm, arvien vairāk apzinās HR nozares jauno lomu stratēģiskā biznesa attīstībā.

Aktuālāko jautājumu tendence paliek nemainīga. Motivācijas un iesaistes veicināšanas, atlases, inidivduālās un komandas attīstības, kultūras veidošanas, darbinieku piesaistes un novērtēšanas jautājumi arvien ir karstākie temati semināra dalībniekiem un viņu pārstāvētajām organizācijām, starp kurām bija gan mikro (31,6%), gan mazi (23,7%), gan vidēji (7,9%), gan arī lieli (36,8%) uzņēmumi.

Darbinieku vidējais vecums šajās organizācijās lielākoties ir 34-44 gadi (43,6%) un 26-33 gadi (43,6%). Retāk darbinieki ir vecākās (10,3%) un jaunākās (2,5%) paaudzes pārstāvji.

Vērtējot tehnoloģisko risinājumu izmantošanu vadības procesos, atbildes svārstījās no 3 līdz 10. Gandrīz trešdaļa daļa tehnoloģiski sevi novērtēja ar atzīmi 8-10 (28,9%), tomēr vidējais semināra dalībnieku novērtējums šajā kategorijā bija 6,8, neskatoties uz to, ka absolūti lielākajā daļā uzņēmumu pēdējā jaunā vadības sistēma ieviesta pēdējo 12 mēnešu laikā (69,4%). Patīkami, ka divām trešdaļām semināra dalībnieku ikdienas darbam tiek uzturēts saskaitāms daudzums Excel failu (66,7%).
Attīstoties personāla vadības nozarei, aizvien vairāk piemēru rada tieši jaunie, strauji augošie uzņēmumi, kas parāda "jauno" ceļu. Tie ir elastīgi, eksperimentāli un savā ziņā pat celmlauži. Jaunie uzņēmumi inovē un eksperimentē, radot jaunas iespējas nākamajiem, kas no jauna rada pieprasījumu pēc jaunām metodēm un rīkiem, kas savukārt rada vēl vairāk iespēju. Tas viss veido veselīgu inerci progresam.

Rīgā ir vairāk nekā 60 dažādu uzņēmumu un projektu, kas palīdz personāla vadībai un cilvēkresursu nozarei! Nemaz nerunājot par individuālajiem ekspertiem, kas ar savu pieredzi un zināšanām veicina uzņēmumu attīstību.

Aicinām iepazīties tikai ar dažiem uzņēmumiem, kas palīdz HR nozarei kļūt tehnoloģiski attīstītai.